Královna Alžběta II. opět v slzách: Po Philipovi zemřel další muž jejího srdce

Královna Alžběta II. utrpěla další bolestivou ránu. Ještě ani nepřestala truchlit po princi Philipovi, už oplakává další milovanou osobu. Ve věku 86 let zemřel Sir Michael Oswald, bývalý manažer královských stájí, který byl královně velmi blízkým přítelem.

Sir Oswald zemřel 17. dubna, tedy přesně v den posledního rozloučení s princem Philipem. Dlouhou dobu bojoval s vážnou nemocí, které nakonec podlehl.

Jak je známo, Alžběta II. má velikou zálibu v koních a ještě donedávna sama jezdila na vyjížďky. Michael by jejím věřným průvodcem a rádcem. Ohledně koní radil nejen Alžbětě, ale také její matce.

Veřejnost ho často vídala po boku královny na nejrůznějších závodech. Nebyl totiž jen jejím zaměstnancem, ale byl hlavně jejím blízkým přítelem. Měl skvělý smysl pro humor a Alžbětu údajně bavil historkami z jezdeckého prostředí.

Jeho práce pro něj byla koníčkem. „Vždycky říkával, že má nejlepší práci na světě. Celý život vlastně dělal to, co by dělal jako bohatý muž, který nemusí pracovat,“ uvedla vdova po Oswaldovi, lady Angela, pro Racing Post.

Za své celoživotní služby královně se mu loni dostalo významného ocenění. Byl jmenován rytířem velkokříže Královského řádu Viktoriina.

Sdílejte článek
Štítky Alžběta II. královna Alžběta II. princ Philip Británie Princ Philip, vévoda z Edinburghu Michael Oswald Racing Post

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 5. 2024

Jste vstřícní, Berani, ale ve vztazích si často pletete pomáhání s výchovou. Máte tendenci se hodně obětovat. Dnes se možná naučíte říkat ne, když budete mít pocit, že váš partner překročil hranice toho, co mu můžete dát. Pokud to uděláte, možná znovu objevíte něco podstatného, co jste možná cestou ztratili – své ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.