Celebrity

18. září 2021 05:56

Petra Kloidová

Youtuber Kovy: Bál jsem se, že mě Halina Pawlovská zabije. S dalajlámou radši nevtipkoval

Kovy, 7 pádů Honzy Dědka

Začínal jako poďobaný youtuber, který se bojí ukázat svou tvář internetovému publiku. O několik let později už Jan Kovář alias Kovy dělá rozhovor s dalajlámou, tančí v televizní soutěži a vzdělává Čechy.

Když se na YouTube Kovy trochu osmělil, začínal parodiemi různých slavných osobností, protože netušil, že bude jednoho dne stát vedle nich. „Na prvních videích jsem byl schovaný za kamerou, bál jsem se, co na mě lidi řeknou, byl jsem poďobanej a neměl jsem žádné sebevědomí. Pak jsem si aplikoval hodně oranžový pudr, vypadal jako Donald Trump, ale zjistil jsem, že je to lidem jedno, jak vypadám. Až i to akné ustoupilo,“ zavzpomínal Kovy na své začátky na YouTube.

Přitom to dlouhou dobu vypadalo, že z něj bude florbalista. „Ani nevíš, jak dlouho jsem hrál florbal, a čím déle jsem ho hrál, tím hůř mi šel. Pak už mě to moc nebralo,“ přiznal v pořadu 7 pádu Honzy Dědka.

Bál sem se, že mě Halina Pawlowská zabije

Známý youtuber uznává, že se během své desetileté kariéry na YouTube mohl i někoho dotknout. „Halinu Pawlowskou jsem parodoval, pak jsem s ní dělal rozhovor. Celou dobu jsem se bál, že mě zabije. Pořád jsem čekal, kdy se zvedne a jednu mi vlepí. Naštěstí si ze sebe Halina umí udělat legraci. Do které kamery se mohu omluvit Halině Pawlowské? Já bych se chtěl vlastně srdečně omluvit všem, kteří se v mých videích kdykoli vyskytli,“ omluvil se Kovy v rozhovoru s Honzou Dědkem.

Rozhovor s dalajlámou

Za tu dobu si Kovy už vyzkoušel několik profesí, které mají co dočinění se vzděláváním svého publika. Možná proto také v roce 2020 dostal nabídku, aby udělal rozhovor s dalajlámou. Youtuber a moderátor vedl rozhovor v rámci konference Evropské dialogy Václava Havla s pětaosmdesátiletým 14. dalajlámou Jeho Svatostí Tändzinem Gjamcchem, který nese také titul duchovního vůdce Tibeťanů. Na rozhovor vstával v půl čtvrté ráno, aby si mohl nervózní v pět ráno popovídat se světovou legendou.

Kovy vsadil na přípravu a nastudoval si předešlé rozhovory s dalajlámou. „Nastudoval jsem si jeho předchozí interview, díky kterým jsem nacítil, jaký styl angličtiny mám zvolit, a díky fiasku jednoho australského reportéra pochopil, že nemá smysl vyprávět dalajlámovi anekdoty,“ prozradil Kovář pro Forbes. Ačkoliv Jeho Svatost a mladého youtubera dělí několik generací, během rozhovoru se absolutně shodli třeba na důležitosti vzdělávání.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.