zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Toužíte po miminku? 5 cviků, které vám pomůžou s otěhotněním

Toužíte po miminku? 5 cviků, které vám pomůžou s otěhotněním
Autor: iStock Toužíte po miminku? 5 cviků, které vám pomůžou s otěhotněním
Pokud plánujete rodinu, a to nejen aktuálně, ale i kdykoliv do budoucna, je dobré začít pečovat o svoje tělo. Extrémně důležitá je v této souvislosti oblast pod pupíkem – tedy pánev a bedra. Naučte se několik cviků, které vám mohou pomoci připravit organismus a snáz otěhotnět.

reklama

Zatímco je těhotenství výsadní doménou žen, k otěhotnění napomáhají oba z páru. Být v kondici, abychom mohli počít zdravé a šťastné miminko, tedy není jen úkolem dam, ale také pánů. Většina rehabilitačních a cvičebních postupů je zaměřená na ženy, jejich pánevní dno a zdravou páteř, ale dnes dobře víme, že pravidelná pohybová aktivita, přiměřený podíl tělesného tuku a s tím spojená tvorba testosteronu u mužů také hraje svoji roli.

Svalovým cvičením, které uvolní spazmy v oblasti páteře a pánevního dna, dosáhla neuvěřitelných úspěchů v oblasti léčby funkční sterility Ludmila Mojžíšová a některými prvky takového cvičení se můžete inspirovat i vy. Nezapomínejte ale, že naprosto klíčovým cvičením pro otěhotnění je „cvičení“ s partnerem v ložnici. Bez toho to nepůjde, i kdybyste se třeba přetrhla.

1. Klubíčko

Lehněte si na podložku na záda a přitáhněte kolena k hrudníku. Zakývejte koleny ze strany na stranu a jemně zakružte, aby se bedra uvolnila. Potom s výdechem zatlačte koleny proti vašim rukám, chvilku vydržte a poté povolte. Ujistěte se, že je celá bederní oblast v kontaktu s podložkou a neprohýbá se.

2. Žába

Otočte se na břicho, natáhněte nohy a ruce upažte do strany. Hlavu otočte doprava a pomalu zvedejte pravé koleno k hrudníku, kam až to půjde. Pánev přitom nechte na podložce. V této poloze počkejte několik vteřin a poté strany vystřídejte. Uvolníte si tzv. esíčko – křížo-kyčlo-bederní skloubení.

3. Kočka

Jednoduše zaujměte pozici „na všech čtyřech“. S nádechem celou páteř prohněte, jako byste se chtěla temenem hlavy a kostrčí dotknout stropu. S výdechem se nahrbte – temeno hlavy a kostrč směřují dolů k zemi. Poté nechte páteř v neutrální poloze a s výdechem se podívejte na kotníky z jedné a poté z druhé strany. Kotníky můžete nadzvednout od země, páteř se protáhne do stran.

4. Houpačka

V leže na zádech na podložce pokrčte kolena. S výdechem odlepte kostrč od podložky a bedra do ní naopak silou vtiskněte. S nádechem pak bedra odlepte a naopak přitiskněte kostrč do podložky. Rozhýbete oblast beder, ale také pánev a kostrč. Tento cvik klidně zkuste i v „prodloužené“ podobě – ruce vzpažte a nohy natáhněte do dálky. Střídavě kostrč zvedejte a tiskněte do země – při provádění této varianty aktivujete celou páteř.

5. Vlny

Postavte se, rozkročte nohy a lehce je pokrčte. Začněte vlnit páteří od hlavy až ke kostrči. Snažte se nechávat ramena na místě a páteřní vlnu dělat jen páteří. Stejně, jako vlny směrem dopředu lze provádět vlny do strany. Páteř je hybatelem celého těla a její rozpohybování může pomoci nejen s otěhotněním.

Zdroj: Fithall.cz

fithall banner new3
Autor: fithall.cz fithall banner new3

reklama

Související témata: těhotenství , cviky , pánevní dno , miminka

reklama

Přečtěte si také

reklama