Celebrity

19. června 2021 00:15

David Laštovka

Václav Klaus slaví 80: Co o něm prozradila jeho bývalá milenka? 

Přestože s manželkou Livií, s níž má dva syny, Jana a Václava, jsou svoji už třiapadesát let, jejich soužití nebylo vždycky idylické. O bývalém prezidentovi se tradovalo, že měl pro krásné ženy slabost, především pak pro letušky. Tři jeho milostné románky se dokonce i provalily. Lívie mu ale vždycky dokázala odpustit a všechny krize společně ustáli.  

Jakmile Lívie Václava poprvé uviděla, měla jasno, že on je tím pravým. „Zaujal mě výřečností a byl nádherný. Vysoký na tehdejší výšku kluků. Měl dlouhé vlasy. Dala jsem do toho absolutně všechno. Láska prostě,“ prozradila Klausová ve své knize Smutkem neobtěžuju. Chodili spolu několik let, v jeden okamžik jejich vztah dospěl ovšem tak daleko, že se museli buď rozejít nebo se vzít.

„Když se Vašek pořád k ničemu neměl, vzala jsem to do svých rukou. O svatbě už sice šla řeč, ale bez termínů a detailů. Vašek jel s basketem na sportovní zájezd do Egypta a já jsem mu před odjezdem řekla: „Tam mají levnější zlato, přivez prstýnky!“ Trochu se kroutil, tak jsem ho strašila a oznámila mu, že když je nepřiveze, vezmu si doktora Jaroše. Prstýnky přivezl,“ vylíčila ve své knize.

Václav Klaus jako maminčin mazánek

Zatímco ona se na vdavky nepopsatelně těšila, Klausova maminka sledovala vše trochu s rozpaky. „Myslím, že Vaškova maminka by nebyla nadšená z žádné nevěsty. Byl maminčin,“ uvedla Lívie. Svatbu měli 31. července v roce 1968. Tedy pár týdnů před sovětskou okupací. Klausovi bylo sedmadvacet, Lívie byla o dva roky mladší. „Obřad byl na Novoměstské radnici na Karlově náměstí a odtud jsme šli pěšky do Riegrových sadů na oslavu. Na svatební noc už si moc nepamatuji. Asi jsme byli u nás v garsonce, kterou jsme měli s mojí sestrou,“ vybavila se bývalá první dáma.

Hovoří se o třech milenkách, co dnes dělají?

Během politické kariéry Klaus udržoval velmi blízké vztahy s letuškami, které ho doprovázely na služební cesty. Už v roce 1991 se měl zakoukat do půvabné stevardky, jednadvacetileté Evy, která létala s vládní letkou. Nejenže byla velmi milou společnicí a ovládala několik světových jazyků, navíc inklinovala ke sportu. To vše mu imponovalo. Jak tehdy informovala některá média, jejich vztah byl natolik vážný, že ji Klaus dokonce představil i své matce. Nakonec se ale rozešli. Eva už je dnes vdanou paní, má rodinu a pracuje v úplně jiném oboru.

Druhou v pořadí měla být tehdy dvaadvacetiletá letuška ČSA Klára, s kterou byl politik načapán v roce 2002. Jejich románek trval téměř dva roky. Sblížili se cestou z New Yorku. „Byla jsem pro něj jako z jiného světa. On žil ten spořádaný život, maminka se o něj starala, studoval, bydlel doma do sedmadvaceti, pak se oženil, začal bydlet jinde, začal pracovat, založil rodinu, prostě normální život. A žasnul, jak jsem žila jinak. Povídali jsme si, pořád jsme si povídali. A nakonec z toho vznikl hezký vztah. Jak byl vážný? Tak jak situace dovolovala. Jeho rodina o tom musela vědět,“ popsala v rozhovoru pro idnes.cz Klausova milenka Klára. Přestože se nakonec rozešli, zanechal v ní hlubokou stopu a dodnes na něj s láskou a úctou vzpomíná. „Opravdu lidsky milý člověk. Pro mě je génius, já jsem si s ním připadala asi jako Ulrika s Goethem,“ svěřila se žena, která je už vdanou paní, žije v Londýně, kde pracuje jako finanční poradkyně.

Medializovaná letuška Petra

V roce 2007 exprezidentovi zamotala hlavu blonďatá letuška Petra, která pracovala u vládní letky. Žádal si ji na každou zahraniční cestu s odůvodněním, že je dobrá. Čas spolu ale netrávili pouze v letadle, byli spolu přistiženi i v divadle, na tenise nebo v restauracích. I tentokrát se ale Klaus vrátil k rodině. Z Petry je dnes vdaná paní, která má svůj vlastní život.

Zatímco politik se ke svým milostným záletům nikdy oficiálně nevyjádřil, jeho žena Lívia byla sdílnější. „Bolí to, ale je to za mnou. Nevěra je zklamáním důvěry. Je to prostě taková křivda. Ale jde o to, co si představujeme pod věrností. Někomu daleko víc vadí, když je někde jinde souznění duší, a někomu víc překáží, když je někde souznění těl,“ prozradila bývalá první dáma. Ani na chvíli ji ovšem nenapadlo, aby kvůli tomu svého muže opustila a rozvedla se s ním. „Tím se nic nevyřeší, protože to, co se stalo, nestalo, to zůstává, neseme to s sebou. Rozvod je těžká věc, ale paradoxně možná lehčí než se snažit něco změnit,“ dodala Lívie Klausová.

Sdílejte článek
Štítky milenka Londýn New York rodina Egypt Václav Klaus Livie Klausová Livia Klausová České aerolinie palubní průvodčí

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 2. 2024

Prosperita je za rohem, Berani, pokud už tu není. Veškeré vaše úsilí se brzy vyplatí, a to ve velkém. Může se stát, že v práci bude přijat velký návrh, nebo možná rukopis, který jste napsali, vám zajistí nakladatele. Váš vrozený talent a štěstí se spojí a přinesou vám úžasné věci. Užijte si tuto vítanou změnu událostí!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.