Koloběh: Ideální sport pro ženy, který můžete provozovat i v sukni!

Jarní počasí přímo vybízí k venkovnímu sportu. Že vás trochu děsí slovo sport? A co tedy raději zábavný a přitom zdravý pohyb? Zkuste velkou koloběžku! Budete překvapeni, jak vás uchvátí. Při koloběhu totiž můžete zhubnout, zpevnit tělo, relaxovat, popovídat si s kamarádkou a konečně zažít pohyb, který vás bude bavit. Máme pro vás pár užitečných rad, jak do toho šlápnout.

Kudy kam?

Než si pořídíte koloběžku, je důležité si uvědomit, kde a kam budete jezdit. Zda vás lákají výlety do přírody a nebojíte se nezpevněného terénu nebo jestli bude koloběžka sloužit spíš jako přibližovadlo do parku či do práce. Jiná koloběžka se hodí na lesní cesty, jiná do města, ale najdou se i univerzální kousky.

Ať nejezdíte ztěžka, zaručí ta správná koloběžka

Mezi širokou škálou všech možných druhů koloběžek, které trh nabízí, může být poměrně těžké vybrat tu správnou. S koloběžkou často někde vezmete spodkem o kámen, takže důležitá je kvalita komponentů. Oceníte také nižší hmotnost a velmi důležitá je nízká výška stupátka, což ocení zejména vaše pokrčené nohy. Většina značkových výrobců (např. Kostka, Yedoo, Crussis...) nabízí na svých webech konfigurátory nebo rady, díky kterým si můžete vybrat koloběžku přesně pro vás.

Co na sebe? Cokoli!

Jedete-li kousek do práce nebo na nákup, klidně vyrazte, v čem je libo! Na kratší projížďky také není nutné pořizovat nic speciálního, stačí vám běžné tenisky. Pokud si ovšem zamilujete delší výlety krajinou, kde často narazíte na nezpevněné cesty, obujte si dobré sportovní boty, nejlépe běžecké. A také si oblečte pohodlné a prodyšné sportovní oblečení, protože se určitě trochu zapotíte. A při jízdě na silnici nezapomeňte na reflexní prvky, ať jste vidět! Pro adrenalinovou jízdu nezapomeňte na helmu, pro děti by měla být samozřejmostí.

Jak na to

Přesto, že je jízda na koloběžce přirozeným pohybem a nevyžaduje žádnou komplikovanou techniku, podívejme se na základní tipy, jak se správně odrážet. Až si stoupnete na koloběžku, uvolněte se. Pohodlí je pravidlem číslo jedna. Na stupátko pak položte celou (tzv. stojnou) nohu. Ta by měla stát v zadní části nášlapu (nejlépe zcela vzadu, ale v závislosti na velikosti jezdce). Druhá (tzv. odrazová) noha by se při odrazu měla dotýkat země pouze přední částí chodidla. Odrazové nohy při jízdě střídejte, zabráníte tak přetížení jedné části těla.

Až vjedete na silnici, mějte na paměti, že musíte dodržovat stejná pravidla silničního provozu jako cyklisté!

Ve dvou se to lépe odráží

Začněte na koloběžce jezdit společně s partnerem, kamarádkou nebo rovnou s partou přátel! Koloběh je poměrně „kontaktním“ sportem, můžete spolu komunikovat, a užívat si tak společné chvíle novým způsobem. Zábavný a nenáročný způsob jízdy je kombinace přímo stvořená pro rodinné výlety. Na vybrané modely kvalitních koloběžek lze navíc umístit dětskou sedačku, takže můžete povozit i ty nejmenší.

-jk-


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.