Seriály a filmy

17. září 2014 21:30

Gabriela Gabrielová

Nikdy není pozdě stát se akčním hrdinou, říká Alois Švehlík

Aloise Švehlíka jste vídali v roli docenta Bernáta, který se pohybuje většinou v prostorách nemocnice nebo v ateliéru, kde jsou postaveny dekorace. Poté, co začal Rudolf Bernát jezdit se záchranáři, se ale leccos změnilo. A Alois Švehlík točí poslední dobou scény jako vystřižené z akčního filmu.

„Pan Švehlík mi v seriálu hraje tátu, což je super, protože je jedním z mých hereckých vzorů,“ říká Henrieta Hornáčková, která hraje záchranářku Lucii. „Ze začátku jsem z něj měla velký respekt a i trochu strach, který už ale odezněl. Snažím se odezírat, jak hraje, on mi občas poradí, abych něco řekla trošku jinak a ptá se, jestli mi to nevadí. Jasně, že mi to nevadí, naopak, jsem ráda, že mi radí. Hodně natáčíme scény se záchranářským autem. Mám řidičák a běžně jezdím, ale tohle auto má zvláštní rozjezd a mně skoro pokaždé chcípne. On sedí vedle mě a chechtá se, čímž mě taky rozesměje. Jsou chvíle, kdy ho opravdu obdivuju, protože natáčení v terénu bývá docela náročné. Se scénami, kdy někoho vyšetřujeme nebo jedeme k nějakému případu, nám radí skuteční záchranáři, takže musíme dávat pozor nejen na pokyny režiséra, ale i na to, abychom ten úkon předváděli naprosto věrohodně. Obdivovala jsem ho třeba i při natáčení na skále, které bylo opravdu docela těžké, ale jemu to nevadilo, naopak se při něm docela bavil,“ říká Henrieta.

Ve zmíněné scéně posádka zachraňuje muže a ženu, kteří uvízli na skále. „Bylo to opravdu náročné natáčení, všichni jsme zakopávali o kameny a modlili se, aby nezačalo pršet, protože kluzká skála by potom byla nebezpečná. Ale počasí nám vyšlo vstříc a pršet začalo až chvíli poté, co jsme scénu dotočili. Pan Švehlík byl úžasný a nezdolný, ani na moment si nestěžoval na náročné podmínky, naopak na něm bylo vidět, že si natáčení užívá,“ říká režisér seriálu Jaromír Polišenský.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.