zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Co vás čeká a nemine?

Láska, sex, peníze a zdraví v roce 2022 podle horoskopu
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Jak zvládnout dovolenou levně, nezadlužit se a ještě si ji užít?

Jak zvládnout dovolenou levně, nezadlužit se a ještě si ji užít?
Autor: istock.com Jak zvládnout dovolenou levně, nezadlužit se a ještě si ji užít?
cernanm , Vydáno: 30.06.2017
Rádi byste vyrazili na dovolenou, avšak prozatím to vypadá, že kvůli napjatému rozpočtu budete muset zůstat doma? Možná pro vás máme řešení. Osekali jsme náklady a přidali super šetřicí triky, které se navíc nepromítnou do vašich zážitků.

reklama

„Na dovolenou bych si po svých osobních zkušenostech už nikdy nepůjčila. Ten stres za ty obavy, jak zvládnu zaplatit splátky, nestojí. To raději zůstanu na zahradě než se trápit kvůli týdnu prosluněné dovolené u moře,“ vysvětluje svůj pohled na věc čtenářka Marta (35).

Když vás láká moře?

Pokud chcete odletět za teplem, počíhejte si na last minute zájezdy. V práci nahlaste dovolenou, sbalte kufry a číhejte na ceny. Mnozí pak den před odletem zaskočí do cestovky a vybírají si nikoliv podle preferované destinace, ale z několika volných míst dle příznivé ceny. Neváhejte se také mrknout na nabídku německých cestovek, avšak vždy si k dané ceně připočítejte náklady spojené s cestou do odletového letiště. Veškeré hotely si před zaplacením proklepněte, přečtěte si recenze a mrkněte na fotky cestovatelů. Ať víte, do čeho jdete a za co platíte.

Za cenově přijatelné přímořské destinace platí Bulharsko, Albánie, Černá Hora, Turecko a také Tunisko.

Pokud u vás nebude problém dovolená, tak neváhejte vyčkat do září. Dětem začíná škola, sezona pomalu končí a tyto aspekty nádherně umírní ceny. Navíc je všude božský klid.

Kupujete bez rozmyslu a hned zájezd s čerpáním all inclusive? Zkuste si přepočítat, zda se vám skutečně vyplatí.

Individuální cestování pro vás není tabu? Pak zarezervujte letenky (na ty výhodné natrefíte na skyscanner.cz). Ubytování řešte přes trivago.cz, booking.cz nebo airbnb.cz

Jak ušetřit na letišti?

Zavazadla si obalte fólií ještě doma, popřípadě pokud cestujete častěji, investujte do obalu na kufr.

Dbejte o to, ať se vejdete s kufrem do váhového limitu. Zbytečně budete přeplácet. Doporučuji s sebou do destinace vzít i kapesní váhu.

Nachystejte sobě i dětem svačinu. Nápoj s obsahem vyšší než 100 ml vám bude při bezpečnostní kontrole odebrán.

Pro klid v duši se raději vyhněte letištním obchůdkům. Sice nic z jejich nabídky nepotřebujete, ale i tak vás tamní nabídka může nalákat.

Jak ušetřit v místě čerpání dovolené?

Výlety od delegátů nejsou nejlevnější, pokud umíte alespoň trochu anglicky a nemáte obavy, půjčte si auto nebo výlet pořiďte přes tamní cestovní agentury. Vycházejí totiž mnohem levněji.

Suvenýry nenakupujte hned v prvním obchodě, mrkněte na ceny a pak se rozhodněte. Zakažte si také nákupy jiné než ty související se suvenýry. I s těmi to ale nepřehánějte. Spíše se zaměřte na zážitky.

Dovolenou si užijte tím, že budete s dětmi sbírat mušle, pozorovat západ a východ slunce, plavat, potápět se, šnorchlovat, opalovat, číst si na lehátku nebo dopisovat váš deník, na který jste neměla pořádně čas, jak je rok dlouhý. Přesně o tom je dovolená, tak se uvolněte a vyplňte si ji těmito báječnými aktivitami.

Mohlo by vás také zajímat:

 

Když budete vy v pohodě, budou v pohodě i vaše děti

Letadlem s dětmi na dovolenou? Na tyto věci nezapomeňte

7 věcí, které vás můžou na dovolené v zahraničí zaskočit

Jiný kraj, jiný mrav. A nemusíte jezdit ani moc daleko. Některé pro nás neobvyklé zvyky vás můžou překvapit i v evropských zemích.

Mlaskání u jídla

dovolená zahraničí mlaskání

Pokud se vydáte do Asie, neměl by vám ujít fakt, že místní jsou skuteční labužníci. Nejenže většinu pokrmů konzumují rukama, ale u jídla velmi nahlas mlaskají. Nepříjemného zvuku se bohužel jen tak nezbavíte. Nezbývá nic jiného,než si na něj zvyknout.

Reportáž - Letní dovolená s předstihem

Dovolená s manželem: Hlavně bez zbytečných sporů

 

autor: LZ

reklama

Související témata: dovolená , dluhy , léto , balení na dovolenou , letecky k moři , cestování

reklama

Přečtěte si také

reklama