zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Princezna Diana: Co jste o ní ještě nevěděli?

Lady Diana
Autor: profimedia Lady Diana
Lady Diana a její život byly a stále jsou živnou půdou pro bulvární média, různé drby, polopravdy i skutečné skandály. Letos uplynulo již neuvěřitelných 22 let od její smrti. Co jste o nejslavnější britské princezně ještě nevěděli?

reklama

1. Vzala si bratrance

Diana a princ Charles jsou ve skutečnosti vzdálení příbuzní. Traduje se, že přes linii krále Jindřicha VII. jsou bratranec a sestřenice ze šestnáctého kolene!

2. Domluvený sňatek

Než Charles požádal Dianu, aby si ho vzala, setkali se pouze třináctkrát.

3. Sestra jako sestra

První šla s Charlesem na rande Dianina starší sestra lady Sarah Spencer! Zřejmě to ale nezajiskřilo nebo nebyla shledána natolik vhodnou jako její mladší sestřička. Ta se s ním poprvé setkala na večírku, když jí bylo pouhých 16 a jemu už 28 let!

4. Princezna Diana baletkou

Diana milovala a také studovala balet. Snila, že se stane balerínou, ale bohužel pro ni příliš vyrostla. S její vysokou postavou se podle tehdejších měřítek nemohla stát profesionálkou.

5. Dvoje svatební šaty

Svatební šaty princezny Diany byly jedno z nejvíce chráněných tajemství v historii módy. Snaha udržet návrh v naprosté tajnosti došla tak daleko, že designéři dokonce vytvořili „nouzové" šaty pro královskou nevěstu, které by Diana oblékla v případě, že by původní návrh unikl na veřejnost ještě před svatebním dnem!

6. Lady Di a „tajný" milenec

Diana byla pořád provdána za Charlese, když začala vztah s armádním důstojníkem Jamesem Hewittem. Trávili víkendové dny daleko od Londýna ve venkovské chatě v Devonu.

7. Lady Di a „tajný" milenec č. 2

Diana měla tajný románek s pákistánským chirurgem Hasnatem Khanemem. Měla ho dokonce propašovat do Kensingtonského paláce v kufru auta majora Paula Burrella.

Lady Diana byla krásná a měla okouzlující úsměv
Autor: profimedia.cz Lady Diana byla krásná a měla okouzlující úsměv

8. Dcera princezny Diany

Bulvární novináři a milovníci konspirací rádi spekulují o Dianině tajné dceři, která prý žije v USA. Údajně se narodila Dianě před svatbou s Charlesem, aby se tak dokázala plodnost budoucí královské nevěsty.

9. Špatná studentka

Diana byla přirozeně inteligentní a velmi empatická, ale ve škole jí to moc nešlo. Nebyla silným žákem, a když jí bylo 16 let, opustila školu West Heath. Její otec ji poté zapsal do další školy, ale ona trvala na návratu domů.

10. Špatný vztah s matkou

Diana měla komplikovaný vztah se svojí matkou. Frances Shand Kyddová totiž opustila své čtyři děti i domov, aby utekla s jiným mužem. Manželství s Dianiným otcem bylo pro ni nesnesitelné. Ani v dospělosti se vztahy mezi princeznou Dianou a její matkou nevylepšily. Přestaly spolu udržovat telefonický kontakt a Diana neodepisovala na její dopisy.

11. Vhodná matka panovníkových dětí

Diana byla první anglická dívka, která se po 300 letech stala snoubenkou a manželkou dědice trůnu. Byla pro Charlese zcela neromanticky vybrána jako vhodná panenská kandidátka na matku panovníkových dětí.

12. Diana jako učitelka v mateřské škole

Po ukončení studia na Institutu Alpin Videmanette ve Švýcarsku se Diana přestěhovala do Londýna. Než se stala královskou nevěstou, pracovala s dětmi jako učitelka v mateřské školce Young England School.

13. Vibrátor v královském paláci

Říká se, že princezna měla vibrátor, který i brala s sebou na královské návštěvy v zahraničí!

14. Porušení tradice

Během svatby se Diana rozhodla vynechat část tradičního slibu, který říká, že bude „poslouchat" prince Charlese. Její rozhodnutí bylo vnímáno jako kontroverzní přerušení tradice královských svateb a rozčílilo královnu.

-ku-

 

reklama

Související témata: Princezna Diana , Lady Diana , smrt Diany

reklama

Přečtěte si také

reklama