Celebrity

20. září 2021 17:03

Gabriela Kolinová

Vnučka Alžběty II. Beatrice porodila. Holčička je dvanáctým pravnoučetem královny

Vnučka britské královny Alžběty II. princezna Beatrice se stala maminkou. V sobotu v Londýně porodila svého prvního potomka. S manželem Edoardem Mapellim Mozzim mají holčičku, jejíž jméno zatím nebylo zveřejněno. Dívenka je královniným dvanáctým pravnoučetem a druhým vnoučetem prince Andrewa.

Miminko se narodila v sobotu ve 23:42 místního času a po porodu vážilo 2,78 kilogramu. Oznámil to Buckinghamský palác.

„Prarodiče a praprarodiče narozeného dítěte byli o tého novince informováni a mají z ní obrovskou radost. Rodina by chtěla poděkovat všem zaměstnancům nemocnice za jejich úžasnou péči!“ píše se v oficiálním prohlášení. „Její královské Výsosti i jejímu dítěti se daří dobře a manželé se už nyní těší, až svou dceru představí jejímu velkému bratrovi Christopheru Woolfovi.“

Holčička přišla na svět jen něco málo přes tři měsíce po malé Lilibet Dianě, druhém dítěti Harryho a Meghan.

Beatrice je nejstarší dcerou prince Andrewa a Sarah Fergusonové. V pořadí následnictví na britský trůn je desátá. Za developera Mapelliho Mozziho se provdala v červenci 2020. Obřad byl utajený a zúčastnily se ho desítky hostů.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.