Princezna Diana: Co jste o ní ještě nevěděli?

Lady Diana a její život byly a stále jsou živnou půdou pro bulvární média, různé drby, polopravdy i skutečné skandály. Letos uplynulo již neuvěřitelných 22 let od její smrti. Co jste o nejslavnější britské princezně ještě nevěděli?

1. Vzala si bratrance

Diana a princ Charles jsou ve skutečnosti vzdálení příbuzní. Traduje se, že přes linii krále Jindřicha VII. jsou bratranec a sestřenice ze šestnáctého kolene!

2. Domluvený sňatek

Než Charles požádal Dianu, aby si ho vzala, setkali se pouze třináctkrát.

3. Sestra jako sestra

První šla s Charlesem na rande Dianina starší sestra lady Sarah Spencer! Zřejmě to ale nezajiskřilo nebo nebyla shledána natolik vhodnou jako její mladší sestřička. Ta se s ním poprvé setkala na večírku, když jí bylo pouhých 16 a jemu už 28 let!

4. Princezna Diana baletkou

Diana milovala a také studovala balet. Snila, že se stane balerínou, ale bohužel pro ni příliš vyrostla. S její vysokou postavou se podle tehdejších měřítek nemohla stát profesionálkou.

5. Dvoje svatební šaty

Svatební šaty princezny Diany byly jedno z nejvíce chráněných tajemství v historii módy. Snaha udržet návrh v naprosté tajnosti došla tak daleko, že designéři dokonce vytvořili „nouzové" šaty pro královskou nevěstu, které by Diana oblékla v případě, že by původní návrh unikl na veřejnost ještě před svatebním dnem!

6. Lady Di a „tajný" milenec

Diana byla pořád provdána za Charlese, když začala vztah s armádním důstojníkem Jamesem Hewittem. Trávili víkendové dny daleko od Londýna ve venkovské chatě v Devonu.

7. Lady Di a „tajný" milenec č. 2

Diana měla tajný románek s pákistánským chirurgem Hasnatem Khanemem. Měla ho dokonce propašovat do Kensingtonského paláce v kufru auta majora Paula Burrella.

8. Dcera princezny Diany

Bulvární novináři a milovníci konspirací rádi spekulují o Dianině tajné dceři, která prý žije v USA. Údajně se narodila Dianě před svatbou s Charlesem, aby se tak dokázala plodnost budoucí královské nevěsty.

9. Špatná studentka

Diana byla přirozeně inteligentní a velmi empatická, ale ve škole jí to moc nešlo. Nebyla silným žákem, a když jí bylo 16 let, opustila školu West Heath. Její otec ji poté zapsal do další školy, ale ona trvala na návratu domů.

10. Špatný vztah s matkou

Diana měla komplikovaný vztah se svojí matkou. Frances Shand Kyddová totiž opustila své čtyři děti i domov, aby utekla s jiným mužem. Manželství s Dianiným otcem bylo pro ni nesnesitelné. Ani v dospělosti se vztahy mezi princeznou Dianou a její matkou nevylepšily. Přestaly spolu udržovat telefonický kontakt a Diana neodepisovala na její dopisy.

11. Vhodná matka panovníkových dětí

Diana byla první anglická dívka, která se po 300 letech stala snoubenkou a manželkou dědice trůnu. Byla pro Charlese zcela neromanticky vybrána jako vhodná panenská kandidátka na matku panovníkových dětí.

12. Diana jako učitelka v mateřské škole

Po ukončení studia na Institutu Alpin Videmanette ve Švýcarsku se Diana přestěhovala do Londýna. Než se stala královskou nevěstou, pracovala s dětmi jako učitelka v mateřské školce Young England School.

13. Vibrátor v královském paláci

Říká se, že princezna měla vibrátor, který i brala s sebou na královské návštěvy v zahraničí!

14. Porušení tradice

Během svatby se Diana rozhodla vynechat část tradičního slibu, který říká, že bude „poslouchat" prince Charlese. Její rozhodnutí bylo vnímáno jako kontroverzní přerušení tradice královských svateb a rozčílilo královnu.

-ku-


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.