zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Zesnulá herečka Zdenka Procházková: Manžel Karel Höger ji podváděl. Litovala, že neměla děti

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

David Laštovka , Vydáno: 26.08.2021
Dožila se úctyhodného věku pětadevadesáti let. Herečka Zdenka Procházková patřila ke šťastným osobám, do posledního dne hýřila vitalitou, myslela pozitivně a nežehrala na problémy spojené se stářím. Její největší životní láskou byl herec Karel Höger. Vztah to byl velmi bouřlivý.

reklama

Pomyslná jiskra mezi nimi přeskočila během natáčení filmu Mrtvý mezi živými, kde spolu hráli milence. Při jedné z intimních scén vydal režisér Bořivoj Zeman pokyn, aby nic nepředstírali a líbali se doopravdy a vášnivě. „A tak mě Karel chytil... A už nepustil. Tam jsme se do sebe zamilovali. Ale už předtím jsem ho velmi obdivovala,“ vzpomínala paní Zdenka.

Svoji lásku stvrdili svatbou a toužili založit rodinu. Děti jim ale osud nedopřál. „Oba jsme si je moc přáli. Karel dokonce věřil, že bude mít holčičku, protože mu to jedna cikánka vyhlédla z ruky. O děti jsme se moc snažili, a já dokonce byla na operaci. Lékaři mi tvrdili, že mám malou dělohu, tak jsem si ji nechala roztahovat. Tohle, když řeknete dneska nějakému lékaři, tak se jenom útrpně směje. Takové věci se už dnes vůbec nedělají,“ svěřila herečka. Vlastní potomci jí velmi chyběli. „Vynahrazovala jsem si to tím, že jsem měla pořád pejsky. Ale stejně jsem obtěžovala každé malé dítě v kočárku. A dodnes obtěžuji, ony jsou tak roztomilé... Trápí mě to moc, ale člověk nemůže mít všechno,“ povzdechla si. 

Manželství nebylo ideální. Karel Höger jí zahýbal

Jak se později ukázalo, manželství dvou herců nebylo úplně bez chyb. Höger nebyl žádný svatoušek. „Po každém představení u zadního vchodu Národního divadla, kde hrál, stály fronty slečen, co chtěly podpis, a pokud možno ještě něco víc. A Karel, který byl jako každý mužský ješitný, tomu zájmu někdy neodolal, a tak nám to začala trošku haprovat.“

Dlouho mu jeho úlety tolerovala, když ale překročily únosnou mez, podala žádost o rozvod. „On se pak potkal s Evou, která se později stala jeho druhou manželkou, a to už jsem věděla, že jejich vztah je vážný. Domluvili jsme se, že se rozejdeme. Rozvod proběhl v naprostém porozumění, zakončený v tehdejším Domě potravin sektem a kilem kaviáru za sto korun. My jsme se s Karlem sice rozvedli, ale nikdy nerozešli. Zůstal mojí největší životní láskou, byli jsme spolu sedmnáct let,“ říkávala Zdenka Procházková.

Zdenka Procházková se svou knihou Procházka životem.
Autor: profimedia Zdenka Procházková se svou knihou Procházka životem.

Procházková: Na Nemocnici na kraji města jsem se nemohla dlouho dívat

Když herec nečekaně zemřel během natáčení seriálu Nemocnice na kraji města, kde hrál primáře Sovu, byl to pro ni šok. „Aby tuto roli mohl vzít, musel dát výpověď v Národním divadle, protože mu nedovolili hrát. Dva dny nato mi volali, že zemřel. Bylo to hrozné. Nemohla jsem tomu uvěřit,“ popsala herečka. Dlouho zmíněný seriál kvůli tomu nemohla vidět. Viděla až po dlouhých letech. „Karel natočil jeden díl, než si ho Pán Bůh k sobě povolal. Ladislav Chudík, který ho nahradil, byl jako osoba úplně jiný než on. Sova byl psaný pro Högera. Tam byly dvě role psané pro konkrétní herce, pro Karla a Miloše Kopeckého. Tím, že to bylo napsané pro něj, hrál by roli jinak, byl by rezolutnější. Chudík byl laskavý, ale jestli by byl lepší nebo horší, to se nedá říct,“ uvedla paní Zdenka. 

Jan Hartl

Smutné tajemství herce Jana Hartla: Manželka mu zemřela, na děti zůstal sám

Moderátor Eduard Hrubeš s manželkou.

Zesnulý Eduard Hrubeš: Po smrti manželky, která oslepla, ztratil smysl života

reklama

Související témata: Zdenka Procházková , Karel Höger , úmrtí , Lída Baarová

reklama

Přečtěte si také

reklama