Celebrity

19. června 2021 00:10

Gabriela Kolinová

Vnuk Václava Klause: Debata s dědou nejde vyhrát. Jako exot si nepřipadám

Prima Ženy: Vnuk Václava Klause S dědou se debata vyhrát nedá

Jako malý znal všechna jména ministrů a důležitých poslanců. Politická témata byla u nich na denním pořádku. Vnuk exprezidenta Václava Klause a syn bývalého šéfa Trikolóry Václava Klause mladšího prozradil, jaké to bylo mít za dědečka hlavu státu. „Když se stal prezidentem, chodili se na mě v první třídě dívat deváťáci,“ směje se student Vojtěch Klaus.

Bývalý prezident Václav Klaus slaví 80. narozeniny a byl hostem pořadu 360 stupňů na CNN Prima News. Do studia přišel o dědečkovi popovídat i jeho vnuk Vojtěch, syn Václava Klause mladšího a novinářky Kamily Klausové (Pojslové). „Buďte na něj hodnej, on není tak otrlej jako já těma tisícema takových rozhovorů,“ prosil moderátora Václav Klaus starší.

Vnuk Vojtěch prozradil, že politika byla vždy u nich v rodině téma číslo jedna. „Když jsem byl na prvním stupni, z rodinných debat jsem znal všechna jména ministrů, předsedů Sněmovny a důležitých poslanců. Máma je novinářka,“ prozradil.

A jak vypadaly takové rodinné obědy? „Nejvíce pravidelně jsme se scházeli za dědova prezidentství, když jsme přijeli jednou za čas na víkend do Lán. U stolu se samozřejmě řešila politika,“ prozradil Vojtěch Klaus a dodal, že za prarodiči teď chodí jednou týdně na večeři společně se sourozenci. „Vždy, když má novou knížku, nebo newsletter institutu (Institut Václava Klause - pozn. redakce), tak nám ji přinese. Často se o jeho článcích a rozhovorech bavíme. Nebo mu pošlu SMSku,“ doplnil.

Dědeček je autorita. Nemá zase tak radikální názory

Debaty s dědečkem Klausem nejsou podle Vojtěcha vždy lehké: „Myslím, že je jednoduché se do sporu dostat. Člověk si jedno slovo nepohlídá a děda se toho chytne. Je to těžké, protože má za sebou spoustu rozhovorů. Vyhrát se s ním debata prakticky nedá. Je to opravdu autorita,“ vysvětlil.

Dědu i tátu považuje za konzervativce a pravicově smýšlející lidi. I on sám zastává podobné politické názory. „Děda ani táta nemají tak radikální názory. Jejich výroky sleduji. Stává se, že jsou často vytrženy z kontextu,“ upozornil. A jak ho berou spolužáci? „Já jsem také konzervativní. Jako exot si nepřipadám,“ dodal. Zná i své soukmenovce, kteří to mají podobně.

O politiku se zajímá, ovšem kariéru politika podmiňuje jednou věcí: „Jak jsem v tom odmala, tak to sleduji, ale souhlasím s dědou, že člověk by měl něco předtím dokázat,“ upozornil Vojtěch Klaus.

Na závěr rozhovoru ohodnotil současnou politickou situaci. Je tu nějaká strana, která by mu byla blízká? „Přijde mi, že chybí pravicová konzervativní strana, která by se soustředila na důležité věci jako státní dluh, který stále roste, a neřešily by se stálé malichernosti,“ vysvětlil. V tom se ostatně shoduje se svým dědečkem Václavem Klausem starším.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.