zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Jak rychle a efektivně zpevnit vnitřní stranu stehen

Jak rychle zpevnit vnitřní stranu stehen
Autor: istock.com Jak rychle zpevnit vnitřní stranu stehen
Nejlepší metodou zhubnutí vnitřní strany stehen je dieta spojená se speciálními cviky na zpevnění této části dolních končetin.

reklama

Přebytek tuku na některých tělesných částech působí svému majiteli víc problémů než tukové přebytky umístěné jinde.A právě vnitřní strany stehen k těmto problematickým partiím patří. Jestliže nadbytečný tuk na břiše nebo na bocích se dá všelijak maskovat volnými svetry nebo triky, tady by to šlo jen těžko. Ať obléknete legíny nebo džínsy, nedostatky v této oblasti jsou ihned patrné a podstatně snižují estetickou přitažlivost nohou jako celku. Zvláště důležité je to pro dospívající a mladé ženy a muže, které vědomí každého nedostatku sráží a zbavuje sebevědomí. Jak tedy na to?

Zbavujeme se tukové vrstvy na vnitřní straně stehen: dieta a speciální cviky

Dobrá zpráva spočívá v tom, že tuk na této straně nohou většinou velmi dobře reaguje na fyzickou zátěž a náležitou úpravu jídelníčku, takže při důsledném dodržování obojího se dá prvních viditelných změn dosáhnout poměrně rychle. Někdy už po týdnu či deseti dnech. Špatná zpráva zní, že během této doby budete muset přinášet jisté oběti, být soustředění a disciplinovaní. Nejlepší metodou zhubnutí vnitřní strany stehen je dieta spojená se speciálními cviky na zpevnění této vnitřní části nohou. Obojí musíte striktně dodržovat.

Dieta zaměřená na spalování tuku na vnitřní straně stehen

Dieta, kterou tu uvádíme, fakticky pomáhá nejenom od tuku na vnitřní straně stehna, ale celému organismu. Můžete tedy během týdne deseti dnů zpevnit celé své tělo a alespoň tím rozšíříte celkový přínos obětí, které to od vás buď jak buď bude vyžadovat.

Seškrtáme jednoduché (rychlé) sacharidy. Po celou dobu týdne či deseti dnů si musíte některé potraviny prostě odříct. Patří sem cukr, mouka, pečivo, alkohol, brambory a kukuřice.

Každý den zeleninu. Hlávkové zelí, pekingské zelí, květák, hlávkový salát, čerstvý špenát, okurky, brokolice, papriky. Z ovoce přidejte grapefruit. Každý z těchto druhů můžete jíst jako přílohu nebo jako salát. Jsou minimálně kalorické, obsahují spoustu zdraví prospěšných látek a potřebnou vlákninu.

Zvýšíme spotřebu bílkovin. Hlavní součást vašeho jídelníčku by během týdne či deseti dnů měly tvořit netučné potraviny s vysokým obsahem bílkovin. Mezi takové patří kuřecí prsa bez kůže a jakékoli jiné nízkotučné maso, losos, netučný nebo polotučný tvaroh, vejce a kefír. Za den byste měli zkonzumovat minimálně 1,5 gramu bílkovin na kilogram tělesné hmotnosti. Ideální množství by bylo 2 gramy na kilo hmotnosti.

Ubereme na kaloriích. Pokud máte kuchyňskou váhu, pohlídáte si je snadno. Budete si poctivě zapisovat kolik gramů jaké potraviny jste za den snědli. Ideálním výsledkem je dosažení denního deficitu 300-400 kalorií.

Cvičení zaměřené na odstranění tuku z vnitřní strany stehen

Zhubnout tyto partie se vám podaří i pouhým dodržováním svrchu uvedené diety, avšak chcete-li dosáhnout maximálního efektu a vnitřní stranu stehen také zpevnit, přidejte k dietě také cviky. Praxe ukázala, že nejlépe tomuto konkrétnímu účelu slouží takzvané základní cviky. Při jejich provádění se zapojí velká část svalové tkáně a rychleji se spalují kalorie.

Našim cílům dobře poslouží pouhé dva základní cviky určené pro nohy

1. Dřepy

Postavte se zpříma s nohama rozkročenýma na šíři ramen. Chodidla máte celá pevně na zemi, a to po celou dobu cviku. Jděte pomalu do sedu co nejhlouběji dokážete. Záda se prohýbají dopředu, zadek vystrkujete. Kolena nemají přečnívat nad špičkami nohou. Pro lepší efekt můžete do rukou uchopit malé činky nebo láhve s vodou. V krajní dosažené pozici chvíli vydržte a vraťte se do výchozího postavení.

Nezapomeňte si před cvičením dřepů lehce procvičit a prohřát lýtkové svaly.

2. Dřepy s výpadem vpřed

Stojíte zpříma s nohama rozkročenýma na šíři ramen, hrudník je vypnutý, ramena tlačte dozadu. Do rukou uchopte malé činky nebo láhve, držíte je tak, že hřbety dlaní směřují od těla. S nádechem jednou nohou udělejte výpad dopředu, a rovnou přisedněte s pokrčenou druhou nohou. Zátěž musí být rozdělena mezi obě nohy, nepřenášejte ji pouze na nohu ve výpadu. Chvíli vydržte a vraťte se do výchozí polohy. Když se zvedáte, měly by zátěž nést především svaly nohy ve výpadu.

Tyto cviky velmi účinně procvičují svaly dolních končetin. Nejenom, že nohy zpevníte, ale zbavíte se také tuku na vnitřní straně stehen. Před cvičením nezapomínejte na protažení a prohřátí svalů.

autor: prokondici.cz

reklama

Související témata: hubnutí , dieta , jak zhubnout , cvičení

reklama

Přečtěte si také

reklama