Kdo měl hrát původně v seriálu Cizinka hlavní roli?

Dát dohromady úspěšný seriálový projekt je daleko těžší, než jak to vypadá. Máme pro vás zákulisní informace a prvotní nápady tvůrců seriálu. Cizinka, seriál nominovaný na několik televizních cen, měl zpočátku daleko více podob, než si dokážete představit.

Co uvidíte v nedělním dílu Cizinky?

Charles Stuart a jeho generálové rozmýšlejí své další strategické kroky. Jaime navrhuje táhnout k Londýnu, jelikož město je vzdáleno jen několik dní. Někteří generálové ale raději zaujímají defenzivní postoj v dalším válečném pokračování. Claire stále cestuje s Jaimem a jeho skupinou, ale co nevidět se budou muset rozdělit, aby zmátli britské vojáky. Mezitím je objasněno, kdo stál za napadením Mary a Claire v ulicích Paříže.

To vše a daleko více uvidíte na Prima LOVE ve 22.10 tuto neděli.

Cizinka neměla být seriálem, hrát ji měla exhvězda Chirurgů

Příprava televizního seriálu se někdy táhne na roky. Návrh dostatečně sexy námětu pro televizní diváky je jen jednou z částí úspěchu. O tom by mohli vyprávět tvůrci seriálu Cizinka, kteří s knihou od autorky Diany Gabaldon měli zpočátku úplně jiné plány.

Cizinka nebyla vždy zamýšlená jako seriál. Původně se uvažovalo o tom, že vznikne filmová adaptace první knížky s herečkou Katherine Heigl (Chirurgové, Zbouchnutá, Chceš mě, chci tě) v hlavní roli. Autorka knižní předlohy Diana Gabaldon tvrdí, že až scénář Ronalda D. Moora k prvnímu dílu seriálu byl prvním pokusem, kvůli kterému po přečtení buď nezbledla, nebo nevybuchla rudá vzteky.

Naopak, jeden z autorů seriálu, Ronald D. Moore, od začátku zamýšlel Cizinku jako seriál. Tvrdí, že už když četl první knížku, začal se mu seriál odehrávat přímo před očima. O Cizince se poprvé dozvěděl od své manželky Terry a kolegyně producentky Maril Davis během společné večeře. Vyšlo najevo, že obě zbožňují stejnou sérii knížek, ale nikdy o tom spolu nemluvily.

Terry Dresbach, manželka Ronalda D. Moora, pracuje na Cizince jako kostýmní návrhářka. Ti dva se seznámili během natáčení seriálu Carnivale.

Dobrá zpráva pro fanoušky

Dobrá zpráva pro televizní fanoušky je i to, že Cizinka bude pokračovat! Třetí řada má zahraniční premiéru na podzim 2017. Čtvrtá řada je naplánovaná na následující rok. Třetí řada se natáčí v exotické jižní Africe.

Sledujte závěrečné díly druhé řady Cizinky v sobotu a neděli ve 22.10 na Prima LOVE.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.