zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Jóga pro zdravé a krásné tělo: Nebojte se začít

Jóga pro začátečníky
Autor: iStock Jóga pro začátečníky
Možná to vašim uším bude znít jako klišé, ale chcete-li ve svém životě udělat nějakou pozitivní změnu, zkuste to s jógou. Mnoho z nás dnes nutně potřebuje ke svému sedavému způsobu zaměstnání nějakou kompenzaci a cvičení jógy vás nejen protáhne, ale i příjemně posílí. To ale není ten hlavní důvod, proč by si měl člověk vybrat právě tento druh pohybové aktvity. Skutečné kouzlo jógy a její benefity vám prozradí zkušená lektorka Věra Vojtěchová z Domu jógy Praha.  

reklama

Skutečné kouzlo jógy tkví v jedinečném uvolnění a pocitu klidu, který nám její praxe v dnešní době plné stresu přináší. Jeji relaxační a dechové techniky nám pomohou i v dnešní hektické době prožít pocit klidného štěstí, nezávislé na nějakých vnějších zdrojích. Člověk může být totiž šťastný i jen sám se sebou a mimo jiné právě o tomto poznání je jógová praxe.

Přesto, že je dnes jóga na samém vrcholu popularity, ještě je stále mnoho lidí, kteří nevědí, co od tohoto cvičení očekávat, obávají se, že by cvičení nezvládli. Pravda je, že některé lekce mohou být velmi fyzicky náročným cvičením, ale pokud si vyberete hodinu pro začátečníky, nemělo by vám cvičení působit žádné velké potíže. Už jenom proto, že zkušený lektor nabízí i řadu variant každé jógové pozice tak, aby se mohl začlenit každý, kdo na lekci dorazil. 

Nemusíte hned věnovat józe celé večery. Zkuste pár cviků denně, pět až deset minut, a po měsíci budete možná sami vnímat ten rozdíl. 

Základem je maximální koncentrace na provádění pozic, na naše tělo a na náš dech. Dalo by se s trochou nadsázky říct, že jakýkoliv pohyb, který uděláte s maximální koncentrací, vědomím dechu, opory a osy, je vlastně jóga, a nemusíte pro to nakupovat ani žádné knihy nebo navštěvovat lekce ve studiích.

Zkuste si jednoduchou krátkou sestavu na protažení těla, kterou můžete cvičit ráno po probuzení:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Prima Ženy: Jóga pro začátečníky

Text: Věra Vojtěchová, Dům jógy Praha 

reklama

Související témata: jóga , cvičení

reklama

Přečtěte si také

reklama