zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Zemřela herečka Jana Altmannová. Před smrtí přišla o velký kšeft. Byla úžasná, říká Troška

Zemřela herečka Jana Altmannová.
Autor: profimedia Zemřela herečka Jana Altmannová.
David Laštovka , Vydáno: 02.11.2021
Začátkem října herečku Janu Altmannovou, která si zahrála například v komedii Vrchní, prchni! či v seriálech TV Prima Krejzovi, Modrý kód, Ohnivé kuře, Letiště či Rodinná pouta, postihla mozková cévní příhoda, po níž zůstala kompletně nepohyblivá. Přesto měla obrovskou vůli žít a bojovat.

reklama

Herečka Jana Altmannová tušila, že se domů dlouho nedostane. Z nemocnice měla zamířit rovnou do hospicu, kde měla probíhat důkladná rekonvalescence. Pevně věřila tomu, že ji tam rozhýbají a dají znovu do pořádku. „Tělo mě neposlouchá, jsem úplně paralyzovaná. Ještěže mám hlavu v pořádku a stále mi to myslí. Je to běh na dlouhou trať, musím ale doufat v lepší časy a snažit se,“ svěřila se deníku Blesk pár týdnů před smrtí.

Kvůli hospitalizaci dokonce přišla o lukrativní kšeft. „Měla jsem točit reklamu na nějakou kosmetiku, nějaký krém, to mi všechno uteklo,“ povzdechla si. Dobře si však uvědomovala, že na prvním místě je zdraví. „Peníze jsou pěkná věc, ale zdaleka nejsou všechno. A to učím i svoje studenty na DAMU, že by se člověk kvůli nim nikdy neměl přetrhnout. Důležitější je zdraví a dobrý pocit z toho, že si držíte svoji úroveň. I když třeba já jsem si pro tyto svoje zásady už před kamerou dlouho neškrtla,“ prozradila ještě herečka. 

Herečka Jana Altmannová
Autor: profimedia Herečka Jana Altmannová

Zdeněk Troška: Mluvili jsme spolu před pár dny, bude mi moc chybět

Když ji 17. října bylo sedmasedmdesát, narozeniny oslavila na nemocničním lůžku. V posledních týdnech se její zdravotní stav prudce zhoršoval. Velkou oporou jí byl manžel, malíř Jiří Altmann, který ji v nemocnici každý den navštěvoval. Prožili spolu krásných dvaapadesát let a žili jeden pro druhého. „Mluvili jsme spolu ještě před pár dny, svěřila se mi, co ji potkalo. To jsem netušil, že spolu mluvíme naposledy. Moc mě to mrzí... Byla to úžasná žena, velmi inteligentní a velmi vzdělaná. Uměla přesvědčivě zahrát komické i vážné role. Jak babku ze vsi, tak i klidně paní kněžnu. Bude moc chybět,“ zavzpomínal na ni pro Prima Ženy režisér Zdeněk Troška.

Herečka Jitka Molavcová, Ceny Thálie 2021.

Držitelka Thálie Jitka Molavcová v slzách: Její životní láska bojuje o život

reklama

Související témata: Jana Altmannová , herecka , smrt , úmrtí , DAMU , Zdeněk Troška

reklama

Přečtěte si také

reklama