zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Nemáte čas na cvičení? Dělejte to v MHD!

Nestíháte cvičit? Dělejte to v MHD!
Autor: istock.com Nestíháte cvičit? Dělejte to v MHD!
anna kopečková , Vydáno: 18.12.2017
Pokud trávíte v hromadné dopravě při cestě do práce nebo do školy moře času, jistě se snažíte nějak zabavit a nekonečnou jízdu přečkat. Místo čtení, psaní zpráv nebo jen zírání z okna můžete jízdu tramvají, metrem či autobusem i dobu na jejich čekání strávit aktivně - cvičením.

reklama

Možná vás hned napadne, že budete vypadat jako blázen, když budete cvičit v tramvaji nebo na vlakovém nástupišti. Nicméně existuje několik cviků, které můžete provádět tajně, aniž by to kdokoliv ze spolucestujících zpozoroval.

Chladné počasí utajenému cvičení doslova nahrává. Lidé nosí delší bundy a kabáty, pod kterými se ledacos schová. Schováte pod ně také svoje tělo, a když se pak budou o slovo opět hlásit krátké sukně a plavky, vy kabát ráda odložíte a pochlubíte se vypracovanými křivkami.

Nenápadné posilování spočívá především v izometrickém cvičení, o kterém budete vědět opravdu jen vy, protože je založené na výdržích - nemění se tedy délka svalů, ale pouze jejich napětí.

1. Posilování paží

Chytněte se nejbližší volné vertikální tyče a s výdechem zatlačte tyč dolů, do země, jako byste jí chtěla propíchnout podlahu dopravního prostředku. Chvilku vydržte a poté s nádechem povolte. Ramena držte daleko od uší a vnímejte, jak se zapojuje rameno, biceps, triceps, prsní sval i předloktí. Po několika opakováních se přechytněte a to stejné zopakujte na druhou stranu.

2. Zaměřeno na záda

Jednou rukou uchopte horizontální tyč nad vaší hlavou. Stejně, jako u předchozího cviku, s výdechem ruku stahujte dolů k podlaze. Měla byste cítit, jak zabírá celá paže, ale především polovina zad. Narovnejte záda a soustřeďte se na provedení polovičního shybu. Opět zopakujte i na druhou stranu. Pokud byste měla obě ruce volné, klidně se zavěste obouruč a zapojte také svaly mezi lopatkami.

3. Břicho v utajení

Pokud ukořistíte místo na sezení, můžete si procvičit břišní svaly. Stačí, abyste mírně odlepila záda od opěradla. Zapojte břišní svaly, neprohýbejte se v bedrech a vydržte alespoň 10 vteřin. Poté se zády opět opřete. Tento cvik můžete opakovat celou cestu, aniž byste upadla v podezření.

4. Hýždě nejen na sezení

Ať už sedíte či stojíte, vaše pozadí nemusí zahálet. Ve stoje stáhněte vší silou na několik vteřin půlky k sobě a pak uvolněte. To stejné můžete dělat i v sedě. Uvidíte, že při vystupování na vaší cílové zastávce budete cítit, že jste tentokrát cestu neprospala.

5. Posilování pánevního dna

Neexistuje méně nápadný cvik, než je právě tento. Při čekání na tramvaj i při jízdě metrem nebo tramvají vtáhněte pánevní dno vzhůru k pupíku, jako byste zadržovala čůrání. Toto posilování je skvělou prevencí inkontinence, ale také přípravou na porod a poporodní hojení.

6. Stabilizační systém

Potrapte svaly, které jsou uložené hluboko v břiše, podél páteře i drobné svaly kolem kotníků a kolen. Zkuste jet chvilku bez držení. Trénováním rovnováhy a stability se aktivují svalové skupiny, které jinak zahálí. Můžete tak předejít bolestem zad, ale také kloubů.

Využijte už příští cestu MHD k tajnému tréninku - uvidíte, že vám cesta uteče, ale také si příjemně procvičíte celé tělo.

Přečtěte si i další články o cvičení a dietách:

 

I vleže se můžete pořádně zapotit

TOP 5 cviků pro pevné tělo, u kterých můžete ležet

Joga 10x jinak: Vyberte si tu nejlepší právě pro vás

Jóga 10x jinak: Vyberte si tu nejlepší právě pro vás

Pražená a nepražená, tedy zelená káva

Zelená káva jako prostředek na hubnutí: Opravdu to funguje?

 

autor: Fithall

reklama

Související témata: cvičení , hubnutí , cviky na zadek , jak zhubnout , MHD , břišní svaly , cviky na břicho

reklama

Přečtěte si také

reklama