Sex a vztahy

11. července 2021 05:55

Anna Kopečková

Nejvhodnější sexuální poloha pro otěhotnění? Nevěřte všemu, co se říká

Zkoušíte s partnerem otěhotnět, ale zatím se vám to nedaří? Opíráte si proto po sexu nohy o zeď a berete všelijaké prenatální vitamíny? A aby toho nebylo málo, tchyně vám nenápadně naznačuje, že počala v misionářské poloze? Jaká je ale skutečně ta nejvhodnější poloha pro otěhotnění?

Než půjdete na věc, nejprve sdělte tchyni, že neexistuje žádný vědecky důkaz o tom, že by byl „misionář“ nejefektivnější polohou z hlediska otěhotnění. Navíc pokud se zeptáte svých kamarádek, kterým se to s miminkem zadařilo, nejspíše vám každá z nich doporučí jinou sexuální pozici.

Je „doggie style“ zázračný?

Studie časopisu Journal of Sex and Marital Therapy zmiňuje, že je velmi účinný tzv. doggie style, tedy milování zezadu. A je úplně jedno, jakou variantu si vyberete. V této pozici je totiž penis v takovém postavení, že mu to umožňuje ejakulovat blíže k děložnímu hrdlu. Nicméně studie byla spíše než na pravděpodobnost otěhotnění zaměřena na srovnání postavení penisu v „doggie stylu“ ve vztahu ke klasické misionářské pozici.

Jak se to dělalo dříve

Aby se v minulosti zvýšila šance na početí, nakláněly se ženy chtivé miminka tak, aby byly jejich nohy ve vyvýšeném postavení poté, co proběhla nitroděložní inseminace. V této pozici měly ženy vydržet zhruba 10 minut. Jenže míru plodnosti tato metoda rozhodně nezvýšila. Což naznačuje, že je úplně zbytečné ležet po sexu s nohama opřenýma o stěnu.

Stejně tak vám nepomůže skákat po sexu nahoru a dolů, pokud naopak otěhotnět nechcete. Ano, je sice pravda, že když se po milování postavíte, cítíte, jak vám teče sperma po stehnech, ale rozhodně ho ze sebe nevyklepete. V jedné jediné kapce této tekutiny jsou miliony spermií, které jsou navíc velmi houževnaté a většina z nich moc dobře ví, jakým směrem se má ubírat. Pokud jsou tedy spermie zdravé, cestu k vajíčku si vždycky najdou, i když musí třeba šplhat strmě vzhůru.

Která je nejlepší?

Jakou tedy pozici vybrat, abyste zvýšili šance na otěhotnění? Ve finále je to úplně jedno. Je jenom na vás, zda preferujete misionáře, „na koníčka“, „doggie style“, pozici lžiček nebo jakoukoliv jinou sexuální polohu. To nejdůležitější totiž je trefit se do vaší ovulace.

S těhotenstvím příliš neotálejte

Pokud to s otěhotněním myslíte skutečně vážně, nejdůležitějším faktorem, který ovlivňuje vaši plodnost, je věk. Ženy by proto měly rodit děti ideálně mezi 20–30 lety, protože jsou takto biologicky nastaveny.

I když je pravda, že v posledních desítkách let se hranice gravidity ve vyspělých zemích posouvá stále výš a výš. Nicméně přesto pořád platí, že s přibývajícími roky šance na otěhotnění klesají.

Může pomoci i test na ovulaci

Jestliže chcete zvýšit vaše šance na otěhotnění, můžete začít používat po dobu tří měsíců ovulační test, který vám prozradí, kdy je ten správný čas na milování. Většina žen totiž netuší, kdy vlastně ovulují.

Během tohoto období menstruačního cyklu se milujte s partnerem co nejčastěji, minimálně každý druhý den. Pokud ani tehdy neotěhotníte, navštivte raději odborníka přes plodnost, abyste zjistila, zda nepotřebujete vy nebo váš partner další testování, kde by mohl být případný problém.

A co dělat, když podle testu zjistíte, že nemáte ovulaci? Je lepší se o tom poradit se svým gynekologem, abyste zjistila, co se děje. Nicméně se kvůli tomu hned neznepokojujte, protože někdy trvá menstruačnímu cyklu o něco déle, než se ustálí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.