Chcete vědět, jestli jste těhotná? Váš pes vám to prozradí!

Psi jsou úžasní společníci a kamarádi. Jsou s námi spojeni pevným poutem přátelství i závislosti. Máte-li nějakého pejska v domácnosti, může se stát také něco neobvyklého. Mnoho psů totiž dokáže poznat těhotenství paničky dřív, než má sama o radostné novině ponětí!

Zatímco my lidé máme v našem nose 5 milionů čichových receptorů, psí čenich jich obsahuje dokonce 200 milionů! Je dokázáno, že psi dokáou zjistit, kdy se objeví u nemocných lidí záchvat. Někteří jsou na to dokonce speciálně cvičení, pak pomáhají pacientům s hypoglykemickými záchvaty dřív, než přijdou. Dokážou dokonce vycítit a odhalit rakovinu i nadměrný stres. Jsou to právě vůně, které vedou neomylný psí čumák a upozorňují na lidské problémy. Ale i radosti, jako je těhotenství!

Vůně těhotenství

Jak je vlastně možné, že by pes odhalil rané těhotenství? Vědci věří, že psi mohou stejně jako jiné pachy u lidí cítit hormonální změny, které se dějí v těle čerstvě těhotné ženy. Psi samozřejmě netuší, že tato nová vůně kůže a dechu je způsobena vyvíjejícím se dítětem, ale budou vědět, že se něco liší na vás samotné. A dají vám to vědět. Celá tahle pachová detektivka může způsobit, že váš čtyřnohý kamarád bude vůči vám výrazně pozornější a bude vás sledovat s novou zvědavostí.

Není to ale jen nová vůně paničky, která zaujme psí pozornost během těhotenství. Vnímá stejně dobře i výkyvy nálad způsobené hormony, které mají vliv nejen na těhotnou ženu, ale i na chlupatého člena rodiny.

„Někteří psi mohou být velmi citliví na lidské nálady! Mohou výrazně reagovat, pokud budou vědět, že jejich majitel je rozrušený nebo rozzlobený," říká specialista na chování psů a lékař Peter L. Borchelt z New Yorku. „Pokud mají psi pocit, že jste více emocionální nebo úzkostlivější než obvykle, což je běžné u žen v určité fázi těhotenství, je pravděpodobné, že zůstanou ženě nablízku a budou ji více hlídat i vyžadovat pozornost,” říká Borchelt.

Zmatení pejskové

Psi mohou také reagovat na změnu v každodenní rutině. Například pokud vstáváte uprostřed noci, abyste si dopřála něco z lednice, nebo zůstáváte déle doma kvůli ranní nevolnosti. Tyto změny zvyků psi zaregistrují a to zvýší jejich zvědavost i zmatenost. Doktor Borchelt to vysvětluje takto: „Kdyby to byli lidé, řekli by: Hele, co se děje, něco tady je jiné, ale nejsem si jistý co ani proč."

Doktor Borchelt připouští, že je to těžké vědecky dokázat. Nicméně je svým pozorováním přesvědčený, že pokud se váš čtyřnohý opatrovatel snaží více mazlit, dožaduje se sezení na klíně a tiskne se těhotné ženě k hrudníku, je to možná proto, že chce slyšet tep srdce dítěte. Každopádně čekejte, že zjištění o novém přírůstku do rodiny vyvolá ve vašem psím miláčkovi ochranitelské sklony. Nebo může naopak začít soutěžit o vaši pozornost.

-ku-

Mohlo by vás taky zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.