Celebrity

25. května 2021 13:30

Petra Kloidová

Barbora Strýcová: Těhotenství mě zaskočilo. Není mi 25, abych se k tenisu vrátila

7 pádů Honzy Dědka (13) - Barbora Strýcová

Tenistka Barbora Strýcová na jaře oznámila, že je těhotná a také se rozhodla pro konec kariéry. Jedna z nejpracovitějších světových hráček se ale s tenisem loučí těžko, miminko však s partnerem přivítali s nadšením.

Barbora Strýcová patří mezi jedny z našich nejlepších tenistek, o které se říká, že je velice pracovitá. „Mám ráda drsné tréninky, kdy ze sebe vydám maximum,“ prozradila o sobě a dodává, že její výška značně předurčovala délku tenisového zápasu. Dnes má většina tenisek přes 180 centimetrů, zatímco Barbora měří 164 centimetrů.

„Když jsem začínala, tak nás malých tenistek bylo více. Dnes jde sport hodně dopředu, je to takové zrychlené. Byla to ale i moje zbraň, protože ty holky věděly, že se mnou zápas nebude trvat hodinku, ale přes dvě hodiny,“ vysvětluje tenistka.

Během těhotenství musela Strýcová odehrát dva turnaje

Strýcová na začátku jara odhalila, že je těhotná. Zásadní novinku zjistila ve chvíli, kdy byla tisíce kilometrů od svého partnera. „Byla jsem v Austrálii, v karanténě, nesměla jsem ani ven. Bylo to zvláštní, nebylo mi nejlépe, neměla jsem tam partnera. Musela jsem počkat, až se vzbudí, takže jako první to věděl můj trenér. Zavolala jsem pak partnerovi, byl šťastný. Hrát dva a půl turnaje ale bylo těžší,“ vzpomíná na okamžik, kdy se dozvěděla, že pod srdcem nosí své první dítě.

BARBORA STRÝCOVÁ: HORMONY PRACUJÍ, POŘÁD BREČÍM

Radost z dítěte ale doprovázely i bolestivé myšlenky: „Samozřejmě to je konec s tenisem. Není mi dvacet pět, abych se mohla vrátit. Myšlenka na konec byla ihned, ale měla jsem před sebou Australian Open, chtěla jsem se soustředit na ten turnaj, ale pak to přišlo… Vzpomínky, myšlenky, strach. Není to jednoduché, tenis byl celý můj život, moje láska, jediné, co jsem uměla, a myslím si, že jsem to uměla dobře. A najednou zničehonic konec. Musela jsem si na to zvyknout a s tou myšlenkou se poprat,“ sdělila v 7 pádech Honzy Dědka.

Emoce na turnaji a nejvyšší pokuta za vulgaritu

V pořadu také prozradila, jakou největší pokutu dostala. Bylo to za vulgarity při hře. „Wimbledon je pro mě svatý, tam je nejsprostší slovo sakra,“ směje se. Čím byla starší, tím nadávání na kurtu a házení raketou ubývalo. Nejvyšší pokuta za nevhodné chování na americkém turnaji byla okolo 1 500 dolarů. Strýcová prozradila, že si během kariéry najala i mentálního kouče, který jí pomáhal ovládat její emoce. Postupem času se totiž ukázalo, že psychika sportovce je velice důležitá. Celý rozhovor sledujte dnes ve 21:35 na Primě v pořadu 7 pádů Honzy Dědka.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 5. 2024

Berani, možná budete vyzváni, abyste uspořádali setkání u sebe doma. Zpočátku byste mohli propadnout panice, protože si myslíte, že váš dům není dostatečně čistý. Nebojte se. Pravděpodobně je bezvadný. Jste jediní, kdo si všimne nějakého prachu, takže se tím netrapte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.