Celebrity

1. listopadu 2021 06:00

Gabriela Kolinová

Známé ženy, které zažily sexuální obtěžování či znásilnění. Lucie Bílá není jedinou

Sexuální násilí se bohužel týká velkého procenta žen, pro které o takové děsivé zkušenosti není vůbec snadné mluvit. Řada z nich si v sobě trauma nese celý svůj život. Obětí sexuálního obtěžování nebo znásilnění se stalo i několik známých tváří českého showbyznysu, které o svém utrpení promluvily až po letech.

Lucie Bílá: Mladík s tváří andílka se proměnil ve zvrhlého sadistu

Zpěvačka o hrůzostrašné události, která ji potkala ve třiadvaceti letech, promluvila pouze jednou. A to ve své knize. Stalo se to pár měsíců před sametovou revolucí, kdy odešla ze skupiny Arakain a horko těžko se protloukala životem. Byla sama, bez peněz a střechy nad hlavou. Přespávala, kde se dalo. Na jedné párty se seznámila s klukem, kterého nikdy předtím neviděla. Na první pohled se jí zdál milý, a tak s ním odešla do opuštěného bytu své kamarádky, kde v tu dobu zrovna měla nocovat. Chvíli si povídali, popíjeli víno, vypadalo to na příjemný romantický večer při svíčkách. Pak ovšem mladík zničehonic vyskočil, zamkl dveře, schoval klíč a vrhl se na ni. Chlapec s tváří andílka se vmžiku proměnil ve zvrhlého sadistu. Lucku povalil na zem, začal ji kopat do břicha, rval za vlasy, bušil pěstmi do obličeje, kroutil jí ruce, a když už neměla sílu dál se bránit, tak ji znásilnil. „Byl to normální saďour, působit někomu bolest mu dělalo potěšení,“ svěřila se zpěvačka. Tím ovšem její utrpení neskončilo. Další ponížení zažila u výslechu na policejní stanici, kam v slzách běžela nahlásit, co se stalo. „Vyšetřovatel se mě vyptával na nejintimnější podrobnosti, na polohy při pohlavním styku, zavedení údu do pochvy,“ vylíčila Lucka. Místo toho, aby násilníka čekal spravedlivý trest, sama se nakonec postarala o to, aby do vězení nešel. Žalobu totiž nakonec nepodala.

Kristýna Leichtová: Deviant byl dopaden a odsouzen na dva a půl roku

Už ve svých dvanácti letech se jí přihodila velmi ošklivá věc, která ji poznamenala na dlouhá léta. „Cizí muž za mnou vešel do domu, strčil nohu do dveří bytu a přede mnou se ukojil. Nic jiného nechtěl, jen trochu dotyky, myslím. Naštěstí se mi nic nestalo. Když odešel, seděla jsem asi dvě hodiny v obýváku a plakala,“ popsala v rozhovoru pro Ona Dnes. Deviant v okolí podobným způsobem obtěžoval i další holčičky, nakonec byl dopaden a odsouzen na dva a půl roku. „Do patnácti let to nebylo nic moc v mých sexuálních představách. Ani mužská nahota mi nedělala dobře,“ přiznala herečka.

Zpěvačka Jana Fabiánová označila psychiatra Jana Cimického za sexuálního agresora. Ten se však takovému nařčení brání:

Alena Doláková: Sexuálně ji zneužila osoba, kterou dobře znala

Herečku proti její vůli znásilnil blízký člověk. Po drastickém zážitku se na policii neobrátila, protože by prý ani neměla žádné důkazy. Její psychika ale velmi utrpěla a musela vyhledat odbornou pomoc. „Pomohl mi až psycholog a terapie. Byla to profesionální péče, kterou můžu doporučit každému. Měla jsem v sobě stud. Říkala jsem si, že jsem ten nejhorší člověk na světě, když se mi něco takového stalo. Je nutné si ale uvědomit, že nejsme nejhorší lidi na světě, děje se to. Neznám kamarádku, která by to nezažila. Mýtus je to, že si spousta lidí myslí, že znásilnění se děje jen v parku někým cizím a podobně, ale ono to tak není, většinou to přijde od někoho blízkého. V každém momentu musíme vědět, že s tím ten druhý nejen souhlasí, ale že s tím přímo nadšeně souhlasí,“ nechala se slyšet herečka.

Květa Fialová: Znásilnili ji dva vojáci

Otřesným zážitkem si prošla i herečka, která se dožila osmaosmdesáti let. Na konci války, v květnu 1945, když jí bylo patnáct let, byla znásilněna dvěma vojáky Ruské armády. „Byli to mladí kluci, možná jen o chvilku starší, než jsem tenkrát byla já. Stalo se to u nás doma a bylo to hnusný. Ten jeden vytáhl revolver a přiložil mi ho ke spánku. Mohl kdykoliv zmáčknout. Jen si vybavuju, že mu z kapsy, když si stahoval kalhoty, vypadla malá keramická kachnička, kterou nám předtím ukradl v kuchyni. Já jsem ji vzala a ze všech sil tiskla v ruce,“ vzpomínala herečka na nejhorší chvíle ve svém životě. Oba hříšníky za to stihl trest smrti. Zastřelili je před plukem a přímo před jejíma očima. Následky si s sebou nesla už napořád. Sex se jí zprotivil a od mužů si držela jistý odstup. „To byl osudový moment, kdy se to ve mně všechno zlomilo. Od té doby otevřeně říkám, že nenávidím sex. Ale mám ráda homosexuály, to jsou něžní a hodní lidé,“ svěřila se nám během života.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.