Cvičení

18. prosince 2017 10:00

Anna Kopečková

Nemáte čas na cvičení? Dělejte to v MHD!

Pokud trávíte v hromadné dopravě při cestě do práce nebo do školy moře času, jistě se snažíte nějak zabavit a nekonečnou jízdu přečkat. Místo čtení, psaní zpráv nebo jen zírání z okna můžete jízdu tramvají, metrem či autobusem i dobu na jejich čekání strávit aktivně - cvičením.

Možná vás hned napadne, že budete vypadat jako blázen, když budete cvičit v tramvaji nebo na vlakovém nástupišti. Nicméně existuje několik cviků, které můžete provádět tajně, aniž by to kdokoliv ze spolucestujících zpozoroval.

Chladné počasí utajenému cvičení doslova nahrává. Lidé nosí delší bundy a kabáty, pod kterými se ledacos schová. Schováte pod ně také svoje tělo, a když se pak budou o slovo opět hlásit krátké sukně a plavky, vy kabát ráda odložíte a pochlubíte se vypracovanými křivkami.

Nenápadné posilování spočívá především v izometrickém cvičení, o kterém budete vědět opravdu jen vy, protože je založené na výdržích - nemění se tedy délka svalů, ale pouze jejich napětí.

1. Posilování paží

Chytněte se nejbližší volné vertikální tyče a s výdechem zatlačte tyč dolů, do země, jako byste jí chtěla propíchnout podlahu dopravního prostředku. Chvilku vydržte a poté s nádechem povolte. Ramena držte daleko od uší a vnímejte, jak se zapojuje rameno, biceps, triceps, prsní sval i předloktí. Po několika opakováních se přechytněte a to stejné zopakujte na druhou stranu.

2. Zaměřeno na záda

Jednou rukou uchopte horizontální tyč nad vaší hlavou. Stejně, jako u předchozího cviku, s výdechem ruku stahujte dolů k podlaze. Měla byste cítit, jak zabírá celá paže, ale především polovina zad. Narovnejte záda a soustřeďte se na provedení polovičního shybu. Opět zopakujte i na druhou stranu. Pokud byste měla obě ruce volné, klidně se zavěste obouruč a zapojte také svaly mezi lopatkami.

3. Břicho v utajení

Pokud ukořistíte místo na sezení, můžete si procvičit břišní svaly. Stačí, abyste mírně odlepila záda od opěradla. Zapojte břišní svaly, neprohýbejte se v bedrech a vydržte alespoň 10 vteřin. Poté se zády opět opřete. Tento cvik můžete opakovat celou cestu, aniž byste upadla v podezření.

4. Hýždě nejen na sezení

Ať už sedíte či stojíte, vaše pozadí nemusí zahálet. Ve stoje stáhněte vší silou na několik vteřin půlky k sobě a pak uvolněte. To stejné můžete dělat i v sedě. Uvidíte, že při vystupování na vaší cílové zastávce budete cítit, že jste tentokrát cestu neprospala.

5. Posilování pánevního dna

Neexistuje méně nápadný cvik, než je právě tento. Při čekání na tramvaj i při jízdě metrem nebo tramvají vtáhněte pánevní dno vzhůru k pupíku, jako byste zadržovala čůrání. Toto posilování je skvělou prevencí inkontinence, ale také přípravou na porod a poporodní hojení.

6. Stabilizační systém

Potrapte svaly, které jsou uložené hluboko v břiše, podél páteře i drobné svaly kolem kotníků a kolen. Zkuste jet chvilku bez držení. Trénováním rovnováhy a stability se aktivují svalové skupiny, které jinak zahálí. Můžete tak předejít bolestem zad, ale také kloubů.

Využijte už příští cestu MHD k tajnému tréninku - uvidíte, že vám cesta uteče, ale také si příjemně procvičíte celé tělo.

Přečtěte si i další články o cvičení a dietách:

autor: Fithall

Sdílejte článek
Štítky hubnutí cvičení posilování MHD jak zhubnout podlaha městská hromadná doprava cviky na zadek břišní svaly cviky na břicho pánevní dno kabát

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.