Životní styl

10. prosince 2020 14:42

beccy@seznam.cz

Dítě po čtyřicítce? Slavné ženy, které přetočily biologické hodiny

„Ty ještě nemáš dítě? A kdy to plánujete, už jste spolu tak dlouho?" Nevhodná otázka, kterou dnes slyší snad každá dospělá žena, která ještě nehoupe kočárek. Netaktnost otázky, kdy kolikrát můžete narazit na to, že to danému páru opravdu nejde a přilijete sůl do rány, řešit nebudeme. V tomto článku dáme sílu každé ženě, která na tuto otázku musí odpovídat. Rodit se dá totiž i po čtyřicítce. 

Dokazuje to množství známých jmen. Zdokonalující se zdravotní péče, zvyšující se průměrný věk dožití a zlepšující se životní standardy totiž starším rodičkám nahrávají.

Alena Šeredová

Češka Alena Šeredová je už matka, řekněme zasloužilá. Před tím, než letos ve svých 42 letech porodila dceru Vivienne Charlotte, které o samotě říká „piccola Vivi“, byla již matkou dvou synů (10 a 12 let) z předešlého manželství s fotbalistou Gigi Buffonem. Otcem Vivi je italský miliardář a dědic automobilky Fiat Alessandro Nassi.

Vendula Pizingerová

Nejnovější rodičkou je Vendula Pizingerová, která porodila svého druhého syna Josefa letos v říjnu v osmačtyřiceti letech. Narodil se přesně na den narozenin svého otce Josefa, který slavil třiatřicáté narozeniny. Velký rozhovor s ještě těhotnou Vendulou si můžete přečíst ZDE.

Petra Němcová

Před rokem se rozhodla přivést na svět své prvorozené dítě tehdy přesně čtyřicetiletá modelka Petra Němcová. Ta neměla ve svém životě moc štěstí na partnery. V roce 2004 jí zemřel při tsunami snoubenec Simon Atlee, pak byla spojována s Brucem Willisem a Jamesem Bluntem, až našla otce svého dítěte – miliardáře Benjamina Larretche. Syn dostal jméno po stromu probuzení, osvícení. „Tvoje jméno je Bodhi, odvozené od starodávného buddhistického konceptu, který vyjadřuje porozumění a čisté poznání bytí ve spojení s přírodou vesmíru, v překladu to znamená osvícený a probuzený. Stav nirvány, kterého je dosaženo ‚správným způsobem života‘ v rovnováze a harmonii s přírodou,“ napsala na sociální síť Němcová.

Adriana Ohanian Sklenaříková

Kolegyně s nejdelšíma nohama světa (126 cm) a naše sousedka Adriana Ohanian Sklenaříková porodila v sedmačtyřiceti letech. A též prvorozené dítě, dceru Ninu. Minulý rok pro francouzský magazín Télé Star řekla, že by se nebránila ani druhému dítěti, že ji mateřství nadchlo.

Bára Basiková a další

Zpěvačka, která vedle osmadvacetiletých dvojčat má i jedenáctiletého syna Theodora, porodila, když jí bylo právě šestačtyřicet let. Ilona Csáková si počkala a po čtyřicítce porodila rovnou dva syny Dominika a Dana. Veronika Žilková porodila svou dcera Kordulu ve dvačtyřiceti, v čtyřiceti pěti letech pak porodila syna Melichara, který však půl roku po narození zemřel na vrozenou vadu bránice.

Světové matky

Z těch světových jmen pak můžeme jmenovat Meryl Streep, která porodila dceru Louisu skoro v dvaačtyřiceti letech. Královna popu Madonna rodila v jednačtyřiceti a to syna Rocca. Herečka Susan Sarandon porodila dvě děti po čtyřicítce. Ve třiačtyřiceti měla syna a dceru dokonce až v devětačtyřiceti letech. V sedmačtyřiceti pak rodila bond girl Halle Berry. Julianne Moore, Céline DIon, Nicole Kidman, Mariah Carey a další a další.

Většina z těchto dam si na pozdní rodičovství nestěžuje. Bývají daleko klidnějšími matkami, protože už mají za sebou nějaké ty životní trable a dokážou rozlišit, na čem záleží a čím se naopak nestresovat. Samozřejmě se zvyšuje riziko zdravotních komplikací, ale starším rodičkám jsou doporučeny častější kontroly u lékaře. Co ale není fér je, že zatímco ženská vajíčka stárnou, muži mají spermie stále nové. Stárnutí svých vajíček dokázala obejít Indka Erramatti Mangayammová a to zkumavkou. Ve svých 74 letech rodila poprvé a hned dvojčata.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.