Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Pět retro koupaček, kam se jezdilo a které si zase zamilujete!

Do Chorvatska nebo do Španělska? Pokud vás ta samá místa už nudí, vraťte se ke kořenům a objevte znovu prázdninové lokality, kam se jezdívalo, když se jinam nesmělo.
Vydáno: 13.07.2018
Balaton
Autor: istock.com Balaton
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Možná dobře pamatujete, možná že jste byli ještě batolata, ale byly doby, kdy se v létě jezdilo k babičce nebo na tábor. A kdo měl štěstí tak třeba k Balatonu nebo na Rujanu. Zkuste tato “retro” letní místa znovu objevit a nebudete zklamaní, doba se totiž změnila i tam!

Rujana

Dříve byl výběr moří poněkud omezený a tak se vyráželo na pláže na sever. Německá Rujana patřila mezi oblíbené koupací destinace za socialismu, byla blízko a lidi se tam měli šanci dostat. Foukalo tam, Baltské moře bylo studené, ale bylo to moře! Sedělo se ve stanech, plážových budkách a mělo to tehdy své kouzlo.

Neohrnujte nos ani dnes! Rujana je opravdu kouzelné místo. Hrady z písku, cyklistika, procházky po dlouhých plážích. Moře je sice stále studenější, ale na druhou stranu to není žádná “smažírna”, ale klidné místo pro užívání pláže a vln. Bez otravných prodavačů a naháněčů a také bez stavu “halva na hlavě”.

Rujana a její typické zástěny proti větru Foto: Rujana a její typické zástěny proti větru, Foto: profimedia.cz

Lipno

České moře, to je Lipno! 42 kilometrů dlouhá přehrada obklopená lesy a památkami byla skvělá za “totáče” a skvělá je i dnes. Vodní sporty, in-line brusle, cyklistika, houbaření, koupání, plachtění, borůvky, dětská hřiště, samota i společenský život v maríně, restaurace, lodě, stezka v korunách stromů, Český Krumlov, vodácké radovánky na Vltavě….máme pokračovat?

Lipenská přehrada je stále velmi oblíbeným místem v Česku Foto: Lipenská přehrada je stále velmi oblíbeným místem v Česku, Foto: wikipedia.cz

PŘEČTĚTE SI: ZOOMUJEME KOLEM SVĚTA - CESTOVATELSKÉ TIPY

Slovensko

Naši bratia na východě mají krásnou zemi, kouzelnou přírodu a nespočet termálních pramenů a možností ke koupání. Vědělo se to “tehdy” a víme to i dnes! Slovensko, to jsou nejen vodní plochy jako je populární jezero v Senci, ale i rodinami milovaná Tatralandia, termální koupaliště v Bešeňové, kde se pochlapili a vybudovali něco úžasného a také tradiční lázně Piešťany nebo Trenčianské Teplice, kde si báječně odpočinete na těle i na duchu. Hurá na Slovensko!

Slovenské slunečné jezero Senec Foto: Slovenské slunečné jezero Senec, Foto: All

Balaton

Maďarské “moře” bylo jednou z dostupnějších lokalit a kdo měl štěstí, mohl se v Balatonu v létě vykoupat. Jezdilo se se stanem, ešusem a nasmaženými řízky, ale to štěstí, když se před vámi rozevřela zdánlivě nekonečná plocha stepního Blatenského jezera, největší sladkovodní plochy ve střední Evropě! Když jste trochu zapojili fantazii, tak to bylo “jako” u moře.

Dnes památný Balaton u Čechů trochu upadl v zapomnění a jezdí se hlavně do Budapešti, ale zkuste se k Balatonu vydat a uvidíte! Je tu spousta turistických lákadel a atrakcí, krásných hotelů a vyžití pro děti. Navíc lokalita není drahá a v hlavní sezoně je teplota vody úplně senzační, na mělčinách až kolem 28 stupňů!

Objevte krásy Balatonu Foto: Objevte krásy Balatonu, Foto: istock.com

Bibione

Bibione vzniklo v 80. letech minulého století jako turistické letovisko a nutno říci, že i dnes si svůj “retro” pel ponechalo. Jsou tu pěkné velké hotely, spousty restaurací a obchůdků a celé to nějak zamrzlo v atmosféře devadesátek. Ale nevadí! Bambini i jejich rodiče jsou tu vítáni, pizzu mají skvělou, a slunce pálí jako všude v Itálii. Navíc do Benátek jen skok a 8 kilometrů dlouhá, pomalu se svažující písčitá pláž je zaručený trhák pro všechny rodiny s dětmi, které od dovolené očekávají hlavně hrady z písku, moře zmrzliny, dovádění v moři a dobrou večeři při procházce hlavní třídou.

Bibione - známé italské středisko, která má stále co nabídnout Foto: Bibione - známé italské středisko, která má stále co nabídnout, Foto: wikipedia.cz

Mohlo by vás také zajímat:

Autem s dětmi v klidu a v pohodě

Jak přežít cestování s dětmi: Jedeme autem

 

Otestujte se: Speciality, se kterými se setkáte na vaší dovolené

OTESTUJTE SE: Speciality, se kterými se setkáte na vaší dovolené

15 pravidel bezpečného cestování! Znáte je?

15 pravidel bezpečného cestování! Znáte je?

 

autor: KU

Článek je zařazen v: dovolená, cestování, Slovensko, lázně, Rujána, Balaton, bibione, Lipno
Reklama