Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
Reklama

5 nejlepších cviků, když chcete mít sexy nohy a zadek

Pokud usilujete o pěkné nohy a kulatý zadek, zaměřte se na správně sestavený jídelníček s vysokým podílem nezpracovaných potravin, dostatečný pitný režim, ale také na pohybovou aktivitu. Kromě aerobních cvičení, která vám pomohou s redukcí tuku, vsaďte na silový trénink. Inspirujte se těmito 5 rychlými cviky a brzy uvidíte výsledky.
Vydáno: 10.01.2020
5 nejlepších cviků, když chcete mít sexy nohy a zadek
Autor: iStock 5 nejlepších cviků, když chcete mít sexy nohy a zadek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dávno víme, že pěkné tělesné tvary nejsou jen záležitostí procenta podkožního tuku, ale především toho, jak pevné a vypracované máme svaly. U žen pochopitelně není žádoucí mít svaloviny přehnaně moc, protože pak se může vytrácet ženský vzhled a půvab, nicméně přiměřeně osvalené, vytvarované dolní končetiny a hýždě s odpovídajícím podílem tukového krytí, jistě přitáhnou nejeden mužský pohled.

Pokud chcete brzy vidět výsledky, zařaďte do svého silového tréninku následující cviky: 

1. Výpady

Vykročte jednou nohou vpřed a kolenem zadní končetiny se dotkněte země. Hlídejte si, aby obě vaše kolena v této fázi cviku svírala pravý úhel. Pomocí výpadů se střídáním nohou můžete pohybovat vpřed nebo jednoduše cvičte na místě. Pro zvýšení efektivity cviku nohy střídejte přeskakováním – z relativně jednoduchého pohybu se stane peklo (v pozitivním smyslu slova) nejen pro svaly stehen a hýždí, ale i pro kardiovaskulární systém.

2. Dřepy

Naučte se provádět hluboké dřepy, ať už s přidanou zátěží, nebo jen s vlastní váhou. Střídejte dřepy s postavením chodidel na šířku boků s širokými dřepy a budete míst jistotu, že potrápíte stehna i hýždě ze všech úhlů. Při dřepech si dejte extrémně záležet na technice – dbejte na rovná záda a postavení kotníků i kolen.

Trochu se zapotíte, ale uvidíte brzy výsledky

Sexy zadek pomocí dřepů a výpadů

3. „Hip thrusty“

Lehněte si na záda, pokrčte kolena, opřete chodidla o podložku a s výdechem zvedejte boky vzhůru. Pro vyšší obtížnost cviku si položte do klína závaží (činku, osu, sandbag, medicinbal, dítě, jednu nohu zvedněte ke stropu...). Abyste procvičili svaly hýždí i zadních stran stehen opravdu důkladně, měňte šířku postavení chodidel.

4. „Squeezer“

Mezi kolena si vsuňte malý gymnastický míč nebo naducaný polštář. S výdechem co nejvíc míček koleny stlačte a vnímejte, jak se zapojují vnitřní strany stehen. S nádechem pak po několika vteřinách povolte. Takové jednoduché a rychlé cvičení můžete dělat klidně u sledování oblíbeného pořadu v televizi. Zkuste zvládnout aspoň 4 série po 10 opakováních.

VYZKOUŠEJTE TAKY: TOP 12 CVIKŮ PRO ZPEVNĚNÍ STEHEN

5. Výpony

Pro vytvarování lýtek vyzkoušejte výpony. Postavte se na schod jen přední částí chodidla a patu nechte klesnout co nejníže. V této fázi ucítíte příjemný tah v lýtku i Achillově šlaše. S výdechem se pak vyneste vzhůru a chvilku vydržte v krajní pozici. Po odcvičení několika sérií na obě strany nezapomeňte lýtka důkladně protáhnout!

 

Zdroj: Fithall.cz

Fithall
Autor: archiv Fithall
Článek je zařazen v: cviky na stehna, cviky na zadek, sexy stehna, sexy zadek, jak zhubnout zadek
Reklama