5 nejlepších cviků, když chcete mít sexy nohy a zadek

Pokud usilujete o pěkné nohy a kulatý zadek, zaměřte se na správně sestavený jídelníček s vysokým podílem nezpracovaných potravin, dostatečný pitný režim, ale také na pohybovou aktivitu. Kromě aerobních cvičení, která vám pomohou s redukcí tuku, vsaďte na silový trénink. Inspirujte se těmito 5 rychlými cviky a brzy uvidíte výsledky.

Dávno víme, že pěkné tělesné tvary nejsou jen záležitostí procenta podkožního tuku, ale především toho, jak pevné a vypracované máme svaly. U žen pochopitelně není žádoucí mít svaloviny přehnaně moc, protože pak se může vytrácet ženský vzhled a půvab, nicméně přiměřeně osvalené, vytvarované dolní končetiny a hýždě s odpovídajícím podílem tukového krytí, jistě přitáhnou nejeden mužský pohled.

Pokud chcete brzy vidět výsledky, zařaďte do svého silového tréninku následující cviky:

1. Výpady

Vykročte jednou nohou vpřed a kolenem zadní končetiny se dotkněte země. Hlídejte si, aby obě vaše kolena v této fázi cviku svírala pravý úhel. Pomocí výpadů se střídáním nohou můžete pohybovat vpřed nebo jednoduše cvičte na místě. Pro zvýšení efektivity cviku nohy střídejte přeskakováním – z relativně jednoduchého pohybu se stane peklo (v pozitivním smyslu slova) nejen pro svaly stehen a hýždí, ale i pro kardiovaskulární systém.

2. Dřepy

Naučte se provádět hluboké dřepy, ať už s přidanou zátěží, nebo jen s vlastní váhou. Střídejte dřepy s postavením chodidel na šířku boků s širokými dřepy a budete míst jistotu, že potrápíte stehna i hýždě ze všech úhlů. Při dřepech si dejte extrémně záležet na technice – dbejte na rovná záda a postavení kotníků i kolen.

3. „Hip thrusty“

Lehněte si na záda, pokrčte kolena, opřete chodidla o podložku a s výdechem zvedejte boky vzhůru. Pro vyšší obtížnost cviku si položte do klína závaží (činku, osu, sandbag, medicinbal, dítě, jednu nohu zvedněte ke stropu...). Abyste procvičili svaly hýždí i zadních stran stehen opravdu důkladně, měňte šířku postavení chodidel.

4. „Squeezer“

Mezi kolena si vsuňte malý gymnastický míč nebo naducaný polštář. S výdechem co nejvíc míček koleny stlačte a vnímejte, jak se zapojují vnitřní strany stehen. S nádechem pak po několika vteřinách povolte. Takové jednoduché a rychlé cvičení můžete dělat klidně u sledování oblíbeného pořadu v televizi. Zkuste zvládnout aspoň 4 série po 10 opakováních.

VYZKOUŠEJTE TAKY: TOP 12 CVIKŮ PRO ZPEVNĚNÍ STEHEN

5. Výpony

Pro vytvarování lýtek vyzkoušejte výpony. Postavte se na schod jen přední částí chodidla a patu nechte klesnout co nejníže. V této fázi ucítíte příjemný tah v lýtku i Achillově šlaše. S výdechem se pak vyneste vzhůru a chvilku vydržte v krajní pozici. Po odcvičení několika sérií na obě strany nezapomeňte lýtka důkladně protáhnout!

Zdroj: Fithall.cz


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.