Prima maminka

28. května 2018 10:00

Martina Čerňanská

7 vět, které v květnu neříkejte pubertální dceři

V květnu se nám ty holky prostě zamilují, ať děláme, co děláme, ať se rozčilujeme, jak chceme. Křičet nemá cenu, je to zbytečné a navíc, křik nemá ve výchově co dělat.

Musíte si prostě říci, že jste dívenku (snad) dobře vychovali, a že doufejme vaši důvěru nezklame. Snažte se ji chápat, nejlépe se vám to podaří, když si vzpomenete na sebe. Určitě jste se v máji za časů, kdy vám bylo -náct, také zamilovala. Buďte na její straně a pokud možno ji neprovokujte. Následující věty by ji rozzlobily, tak pozor na ně.

V osm doma

Také vám to říkali, když jste byla v pubertě? V osm doma a tečka, dál už o tom nediskutujeme! Nejhorší ovšem bylo, že v osm ta akce, dejme tomu že mejdan, diskotéka, kino anebo schůzka s mladíkem zkrátka začínala. Jak je tedy možné být v osm doma?! Zkuste dohodnout nějaký liberálnější čas, případně v dohodnutou dobu na dceru někde čekat, abyste se nemusela bát, že se jí cestou domů něco přihodí.

No tak je jaro, no a co? To se z toho chceš zbláznit?

Raději se jí neposmívejte. Také vám bylo patnáct (šestnáct, sedmnáct…) a točil se s vámi svět rychleji než s ostatními, zejména když byl měsíc máj. Pokuste se do dcerky vcítit. První láska je jen jedna a vzpomíná se pak na ni po celý život.

Co to máš proboha na sobě, chceš, aby tě zatkla policie?

Pravda, za našich mladých let chodila mládež oblečena možná trochu jinak. Řekněme, že dívenka jdoucí na první milostnou schůzku si vzala romantické šatičky či aspoň pěknou blůzku k džínám, nicméně na to se dnes už nehraje. Nelze vyloučit, že vaše ratolest odchází z domovních dveří v džínách rozervaných na cáry a tričku s neslušným nápisem. Taková je móda. Až jí bude sedmdesát, už to asi nosit nebude.

Ježíšmarjá, s kým jsi to šla ze školy? Ten vypadal. Ty s ním chodíš?

Eventuálním nápadníkům se neposmívejte, je to rána pod pás, vaše dívenka by si to dlouho pamatovala. Myslete na to, že první lásky nevydrží ani do švestek. Zatněte zuby a ovládněte se. Holka si ho přece nebere za muže, jen s ním šla z vyučování.

Co bylo ve škole?

Tuto otázku možná jakž takž snese prvňáček, ale zamilované teenagerce ji v máji nikdy nepokládejte. Rozzuřilo by ji to, a právem.

Ještě jednou přijdeš pozdě, a nikam tě nepustím.

Zásadně nevyhrožujte něčím, co nemůžete splnit. A tohle by bylo asi těžké realizovat, není-liž pravda?

Počkej, až budeš mít jednou dceru, ta ti to všechno vrátí!

Tohle raději neříkejte. Až bude mít vaše dcera jednou dceru, bude se jednat o vaši vnučku. A právě vy byste si určitě nepřála, aby s ní byly jakékoli problémy.

Mohlo by vás také zajímat:

autor: em

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.