Jóga pro zdravé a krásné tělo: Nebojte se začít

Možná to vašim uším bude znít jako klišé, ale chcete-li ve svém životě udělat nějakou pozitivní změnu, zkuste to s jógou. Mnoho z nás dnes nutně potřebuje ke svému sedavému způsobu zaměstnání nějakou kompenzaci a cvičení jógy vás nejen protáhne, ale i příjemně posílí. To ale není ten hlavní důvod, proč by si měl člověk vybrat právě tento druh pohybové aktvity. Skutečné kouzlo jógy a její benefity vám prozradí zkušená lektorka Věra Vojtěchová z Domu j?

Skutečné kouzlo jógy tkví v jedinečném uvolnění a pocitu klidu, který nám její praxe v dnešní době plné stresu přináší. Jeji relaxační a dechové techniky nám pomohou i v dnešní hektické době prožít pocit klidného štěstí, nezávislé na nějakých vnějších zdrojích. Člověk může být totiž šťastný i jen sám se sebou a mimo jiné právě o tomto poznání je jógová praxe.

Přesto, že je dnes jóga na samém vrcholu popularity, ještě je stále mnoho lidí, kteří nevědí, co od tohoto cvičení očekávat, obávají se, že by cvičení nezvládli. Pravda je, že některé lekce mohou být velmi fyzicky náročným cvičením, ale pokud si vyberete hodinu pro začátečníky, nemělo by vám cvičení působit žádné velké potíže. Už jenom proto, že zkušený lektor nabízí i řadu variant každé jógové pozice tak, aby se mohl začlenit každý, kdo na lekci dorazil.

Nemusíte hned věnovat józe celé večery. Zkuste pár cviků denně, pět až deset minut, a po měsíci budete možná sami vnímat ten rozdíl.

Základem je maximální koncentrace na provádění pozic, na naše tělo a na náš dech. Dalo by se s trochou nadsázky říct, že jakýkoliv pohyb, který uděláte s maximální koncentrací, vědomím dechu, opory a osy, je vlastně jóga, a nemusíte pro to nakupovat ani žádné knihy nebo navštěvovat lekce ve studiích.

Zkuste si jednoduchou krátkou sestavu na protažení těla, kterou můžete cvičit ráno po probuzení:

Text: Věra Vojtěchová, Dům jógy Praha

Sdílejte článek
Štítky dům cvičení jóga magie Praha

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.