Celebrity

6. června 2021 18:27

Gabriela Kolinová

Harry a Meghan se radují z dcery. Po kom z královské rodiny dostala jméno?

Princ Harry se svou manželkou Meghan Markle se dočkali a radují se z dcery. Holčička se narodila v pátek a dostala jméno Lilibet „Lili“ Diana, tedy po prababičce královně Alžbětě II. a zesnulé babičce Dianě.

„Vévoda a vévodkyně ze Sussexu, princ Harry a Meghan, s velkou radostí přivítali na světě dceru Lilibet ‚Lili‘ Dianu Mountbatten-Windsorovou,“ uvedl mluvčí páru pro web CNN.

Meghan rodila v nemocnici v Santa Barbaře v Kalifornii: „Lili se narodila v pátek 4. června v 11:40 v péči lékařů a personálu nemocnice Santa Barbara Cottage Hospital. Váží 3,5 kilogramu,“ stojí v prohlášení s tím, že „matka i dítě jsou v pořádku a zabydlují se doma“.

Pohlaví miminka pár prozradil již v březnu v ostře sledované debatě s Oprah Winfrey. O jménu holčičky média dlouho spekulovala. „Lili dostala jméno po své prababičce, Jejím Veličenstvu královně, jejíž rodinná přezdívka je Lilibet. Její prostřední jméno Diana bylo vybráno na počest její babičky, princezny z Walesu,“ uvádí se dále v prohlášení.

Harry a Meghan jsou už rodiči chlapce Archieho, který v květnu oslavil své druhé narozeniny. Očekávání druhého potomka oznámili na svatého Valentýna prostřednictvím černobílé fotografie. Meghan na ní ležela Harrymu v klíně a pod šaty se jí už rýsovalo těhotenské bříško. „Potvrzujeme, že Archie bude velkým bratrem. Vévoda a vévodkyně ze Sussexu mají velkou radost, že čekají své druhé dítě," potvrdil tehdy tiskový mluvčí médiím.

Manželka britského prince Harryho Meghan loni veřejně promluvila o potratu. I když to bylo velmi osobní a citlivé téma, měla potřebu svou osobní zkušenost sdílet, aby pomohla i ostatním ženám.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.