Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Hormonální jóga: Pomohla mi v 37 letech poprvé otěhotnět

Tato odnož jógy pocházející z Brazílie není sice určena výhradně pro něžné pohlaví, ale právě ženám pravidelné cvičení pomáhá s mnohými ryze ženskými problémy. Harmonizuje menstruační cyklus, odstraňuje premenstruační syndrom, polycystické vaječníky a také násobí šance na otěhotnění.
Vydáno: 03.03.2015
Hormonální jóga přirozenou cestou harmonizuje hladiny hormonů
Autor: Thinkstock Hormonální jóga přirozenou cestou harmonizuje hladiny hormonů
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

HJT (Hormonální jógová terapie) se skládá z jednotlivých pozic, které primárně cílí na činnost hormonální soustavy a díky promyšlené návaznosti cviků, dýchaní na způsob bhastriky a vyvíjení tlaku na požadované body na těle harmonizuje činnost hormonů, které jsou nutné pro správnou funkci ženského těla. Vyzpovídali jsme pro vás ženu, která díky hormonální józe poprvé ve svých 37 letech otěhotněla.

Martino, jak jste se vůbec o „hormonálce“ dozvěděla?

S manželem jsme oba silně toužili po miminku, ale počít děťátko přirozenou cestou nám zkrátka nebylo přáno. Na doporučení gynekologa jsem snížila váhu, začali jsme žít zdravě, našli jsme se ve sportu a vyškrtli jsme z našich životů stres. Jenže to pořád nebylo dostačující. Vyzkoušeli jsme všechno možné, přečetla jsem stovky webových diskuzí a pak jsem narazila právě na hormonální jógu, která cílí na hormonální soustavu ženy a napomáhá tak regenerovat a uzdravovat celé ženství.

Hormonální jóga pomáhá ženám i mužům

Hormonální jóga: 30 minut denně vám změní život

 

Jaký byl kurz a jaké poznatky jste si z něj odnášela domů?

Přihlásila jsem se na víkendový kurz v Brně a co se týká jógy, byla jsem naprostý začátečník, ale cviky opravdu nejsou nijak náročné. Pro mne bylo asi nejtěžší zvyknout si na specifický způsob dýchání tzv. bhastriku, což chce samozřejmě trochu času a cviku. Ale už po první lekci jsem se cítila tak nějak vyrovnaněji.

Jak jste se donutila k pravidelnému cvičení?

Vzhledem k tomu, že jsem měla jasný cíl, tedy mít miminko, nemusela jsem se nijak zvlášť motivovat. Koupila jsem si cvičební podložku, našla jí trvalé místečko u nás doma a pouhý pohled na ni mi připomněl, že je třeba jít cvičit. Po dvou měsících cvičení mi gynekolog oznámil, že došlo k významnému zlepšení, zvýšila se mi děložní sliznice a vlivem znásobení hormonů se mi zlepšila pokožka, vlasy a nehty. Podle názoru okolí a mého muže jsem prý dokonce „zkrásněla“.

Trápí vás zažívání? Pomůže vám jóga

Trápí vás zažívání? Pomůže vám jóga

 

Naučila jste se za víkend celou sestavu a byla jste ji pak schopna cvičit doma?

Lektorka nás samozřejmě naučila nejen sestavu, ale i rozcvičku a relaxační cviky. Vzhledem k tomu, že jsem poměrně hodně zaneprázdněná, ve všední dny jsem cvičila pouze hlavní sestavu, ale o víkendu jsem přidala i rozehřívací cviky a závěrečnou relaxaci. Všem účastnícím kurzu doporučuji začít cvičit hned následující den po kurzu. Lektorka vám dá domů podklady, podle kterých si zacvičíte bez menších problémů. Pokud však zvolíte víkendový kurz, počítejte s tím, že během domácího cvičení do papírů několikrát nakouknete. Po několikátém opakování se vám sestava zapíše do paměti a bude trvat asi 30 minut.

 

Změnila vám hormonální jóga život?

Určitě, začala jsem se cítit víc žensky, vnímala jsem krásu svého ženství a především po půl roce pravidelného cvičení jsem konečně přichvátala domů s pozitivním výsledkem těhotenského testu. Děkuji Dinah Rodrigues za to, že toto cvičení vymyslela, jinak bych musela podstoupit hormonální stimulaci a možná i umělé oplodnění. Pokud máte po svém boku skvělého chlapa a milujete se, neodkládejte mateřství na neurčito, jako jsem to dělala já. Opravdu to za to nestojí.

Názor redaktorky Lenky:

„Na hormonální jógu jsem zamířila i já, a to ve svých 22 letech. Gynekoložka mi v brzkém věku nasadila antikoncepční pilulky pro nastartování a srovnání cyklu. Tabletky jsem užívala asi čtyři roky a po vysazení jsem myslela, že zešílím. Nálady byly jako na houpačce, padaly mi vlasy a zhoršila se mi pleť. Na kamarádčino doporučení jsem se přihlásila na kurz HJT a musím říct, že mi hormonální jóga opravdu pomohla. Pleť se mi přestala mastit, vypadávání vlasů se pomalu zlepšilo a nyní mám zpátky zase vlnitou a hustou hřívu (po vysazení antikoncepce se mi vlasy dokonce narovnaly). Menstruace dostává konečně řád a já zářím dobrou náladou a energií.“

len

Reklama