VIDEO: Robert Jašków je klasický filmový záporák. Mafiána hraje i v Cestách domů

Tajemný pan P

Herec Robert Jašków má za sebou řadu záporných rolí. Další do sbírky je tajemný, ale zároveň velmi nebezpečný „Pan P“ , kterého hraje v primáckém seriálu Cesty domů.

O své nové roli říká, že je to cynický a dost nebezpečný chlap, kterého budou diváci buď nenávidět, nebo obdivovat. „To tak bývá, některým lidem podobní chlapíci, kteří mají moc a sílu, imponují, naopak jiní jimi opovrhují. Pan P rozhodně není hodný pán, je to člověk bez skrupulí, který se neštítí ničeho. Což předvede hned v prvních dílech. Je to hajzl na první dobrou, rozhodně nemá vývoj, že by se špatným člověkem postupně stával. Přesto se ho snažím hrát trochu lidsky, ne jenom jako zákeřného chlapa, který k někomu přijde a vrazí mu kudlu do zad,“ říká herec.

Robert Jašków přiznává, že záporáky hraje rád a myslí si, že je hraje věrohodně, proto je do podobných rolí obsazovaný. Vzhledem ke svým zkušenostem prý trémou netrpí a nebyl před prvním natáčecím dnem nijak nervózní. „S režisérem Adamcem jsme si jen během prvních obrazů porovnávali své představy o této postavě a říkali si, jakým směrem se bude ubírat. Potřeboval jsem si některé věci ujasnit a hlavně rychle zapadnout do již rozběhnutého projektu, abych nezdržoval. Naštěstí nejsem vztahovačný, jsem zvyklý, že mi režiséři říkají připomínky před celým štábem,“ vysvětluje Robert.

Jaký vztah má herec ke zbraním? „Je to trochu paradox, ale přesto, že je před kamerou hodně používám, nemám je rád a mé děti doma nemají jedinou pistolku. Před kamerou už jsem měl v ruce různé zbraně od klasických policejních přes samopal až po pušku elitních odstřelovačů. Chtěl jsem vědět, co zbraň umí, co s člověkem udělá, jak ji správně držet v rukou a podobně, proto jsem si byl na jedné střelnici kousek od Prahy zastřílet. Chápu, že ta síla zbraně je někdy fascinující, ale přesto mi nic neříká. Zbraň jsem nikdy neměl a ani mít nebudu,“ říká Robert Jašków.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.