5 rychlých cviků na sexy (a funkční) břicho

Pokud se trošku zajímáte o zdravý životní styl, výživu a cvičení, je vám jasné, že neexistuje žádný zázračný cvik ani trik na dokonalé sexy bříško. Cesta za pěkným břichem je zpravidla dlouhá a trnitá. Zkratky neexistují. Není ale důležité jen to, jak břicho vypadá, ale i jak je funkční. Naučte se cviky, které kombinují oba benefity – funkčnost i estetiku.

Břišní svaly má pochopitelně každý. Teď jde o to, zda se ukrývají pod vrstvou tuku více či méně. V případě, že se schovávají víc, žádné posilovaní vás nevytrhne. Klíčem ke krásnému bříšku je pak jedině rozumně nastavený dlouhodobější kalorický deficit a kombinace aerobního a posilovacího cvičení. V okamžiku, kdy se břišáky pod tukovou vrstvou schovávají méně, lze s nimi pracovat tak, abyste dosáhli břicha podle vašeho vkusu.

Ať tak či onak, nejde jenom o to, jak břicho vypadá, ale především o to, jak je funkční. Mnohem důležitější než povrchový pekáč buchet je umět správně zapojovat hluboké břišní svaly, šikmé břišní svaly i svalstvo pánevního dna.

Zde je několik cviků, ve kterých se kombinují oba benefity, to znamená funkčnost i estetika:

1. Prkno v pohybu

Zaujměte klasickou pozici prkna na dlaních, propnutých loktech a špičkách chodidel. Hlídejte si, abyste příliš nevystrkovali zadek, ale ani se neprohýbejte v bedrech. Pak si s touto pozicí pohrajte – přeneste váhu na jednu ruku a druhou zvedněte dopředu, vytočte se bokem vzhůru a paží sahejte ke stropu, přejděte do pozice střechy a opět zpátky, zkuste se snížit na lokty (bez použití kolen), zvedněte se zpět. Dotkněte se kolenem loktu stejné ruky. Možností je spousta, tak proč uvíznout jen v jedné z nich?

2. Vakuum

Stoupněte si s nohama mírně rozkročenýma od sebe a dlaně opřete o kolena. S výdechem vtáhněte žaludek co nejvíc dovnitř k páteři a nahoru pod hrudní koš. Chvilku vydržte a poté povolte. Tohle cvičení je vhodné provádět s prázdným žaludkem!

3. „Hollow hold“

Lehněte si na podložku na záda a spojte propnuté paže nad hlavou, jako byste skákali šipku do vody. Hlavu i ruce (případně také lopatky) pak odlepte od podložky. V další fázi zvedněte z podložky i spojené nohy s propnutými špičkami. Teď jednoduše několik vteřin držte a přitom vnímejte, jak se zapojuje celý střed těla, ale také stehna a ramena. Několikrát postup zopakujte.

4. Přítahy ve visu

Pověste se na hrazdu nebo hladkou větev stromu a s výdechem přitahujte kolena k hrudníku. Snažte se tělo držet na místě, abyste se nehoupali jak prádlo ve větru. V ramenou jen tak neviste, buďte aktivní a vytahujte se z lopatek a ramen směrem za temenem hlavy.

5. Pejsek

Klekněte si na všechny čtyři a poté nadzvedněte kolena asi 10 centimetrů nad zem. Lezte vpřed, aniž byste kolena pokládali na podlahu nebo naopak zvedali výš, než je těch 10 centimetrů. Záda držte rovná tak, aby připomínala desku stolu, na kterou půjde něco položit. Klidně si zkuste i zpátečku – pohyb zpět je ještě trošku obtížnější.

Zdroj: Fithall.cz


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 8. 12. 2023

V průběhu dne se situace bude vyvíjet ve váš prospěch. Atmosféru ovládne lehkovážná a citlivá energie. Bude pro vás snazší být sami sebou. Zvýrazní se vaše milující a pečující vlastnosti. Možná budete mít chuť nakoupit potraviny a uvařit sobě i ostatním skvělé jídlo. Rádi otevřete svůj domov a nabídnete svou pohostinnost.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.