Královna má deset pravnoučat. Znáte je? Podobnou fotku má Alžběta i s vnoučaty

Deset. Tolik pravnoučat má královna Alžběta II., která dnes slaví úctyhodných 95 let. Bohužel, půlkulatých narozenin své „Lilibeth“ se nedočkal princ Philip, 9. dubna zemřel. Tuto fotografii s pravnoučaty zveřejnila vévodkyně Kate pár dnů po jeho smrti. Na snímku je sedm dětí, ovšem Alžběta má pravnuků a pravnuček dohromady deset. A jedenácté je na cestě. Podobné foto má i s vnoučaty z roku 1987.

Prince George (7), Louise (2) a princeznu Charlotte (5) zná asi každý, ale víte, kdo jsou ostatní královnina pravnoučata a jak se jmenují? Na této fotografii je ještě Savannah Phillips (10), Mia Tindall (7), Lena Tindall (2) a Isla Phillips (9).

Jelikož portrét vznikl roku 2018, chyběl na něm syn prince Harryho a Meghan Archie (1), protože ještě nebyl na světě. Nedávno se ještě narodil syn princezně Eugenii, dceři prince Andrewa, který dostal jméno August Philip Hawke Brooksbank. Dcera princezny Anny, Zara, na svět přivítala syna Lucase. A princ Harry s vévodkyní Meghan oznámili, že čekají holčičku.

Pojďme si ale připomenout deset vnoučat Alžběty II.

Děti prince Williama a vévodkyně Kate, vnoučata Charlese

Nejznámějším a bezpochyby také nejsledovanějším je princ George Alexander Louis z Cambridge, prvorozený syn prince Williama a vévodkyně Kate. Narodil se 22. července 2013, takže v létě oslaví osmé narozeniny. V hledáčku médií je také proto, že je v pořadí třetí následník trůnu, a má tak velikou šanci usednout na královský trůn.

Neméně oblíbená je princeznatéměř šestiletá Charlotte Elizabeth Diana z Cambridge, Georgova sestra. Narodila se 2. května 2015 ve stejné porodnici jako její bratr. A byla to velká sláva, protože je coby potomek následníka trůnu první princeznou v královské rodině po 65 letech. Zatím poslední byla princezna Anna. Je také první dívkou, kterou narození mladšího bratra neposunulo v pořadí následnictví. Stále je čtvrtá.

Třetím potomkem Kate a Williama je princ Louis Arthur Charles z Cambridge, který brzy oslaví své třetí narozeniny. Na svět přišel 23. dubna 2018. Na roztomilé fotografii v úvodu článku sedí své prababičce Alžbětě II. na klíně. Louis je pátý v následnictví trůnu za dědečkem princem Charlesem, otcem Williamem, bratrem Georgem a sestrou Charlotte. Dřív by ji v nároku na trůn přeskočil, protože je mužského pohlaví, toto pravidlo však bylo zrušeno.

Královna Alžběta II. a princ Philip na fotce s vnoučaty, princem Williamem (vlevo), princem Harrym (uprostřed), Peterem a Zarou (děti princezny Anny).

Děti Petera Phillipse, vnoučata princezny Anny

Nejstarší pravnučkou Alžběty je desetiletá Savannah Anne Kathleen Phillips, narodila se 29. prosince 2010 rodičům Peterovi a Autumn Phillips. Je vnučkou královniny dcery princezny Anny. Ta má kromě jejího otce Petera Phillipse i dceru Zaru Tindall. Malá Savannah žádný titul nemá, byť by na něj měla nárok. Princezna Anna však odmítla přijmout pro své děti tituly, stejně tak je tedy nemají její vnoučata. Chtěla jim dopřát klidnější život, než měla ona sama.

Devitiletá Isla Elizabeth Phillips je sestra starší Savannah. Její rodiče jsou také Peter a Autumn Phillips. Isla se narodila 29. března 2012 a druhé jméno má po prababičce Elizabeth. Savannah i Isla se často objevují na fotkách ve společnosti George, Louise a Charlotte. Tráví s nimi hodně času. Se svými rodiči žijí v Londýně.

Děti Zary Tindall (rozené Phillips), vnoučata princezny Anny

Sedmiletá Mia Grace Tindall se narodila 17. ledna 2014 a její o čtyři roky mladší sestřička Lena Elizabeth Tindall 18. června 2018. S královskými tituly to mají stejně jako jejich sestřenice Savannah a Isla.Na přání jejich babičky, princezny Anny, žádné nemají. Jejich maminka Zara Tindall, rozená Phillips, má holčičky s Mikem Tindallem, bývalým ragbistou. Nedávno v rodině přivítali malého brášku, Lucase Tindalla, který se narodil 21. března. Zajímavostí je, že Zara nestihla dojet do porodnice a syn přišel na svět doma v koupelně. Lucas je Alžbětiným desátým pravnoučetem v pořadí.

Děti prince Harryho a vévodkyně Meghan, vnuci Charlese

Prvorozený syn prince Harryho a vévodkyně Meghan dostal jméno Archie Harrison Mountbatten, narodil se 6. května 2019. Ani jeho rodiče si pro něj nepřáli žádné tituly. Ostatně se sami nedávno vzdali královských výsad a odstěhovali se z Velké Británie do Ameriky. Když vznikla fotka v úvodu článku, Archie ještě nebyl na světě. Harry s Meghan nedávno oznámili, že čekají další dítě a podle všeho by to měla být holčička.

Potomek princezny Eugenie, vnuk prince Andrewa

Princezna Eugenie porodila 9. února chlapečka, který dostal jméno August Philip Hawke Brooksbank. Prostřední jméno má právě po svém zesnulém pradědečkovi Philipovi. Pro královnu Alžbětu II. je August Philip Hawke devátým pravnoučetem a je jedenáctý v pořadí následnictví na britský trůn. Jeho otcem je Jack Brooksbank.

Druhá dcera prince Andrewa, princezna Beatrice, se v létě loňského roku vdala za svého snoubence Edoarda Mapelliho Mozziho. Takže je možné, že se královna brzy dočká dalšího vnoučete.

Sdílejte článek
Štítky britská královská rodina narozeniny Alžběta II. princ Harry Meghan Markle královna Alžběta II. královská rodina princ Philip Peter Phillips Británie královna Alžběta II pravnoučata William, princ z Walesu Catherine, princezna z Walesu Princ Philip, vévoda z Edinburghu Louis, princ z Cambridge Charlotte, princezna z Cambridge George, princ z Cambridge Zara Phillips

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.