Seriály a filmy

1. srpna 2014 12:36

Gabriela Gabrielová

O seriálu (Nepoužívat)

Nová řada úspěšné rodinné ságy TV Prima autorů Barbary Bulvové a Jana Coufala v režii Jiřího Adamce a Jaromíra Polišenského přináší nové postavy těsně spjaté s osudy Rudolfa Bernáta, Honzy Maška, Dana, Valérie a dalších již známých a oblíbených hrdinů.

Nové postavy, nové herecké hvězdy. Dvě nové rodiny, které znovu stojí proti sobě.

LÁSKA, NEBO RODINA?

Předmětem sváru v obou rodinách je vztah prokurátora JUDr. Hynka Kenigra (Roman Zach) a kriminalisty JUDr. Dalibora Duška (Igor Chmela) k jedné ženě, MUDr. Veronice Duškové (Jana Janěková). Nenávist dvou mužů však sahá i do nedávné minulosti…

Nejrušnější křižovatkou vyostřených vztahů a rozmanitých osudů se stává především rozvětvená rodina soudkyně JUDr. Simony Kenigrové (Veronika Freimanová), rázné i citlivé ochránkyně domova, matky primářky onkologie MUDr. Valerie Černé (Lenka Vlasáková).

RODINA VÍC NEŽ SPRAVEDLNOST?

Ačkoliv Simona pomáhá nejbližším hojit rány zasazené životem, ne vždy a ne každý vítá její snahu o stmelení rodiny. V práci za porušení pravidel uděluje tresty, ale stejným způsobem by se doma daleko nedostala. Ví, že ve vile musí hlavně odpouštět.

Její první dcera Valerie, partnerka MUDr. Dana Pánka (Martin Kraus), se jí už několik let vyhýbá. Nemůže mámě zapomenout smrt otce.

S druhou dcerou Marianou Čermákovou (Markéta Hrubešová) sice žije Simona pod jednou střechou, ale od chvíle, co jí začalo krachovat manželství s chirurgem MUDr. Oskarem Čermákem (Pavel Kříž), se Mariana stáhla do sebe a jen brojí proti úspěšnější sestře. Ani chování nevlastního syna Hynka, dvakrát rozvedeného, do sebe zahleděného cynika, nepomáhá Simoně dát rodinu dohromady.

Ještěže ve vile bydlí také její sluníčko syn Jaryn (Radúz Mácha), nejmladší ze všech, začínající kriminalista.

NENECHÁM KŘIVDU SPÁT!

Jaryn se má v práci od kapitána Honzy Maška (Miroslav Etzler), Dalibora Duška (Igor Chmela), majora Soudka (Jan Vlasák), krajské šéfové JUDr. Míly Jírové (Miluše Šplechtová), ale i ve vztazích od přítelkyň Zuzany a Aleny (Marie Doležalová) hodně co učit.

CHCI VÁS VLASTNIT!

Dramatickým situacím se Simona nevyhne ani v práci. Přes nevoli většiny kolegů se totiž na místní státní zastupitelství vrací mazaná manipulátorka JUDr. Ivana Pánková (Linda Rybová). Díky její povaze se bude hůře dýchat nejen v soudní síni či u syna Dana, ale i v domovech dalších seriálových hrdinů.

STEJNÝ, ALE JINÝ SVĚT?

A kdyby se zdálo, že Simona získává kontrolu nad životem rodiny, objeví se její konvencemi pohrdající bratr, černá ovce bijící se za svou pravdu, Sváťa Pech (Filip Čapka) a nutí sestru řešit téma bolestivé minulosti.

Dvakrát týdně budeme znovu svědky nekončící snahy a vůle hlavních hrdinů po osobním štěstí a lásce, citových vzplanutí jejich dětí, tvrdé práce na hradišťské kriminálce i boje o životy v blízké nemocnici.

Cesty domů, tak jako vždy, znovu nabízejí otevřené konflikty i skrytá dramata.

Sága plná emocí zavede diváky nejen do obýváků a ložnic postav, ale také do jejich myslí a duší. Svižně napsané scény jsou prostoupené laskavým pochopením pro lidské slabosti i sílu okamžiku. Po cestách domů se může vydat každý, kdo se bude chtít pobavit i dojmout spletitými vztahy rodiny Simony Kenigrové a Dalibora Duška.

Velkým lákadlem seriálu je hvězdné herecké obsazení: Veronika Freimanová (Simona Kenigrová), Roman Zach (Hynek Kenigr), Jana Janěková (Veronika Dušková), Igor Chmela (Dalibor Dušek), Miroslav Etzler (Jan Mašek), Lenka Vlasáková (Valerie Černá), Pavel Kříž (Oskar Čermák), Markéta Hrubešová (Mariana Čermáková), Radúz Mácha (Jaryn), Martin Kraus (Dan Pánek), Linda Rybová (Ivana Pánková), Milan Bahul (Juraj Semerád), Filip Čapka (Sváťa Pech), Alois Švehlík (Rudolf Bernát), Ladislav Potměšil (Petr Kosík), Miluše Šplechtová (Míla Jírová), Jan Vlasák (Mojmír Soudek), Tereza Kostková (Bára Vítková), Petra Horváthová (Vendy Bernátová), Simona Postlerová (Pacina), Kamila Špráchalová (Kači), Pavel Soukup (Robert Vejnar), Veronika Jeníková (Bety), Vincent Navrátil (Michal), Petr Konáš (Šimon), Ladislav Hampl (Jakub Vencl) a spousta dalších.

Autoři námětu a hlavní scenáristé:

Barbara Bulvová, Jan Coufal (hlavní scenáristé Ordinace v růžové zahradě 2)Scenáristé: Lucie Konečná, Zdeněk Viktora, Tomáš Hořava, David Sláma, Hana Cielová, Alexej Bavorov

Kamera: Milan Dostál, Jan Matiášek, Vladimír Holomek

Architekt: Jan Vlasák

Režie: Jiří Adamec, Jaromír Polišenský

Vedoucí výroby: Markéta Vitvarová, Zuzana Hanišová

Vedoucí projektu: Jan Smrž

Výkonná producentka: Jana Brávková

Šéfproducentka hrané tvorby: Šárka Baborovská

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.