Celebrity

11. září 2021 06:05

Gabriela Kolinová

Věra Martinová přežila útoky přímo v New Yorku: Strašný strach! Šířilo se, že i podminovali mosty

O první dámě české country Věře Martinové by se s nadsázkou dalo říct, že je jako kočka, která má devět životů. Přestože z ní neustále vyzařuje pozitivní nálada a optimismus, prožila hrůzostrašné okamžiky, kdy při ní stáli snad všichni svatí. Stačilo málo a už tu nemusela být. 11. září 2001 byla například přímým svědkem hromadných teroristických útoků na USA.

V osudný den zpěvačka Věra Martinová pobývala v New Yorku. Ubytována byla jen pár stovek metrů od „Dvojčat“. Při pohledu na hroutící se mrakodrapy nevěřila svým očím. Popadl ji pocit bezmoci a nepopsatelného strachu. Myslela si, že nepřežije, a začínala se loučit se životem. „Když letadlo narazilo do mrakodrapu, všichni si nejprve mysleli, že to byla havárie. Vyběhla jsem na ulici, venku bylo v podstatě ticho, jen všichni měli otevřené dveře od aut a puštěná rádia. Ze začátku to totiž bylo až nereálné. Vím, že kolem jel kluk na kole a ptal se, co to tady zase točí, jak jsou lidi zblblí z různých filmových štábů,“ zavzpomínala zpěvačka na nejhorší den ve svém životě v rozhovoru pro Deník.

Panika nastala až ve chvíli, když se zřítila první budova. „Lidé vyskakovali z oken, ti na ulici plakali. Bylo to strašné,“ vylíčila. Jakmile se objevily zprávy o druhém nárazu letadla do věžáků, všem došlo, že se o náhodu nejedná. „Když už se vědělo, že se jedná o teroristický útok, mysleli jsme na to nejhorší. Dokonce se mluvilo o tom, že mají podminované všechny mosty. Čekali jsme, kde co ještě vybuchne, co dalšího se stane,“ přiblížila Věra Martinová. Dodnes si pamatuje, co se jí v tu chvíli honilo hlavou. „Měla jsem největší strach v životě. Vážně jsem měla obavy, že je konec, že se živá domů nevrátím. Bála jsem, že už nikdy neuvidím svoje dítě, Anežce tehdy bylo osm let…“

Lidé už Věru Martinovou pohřbívali. Říkalo se, že je mrtvá

Nebylo to poprvé, co zpěvačka jen o vlásek unikla smrti. V roce 1989 po cestě z koncertu prodělala vážnou autonehodu. Vůz řídil její manažer, který se čelně srazil s neosvětleným vojenským vozidlem sovětské armády. Utrpěla těžké zranění obličeje a oka, o které dokonce mohla přijít. „Tehdy se dokonce šířily zprávy, že jsem to nepřežila a jsem mrtvá. Říká se, že když člověka někdo pohřbí zaživa, že bude žít dlouho. Kéž by to byl i můj případ,“ svěřila se v pořadu Třináctá komnata.

Vážná autohavárie jí obrátila život vzhůru nohama. Měla poničený obličej a myslela si, že je se zpíváním navždy konec. Nakonec ale všechno dobře dopadlo. Podstoupila plastickou operaci, při níž jí byly odstraněny nejhorší jizvy a dokázala se vrátit zpátky na koncertní pódia.

Před jedenácti lety zase bojovala s rakovinou prsu. Lékaři jí nádor vyoperovali a následně chodila na ozařování. I s touto zákeřnou chorobou si dokázala poradit. „Tu nemoc nepovažuji za návrat na dno, beru ji jako pokárání a zdvižený prst. Byla to výzva, abych změnila svůj životní styl a hodnoty. Do té doby jsem život brala až moc vážně, zodpovědně a soustředila se spíše na ty negativní věci. Byla jsem zaslepená skepsí a negací. To byla chyba. Od té chvíle se snažím chovat přesně naopak. Házím za hlavu nepodstatné věci a snažím se radovat z maličkostí,“ prozradila Věra Martinová.

Že už tolikrát vyvázla z nejhoršího, bere jako velký zázrak. „Když si to zpětně všechno promítnu, měla jsem neskutečné štěstí. Někdo tam nahoře mě má asi rád,“ svěřila se zpěvačka.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 2. 2024

Prosperita je za rohem, Berani, pokud už tu není. Veškeré vaše úsilí se brzy vyplatí, a to ve velkém. Může se stát, že v práci bude přijat velký návrh, nebo možná rukopis, který jste napsali, vám zajistí nakladatele. Váš vrozený talent a štěstí se spojí a přinesou vám úžasné věci. Užijte si tuto vítanou změnu událostí!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.