zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Co vás čeká a nemine?

Láska, sex, peníze a zdraví v roce 2022 podle horoskopu
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Jan Kačer o manželství se zesnulou Ninou Divíškovou: Žil jsem s několika Divíškovejma

David Laštovka , Vydáno: 21.06.2021
Manželství herecké dvojice Niny Divíškové a Jana Kačera patřilo k nejdéle trvajícím v českém showbyznysu. Byli spolu neuvěřitelných sedmapadesát let, do diamantové svatby jim scházely pouhé tři roky. Přestože spolu několik let žili odloučeně, jejich vztah tím nijak neutrpěl. Naopak o to víc si jeden druhého vážil.

reklama

Herečka Nina Divíšková zemřela ve věku 84 let. Sdělil to její manžel, herec a režisér Jan Kačer. „Je to moc čerstvý. Umřela mezi námi a bylo to rychlý, klidný. Jsme rádi, že byla doma a je to v pořádku. Víc vám zatím nemůžu říct,“ řekl pro CNN Prima News. 

Když se Jana Kačera lidé ptali, jak to s ním Nina Divíšková mohla tak dlouho vydržet, měl na to svéráznou odpověď. „Žil jsem s několika Divíškovejma. První byla naivka, měla sedmnáct osmnáct let, byla z Brna, mluvila altem, a když jsem ji pozval do hospody, tak chtěla kompot a hósku. Nenáviděla každého, kdo kouřil, a kdo pil, to byl alkoholik. Pak to byla novomanželka v krásných šatičkách. Pak přišla nádherná maminka, která se starala o dvě, později o tři děti, potom zase teta, když se starala i o jiné, pak byla matróna, to když se děti začaly vdávat, a teď je bába. Tak s těmito ženskými jsem žil. Furt je to ta samá, ale v podstatě furt jiná,“ líčil s úsměvem Kačer. 

S Ninou se seznámili na DAMU, ale láska na první pohled to rozhodně nebyla. „Když jsem ho poprvé pozdravila, nezvedl ani hlavu, ani se na mě nepodíval. Tak jsem se zařekla, že s tímhle namyšleným frajerem už v životě nepromluvím ani slovo. No a vidíte, jak to nakonec dopadlo,“ dodala Nina. 

Přátelství s Libuší Šafránkovou a Josefem Abrhámem

V manželství museli překonat řadu zatěžkávacích zkoušek. Kvůli nesouhlasu s komunistickým režimem musel Kačer v roce 1975 opustit pražský Činoherní klub, který spoluzakládal a zamířit na druhý konec republiky, do Ostravy, kde získal angažmá. Nina s dcerami Simonou a Klárou, ke které po několika letech přibyla třetí dcera Adéla, zůstala sama v Praze. Jan jezdil domů pouze na víkendy a někdy ani to ne. A tak pendloval dlouhých deset let. „Ona mi slíbila, že se mnou vydrží, a já jí také. Myslel jsem, si, že tam jdu na rok, že je to provizorium, které brzy skončí, jenže se to protáhlo,“ pokrčil rameny herec. 

Nina Divíšková s manželem režisérem Janem Kačerem.
Autor: profimedia Nina Divíšková s manželem režisérem Janem Kačerem.

Návrat po tak dlouhé době domů k rodině nebyl pro nikoho snadný. Zvláště pak pro děti. „Bylo to přetržené. Vše bylo narušené, když jsme spolu nebyli. Velmi mě mrzí, že jsem se o ně nemohl starat. Ale vychované jsou dobře. Chodívalo k nám hodně lidí a děti seděly pod stolem a poslouchaly, o čem si povídáme. A to bylo nejvíce, co jsme jim mohli dát. Když přišla třeba Libuška Šafránková s Abrhámem a vykládali o divadle a o svých rodičích nebo Jirka Kodet se svými fantaziemi nebo bláznivý Lanďák... Myslím, že je to v pozitivním smyslu ovlivnilo,“ uvedl Jan Kačer. „Říkám z legrace, že jsme spolu žili tak málo, že jsme díky tomu vlastně pořád na svatební cestě,“ prozradila Divíšková v rozhovoru před deseti lety.

O to víc si v důchodu užívali svých dětí, deseti vnoučat a deseti pravnoučat. 

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Nina Divíšková nekrolog

O svou milovanou ženu, herečku Libuši Šafránkovou, přišel nedávno i herec Josef Abrhám, který je kamarádem Jana Kačera. Režisér má o Abrháma velké obavy. Bojí se, že se po smrti Libuše uzavře ještě více do sebe. „Před nedávnem jsem mu volal několik měsíců a nezvedl mi telefon. Vždycky mi přitom hned volal nazpátek. Měl jsem o něj velký strach a mám,“ uvedl herec. Více si přečtěte ZDE:

Libuše Šafránková a Josef Abrhám. Slavný pár pojilo 45 let manželství.

Zdrcený vdovec Josef Abrhám po smrti Libuše Šafránkové: Nečekané rozhodnutí!

reklama

Související témata: Nina Divíšková , Jan Kačer , smrt , Alzheimerova choroba

reklama

Přečtěte si také

reklama