zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Meghan Markle potratila. Držela jsem svoje dítě a přicházela o druhé, píše

Meghan Markle potratila
Autor: profimedia.cz Meghan Markle potratila
kloidop , Vydáno: 25.11.2020
Meghan Markle se pro New York Times svěřila, že potratila. Esej napsala proto, aby upozornila na tabuizované téma potratů, které jsou časté, ale málo se o nich mluví. Jak prožíval potrat princ Harry?

reklama

Meghan Markle s princem Harrym vychovává osmnáctiměsíčního syna Archieho. O jejím druhém těhotenství, které proběhlo během první vlny pandemie, nikdo neměl tušení. 

V eseji pro New York Times, kde se slavní svěřují se svými problémy proto, aby mluvili o dalších tabuizovaných tématech, napsala o svém prvním potratu, který prodělala tento rok. Mezi slavnými není první, kdo se veřejnosti formou osobního dopisu nebo eseje svěřil s bolestivou životní zkušenosti. To udělala například Angelina Jolie, která napsala o tom, jaké to je si nechat preventivně odstranit ženské orgány kvůli přítomnosti genu BRCA. Podle vědců měla 87% šanci, že zemře na rakovinu prsu jako její matka.

Meghan Markle s princem Harrym
Autor: profimedia.cz Meghan Markle s princem Harrym

Meghan Markle ztratila dítě 

Meghan Markle popisuje v eseji osudný den, kdy zvedala z postýlky Archieho a najednou ucítila silnou bolest v podbříšku. „Okamžitě jsem padla na kolena se synem v náručí a začala zpívat ukolébavku, abych nás oba uklidnila. Ale věděla jsem, že je něco špatně,“ píše. „V ten moment, co jsem svírala mého prvorozeného Archieho, jsem věděla, že o své druhé děťátko právě přicházím,“ popsala jeden z nejbolestivějších momentů jejího života.

V eseji nevynechala ani to, jak potrat prožíval princ Harry. „Několik hodin jsem ležela v nemocnici, můj manžel byl celou dobu se mnou a držel mě za ruku. Uklidňoval mě polibky, oba jsme plakali a slzy nešlo zastavit. Přemýšla jsem, jak se z takového zážitku dokážeme dostat,“ popisuje Meghan Markle a dodává, že ztratit dítě v tak osamělém čase, jako byl lockdown, bylo velice zatěžující.

„Ztratit dítě znamená neúnosný smutek, který prožilo mnoho lidí, ale mluví se o něm málo. V bolesti ze ztráty jsme s manželem zjistili, že ze sto žen má 10 až 20 zkušenost s potratem. I tak je ale toto téma stále tabuizováno, ověnčeno studem a zacykleno v osamoceném smutku," píše. 

Vévodkyně ze Sussexu je první žena z britské královské rodiny, která otevřeně mluví o potratu. 

Princ Harry a Meghan Markle

Partnerství prince Harryho s Meghan Markle v 10 bodech podle astrologie

Lady Diana a John Travolta

Princezna Diana: Co jste o ní ještě nevěděli?

reklama

Související témata: Meghan Markle , potrat

reklama

Přečtěte si také

reklama