Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

Prkno: Jeden cvik, spousta možností

1/7: Základní prkno
pž prkno základní

Klekněte si na kolena a předloktí opřete o podložku. Srovnejte si páteř a pak pomalu natáhněte pravou i levou nohu dozadu. Ramena, boky i kotníky leží na jedné ose. Neprohýbejte se v bedrech, spíš mírně podsaďte pánev, aby bedra netrpěla. Zapojte vědomě břišní svaly, pupík vtáhněte k páteři. Lopatky se snažte srovnat, aby nevyčuhovaly směrem ke stropu a hlavu nechte v prodloužení páteře. Při cvičení nesmíte viset v ramenou, aktivně se z nich vytahujte. Kdyby vám někdo na krk položil míček, měl by se bez problému skutálet až k patám.

Když při výdrži v prkně začnete pociťovat sebemenší bolest beder, je to signál, že něco děláte špatně – zapojte víc bříško a jemně podsaďte pánev nebo zvolte jednodušší verzi cviku – opřete se koleny o zem.

 

Výdrž trénink od tréninku pomalu prodlužujte.

 

2/7: Prkno na natažených rukách
pž prkno natažené ruce

Klekněte si na podložku a tentokrát o ni opřete dlaně. Natáhněte obě nohy dozadu a držte. Dejte si pozor na to, aby vaše ramena byla přímo nad zápěstím a chodidla přibližně na šířku vašich boků.

3/7: Spiderman
pž prkno spiderman

Buď ve vzporu na předloktí nebo na natažených rukách s výdechem přitáhněte pravé koleno co nejblíž k pravému lokti, aniž byste nějak výrazněji hýbali tělem. Zapojíte šikmé břišní svaly a uvidíte, že už po několika opakováních se vám pěkně rozpumpuje krev v žilách. Nohy pravidelně střídejte.

 

4/7: Zanožování
pž prkno zanožování

Ve vzporu vytáhněte s výdechem jednu patu vzhůru ke stropu, s nádechem nohu postavte na zem a s výdechem stoupá pata druhé nohy. Tímto vylepšením donutíte k práci také hýžďové svaly.

 

5/7: Nahoru – dolů
pž prkno nahoru dolů

Začněte ve vzporu na předloktí, pak se zvedněte na dlaně a opět přejděte na předloktí. Tato varianta vzporu je pro pokročilé, ale díky ní docílíte vytvarovaných paží a břišních svalů jako z kamene.

 

6/7: Vzpory na straně
pž prkno na boku

Ani šikmé břišní svaly nemusejí zahálet. Stačí se z klasického vzporu přetočit na jednu stranu a horní paži vytáhnout pro lepší stabilitu vzhůru ke stropu. Pak je jen na vás, jestli zůstanete ve výdrži, nebo budete střídavě bok přibližovat k podložce a opět vytahovat nahoru.

 

7/7: Houpání
pž prkno houpání

V klasickém vzporu na předloktí nechte klesnout jeden bok k zemi, pak se srovnejte zpátky na střed a poté klesněte k zemi druhým bokem. Tím, že se pokaždé vrátíte do výchozí polohy, dáte pořádně zabrat šikmým břišním svalům.

 

Po cvičení nezapomeňte bříško protáhnout!

 

Zdroj: Fithall.cz

fithall banner nový 2 Foto:

 

reklama