Podívejte se, jak vypadají představitelky finské verze seriálu Černé vdovy

Nový seriál televize Prima Černé vdovy, jehož první díl zhlédlo půldruhého milionu diváků, má své kořeny ve Finsku. Mustat Lesket, jak zní originální název krimiseriálu, má ve své původní zemi velkou oblibu a dočkal se i druhé série. Jak moc si jsou hlavní finské představitelky podobné s těmi česko-slovenskými a mají herečky něco společného? Budete se divit.

Finská verze Jany Plodkové jako Renaty Jůzlové

Zatímco v české verzi je hlavou a iniciátorem celé vraždící akce Jitka Čvančarová, v té původní to padlo na ramena Pihly Viitala, známé finské herečky, režisérky a scenáristky. Herečka má sedmiletou dceru Astrid, je rozvedená a žije s přítelem Alexanderem Schimpfem, jehož kořeny sahají až do Kazachstánu a Německa.

Dnes žije rodina v Helsinkách. Herecká profese ji zavedla i do Řecka. Objevila se také v německém fantasy filmu Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic. K roli v seriálu Mustat Lesket se dostala herečka náhodou, když ji producent potkal v jedné kavárně a pozval na konkurz. Zajímavostí je, že v seriálu Pihle hrála dceru, tedy malou Lízu, skutečná dcera druhé vdovy Mally Malmivaara.

Jak vypadá finská Johana Rychnovská

Wanda Agnieszka Dubiel je uznávaná finská herečka, která právě když se rozhodla odejít z divadelního angažmá na volnou nohu, objevila se nabídka na seriál. „Johanna má tvrdou slupku, ale dobré srdce. Její život se s ní vůbec nemazlí a ona se snaží s ním tímto způsobem něco udělat,“ popisuje herečka svůj seriálový charakter.

Wanda je po otci, jazzovém muzikantovi, Polka a po matce Finka, polsky ale prý neumí ani slovo. Se svými hereckými kolegyněmi se při natáčení spřátelila natolik, že prý okamžitě jak přišly na plac, poznaly, která ráno vstala se špatnou, nebo s dobrou náladou. Anebo se beze slov dokážou sladit v oblečení tak, že nevěří vlastním očím. Herečka žije s přítelem a třemi psy v Helsinkách.

Divoká verze Veroniky je ve finsku o dost jemnější

Malla Malmivaara si zahrála třicetiletou Kirsi se všemi krizemi na světě, a které uniká realita života, jak tvrdí. Dokonce než začala natáčet seriál, domluvila si schůzku s režisérem a kostýmním návrhářem, aby přednesla své návrhy o tom, jak by se její postava měla oblékat.

Malla je matkou patnáctileté dcery Oslan, kterou prý všichni, kdo je neznají, považují za její mladší sestru. Kromě herectví je Malla známá i jako zpěvačka vystupující pod pseudonymem Belle Who. Hudební talent zdědila po otci Juhy Malmivaary, který je známý finský violoncellista. Věnuje se baletu a lukostřelbě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.