Cesty z dluhů: Mladá rodina v dluhové pasti. Odrazí se finanční situace na jejich vztahu?

Zvládne Sára finanční krizi, nebo se jí díky nedostatku peněz rozpadne rodina? Sledujte pořad Cesty z dluhů 4. 8. ve 21.30 na Primě!

Příběhy účastníků docushow Cesty z dluhů jsou různé, ale jedno mají společné. Účastníci všech dílů vědí, že je třeba postavit se na vlastní nohy, zvládnout dluhy a nepropadat se hlouběji do pasti nesplacených úvěrů i nevýhodných půjček. Jenže v běžném životě, bez poradce, se to málokdy podaří. I proto přichází skupina Prima s novým pořadem Cesty z dluhů. Představí čtyři rodiny, které se souhrou okolností ocitly ve špatné finanční situaci. V každém díle moderátor a finanční poradce Jan Waldhauser radí, jak projít krizí rodinného rozpočtu. Rozdává úkoly, které vedou k lepší finanční gramotnosti, a penalizuje ve chvíli, kdy členové rodiny úkoly nesplní či nemají ani snahu s problémy cokoliv dělat. Jak se říká: Peníze hýbou světem… hýbou ale i vztahy, a tak je cílem pořadu „Cesty z dluhů“ zajistit nejen plné peněženky, ale i spokojenost rodiny.

Podívejte se na exkluzivní upoutávku:

Jak zahýbala koronakrize financemi sympatické dvojice? A uměli by s nimi hospodařit, kdyby nějaké měli? Sára pracovala jako sestřička na veterině, ale z důvodů nadbytečnosti dostala výpověď. Honza pracoval jako taxikář, ale díky nově vzniklým taxislužbám přišel o práci. Do toho Sára otěhotněla a rodina tak postupně začala přečerpávat debety, kreditky, protože spláceli půjčku. Honza je teď OSVČ, ale už několik měsíců má slabší období a díky viru je teď bez práce. Žijí, jak říkají z ruky do úst, vypomáhají jim aspoň rodiče – finanční podporou, nákupem.

Podívejte se na videu, jak aktuálně vypadá finanční situace mladé rodiny:

Sára má dva úvěry – jeden z nich byl na zařízení bytu. Druhý úvěr byl na auto. Honza totiž odstoupil od smlouvy s taxislužbou – dostal pokutu 60 000, ale naštěstí opět pomohla rodina. Také mají kvůli dalším dluhům nedoplatky na zdravotním a sociálním pojištění. Proto si pořídili vlastní auto s tím, že by Honza začal jezdit jako taxikář. Koronavir ale plány změnil, dvojice nemá žádnou rezervu, naskakují jim pokuty třeba za služby telefonního operátora.

Podívejte se, jak dvojici do rozpočtu vlezla pračka:

Přihlásili se do pořadu, protože chtějí pomoct zlepšit finanční situaci a chtějí poukázat na to, že mladí to mají těžké. A že se velice lehko stane, že se člověk ocitne v dluhové pasti. Mají vroubek u bank a pak už nemají možnost konsolidovat půjčky. A ani o tom se moc nemluví.

Chtěli by domeček, protože by Sára chtěla založit azyl pro opuštěné psy. (Teď mají dva psy a zachráněnou andulku). Touží po tom být konečně soběstační. Nejen finančně, ale také nezávislí na řetězcích. Pěstovat si vlastní zeleninu apod. Honza má také sen. Rád renovuje auta, tak by si u domu pořídil dílnu a věnoval se koníčku, který dokáže být taktéž výnosný.

Podívejte se na poučném videu, co je to konsolidce:

Oba mladí lidé se i s ohledem na syna, chtějí zbavit dluhů a dostat se do fáze, kdy je budou schopni splácet a něco ušetřit. Nemají totiž žádnou finanční rezervu, což se právě v uplynulých dnech ukázalo jako zásadní problém. Primárně se ale potřebují naučit hospodařit s penězi. Nedovedou si totiž představit, že by v takovém marastu žili další roky. Bez jistoty, možnosti vyjet na víkend, na dovolenou.

Nový pořad Cesty z dluhů sledujte na TV Prima od 4. srpna každé úterý ve 21.30.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.