Zesnulá herečka Zdenka Procházková: Manžel Karel Höger ji podváděl. Litovala, že neměla děti

Smutná zpráva o úmrtí herečky Zdenky Procházkové zasáhla Česko. Připomeňte si její život

Dožila se úctyhodného věku pětadevadesáti let. Herečka Zdenka Procházková patřila ke šťastným osobám, do posledního dne hýřila vitalitou, myslela pozitivně a nežehrala na problémy spojené se stářím. Její největší životní láskou byl herec Karel Höger. Vztah to byl velmi bouřlivý.

Pomyslná jiskra mezi nimi přeskočila během natáčení filmu Mrtvý mezi živými, kde spolu hráli milence. Při jedné z intimních scén vydal režisér Bořivoj Zeman pokyn, aby nic nepředstírali a líbali se doopravdy a vášnivě. „A tak mě Karel chytil... A už nepustil. Tam jsme se do sebe zamilovali. Ale už předtím jsem ho velmi obdivovala,“ vzpomínala paní Zdenka.

Svoji lásku stvrdili svatbou a toužili založit rodinu. Děti jim ale osud nedopřál. „Oba jsme si je moc přáli. Karel dokonce věřil, že bude mít holčičku, protože mu to jedna cikánka vyhlédla z ruky. O děti jsme se moc snažili, a já dokonce byla na operaci. Lékaři mi tvrdili, že mám malou dělohu, tak jsem si ji nechala roztahovat. Tohle, když řeknete dneska nějakému lékaři, tak se jenom útrpně směje. Takové věci se už dnes vůbec nedělají,“ svěřila herečka. Vlastní potomci jí velmi chyběli. „Vynahrazovala jsem si to tím, že jsem měla pořád pejsky. Ale stejně jsem obtěžovala každé malé dítě v kočárku. A dodnes obtěžuji, ony jsou tak roztomilé... Trápí mě to moc, ale člověk nemůže mít všechno,“ povzdechla si.

Manželství nebylo ideální. Karel Höger jí zahýbal

Jak se později ukázalo, manželství dvou herců nebylo úplně bez chyb. Höger nebyl žádný svatoušek. „Po každém představení u zadního vchodu Národního divadla, kde hrál, stály fronty slečen, co chtěly podpis, a pokud možno ještě něco víc. A Karel, který byl jako každý mužský ješitný, tomu zájmu někdy neodolal, a tak nám to začala trošku haprovat.“

Dlouho mu jeho úlety tolerovala, když ale překročily únosnou mez, podala žádost o rozvod. „On se pak potkal s Evou, která se později stala jeho druhou manželkou, a to už jsem věděla, že jejich vztah je vážný. Domluvili jsme se, že se rozejdeme. Rozvod proběhl v naprostém porozumění, zakončený v tehdejším Domě potravin sektem a kilem kaviáru za sto korun. My jsme se s Karlem sice rozvedli, ale nikdy nerozešli. Zůstal mojí největší životní láskou, byli jsme spolu sedmnáct let,“ říkávala Zdenka Procházková.

Procházková: Na Nemocnici na kraji města jsem se nemohla dlouho dívat

Když herec nečekaně zemřel během natáčení seriálu Nemocnice na kraji města, kde hrál primáře Sovu, byl to pro ni šok. „Aby tuto roli mohl vzít, musel dát výpověď v Národním divadle, protože mu nedovolili hrát. Dva dny nato mi volali, že zemřel. Bylo to hrozné. Nemohla jsem tomu uvěřit,“ popsala herečka. Dlouho zmíněný seriál kvůli tomu nemohla vidět. Viděla až po dlouhých letech. „Karel natočil jeden díl, než si ho Pán Bůh k sobě povolal. Ladislav Chudík, který ho nahradil, byl jako osoba úplně jiný než on. Sova byl psaný pro Högera. Tam byly dvě role psané pro konkrétní herce, pro Karla a Miloše Kopeckého. Tím, že to bylo napsané pro něj, hrál by roli jinak, byl by rezolutnější. Chudík byl laskavý, ale jestli by byl lepší nebo horší, to se nedá říct,“ uvedla paní Zdenka.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.