Metalová královna z Talentu vyrazila Slávikovi dech

Je jí dvacet, jmenuje se Silvie Marie Cecilie Chrudinová a v show ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT vystoupila s takovým číslem, že i drsný porotce Jaro Slávik zvyklý na ledacos třeštil oči

Sylva si říká Blackwish a věnuje se death metalu. Na pódiu tuto křehkou blondýnku nepoznáte. „Oblečená–neoblečená“ hlavně v černé, ověšená řetězy všeho druhu a vší možné hmotnosti, oči obtažené černou linkou na pódiu zpívá nebo spíš vřeští tak, že vlastně vůbec nevíte, co si o tom máte myslet. A chvílemi to nevěděl nejen Jaro Slávik, ale ani Lucie Bílá a Leoš Mareš. "Zpívat jsem začala, když jsem byla malá. Chodila jsem do sboru asi pět let, jenže pak mě to přestalo bavit. Dala jsem si pauzu a začala poslouchat metal, který mě chytnul tak, že jsem ho začala i zpívat. K metalu jsem si založila i blog, takže fanoušci mě vlastně znali ze dvou stran," vypráví.

A brzy jí kromě fanoušků poznaly i kapely, se kterými hrála nebo ještě hraje. Loni dostudovala gymnázium a rozhodla se, že tento rok věnuje pouze zpěvu. "Dělám kde co, po barech, sem tam nějakou brigádu, abych se uživila, hlavně se ale věnuju muzice. Když to nepůjde, vrátím se do školy," říká.

Otec je její velký fanoušek a bezvýhradně jí podporuje. Mamce se její hudba ani další aktivity moc nelíbí, ale neprotestuje. Vlastně ani nemůže. "Nejtěžší sousto je moje hudba pro mojí babičku a dědečka. Vyrostla jsem v katolické rodině, oba jsou silně věřící. Oni vědí, že nejsem žádný ďábel, jen je pro ně asi těžké pochopit, jak u zpěvu vypadám a proč to vlastně dělám," líčí Silvie.

I ona sama je věřící, každopádně její víra je prý komplikovanější než aby se dala shrnout do jednoduchých klišé. Kdo Silvu bezvýhradně podporuje, je její partner, kytarista Tomáš. Než se dali dohromady, znali se několik let jako kamarádi. "Jednou jsme se u piva dohodli, že když budeme oba dva dlouho sami a bude nám smutno, dáme se dohromady jako partneři. A to jsme taky udělali." Jako partneři spolu fungují už rok.

Podívejte se na celé vystoupení Blackwish! Na časové ose vystoupení Blackwish najdete ve 30. minutě:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 9. 2023

Vaše inspirace a představivost dnes stoupá, Berani. Možná se budete chtít pustit do nějakého uměleckého projektu. Výsledek by vás mohl příjemně překvapit. Vaše intuice je také na vysoké úrovni a vaše porozumění lidem kolem vás se výrazně zvýší. Nebojte se jednat na základě instinktu. Toto je jeden z těch dnů, kdy by měl zvítězit nad racionalitou a logikou.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.