Jsou dvojčata, každé z nich má ale jiný rok narození. Je to šílené, říká jejich matka

Když se narodí dvojčata, obvykle mají stejný rok, den a většinou i hodinu narození. Dvojčata Alfreda a Aylin z Kalifornie od sebe dělí sice jen 15 minut, každé z nich má ale narozeniny v jiném roce. Narodila se totiž během silvestrovské noci.

Dvojčata, která přišla na svět s patnáctiminutovým odstupem, mají každé narozeniny nejen v jiný den, ale dokonce i měsíc a rok. Rodiče Fatima Madrigal a Robert Trujillo z Greenfieldu v Kalifornii přivítali svá dvojčata na svět během silvestrovské noci v Natividad Medical Center.

Syn Alfredo to stihl ještě na Silvestra v pátek. Narodil se 31. prosince 2021 přesně ve 23:45 hodin. Jeho sestřička Aylin se narodila sice jen o 15 minut později, ale protože právě odbila půlnoc a začal nový rok, má datum narození 1. ledna 2022. „Je šílené, že jsou dvojčata a mají různé datum narození. Byla jsem překvapená, ale šťastná, že se narodila o půlnoci,“ svěřila se maminka dvojčat v tiskové zprávě Natividad Medical Center.

Ana Abril Arias, rodinná lékařka z Natividad Medical Group dodala, že to byl rozhodně jeden z nejpamátnějších porodů její kariéry. „Bylo pro mě potěšením pomoci těmto malým dětem bezpečně dorazit na svět roce 2021 a 2022. Skvělý způsob, jak začít nový rok,“ řekla.

Posted by Natividad Medical Center on Sunday, January 2, 2022

Na dvojčata už doma čekali tři starší sourozenci – dvě dívky a jeden chlapec. Hlavně on se prý nemohl dočkat, až se jeho rodiče vrátí z porodnice domů s jeho prvním bratříčkem.

Magická silvestrovská noc

Podle údajů Human Reproduction z loňského roku se na světě každý rok narodí více než 1,6 milionu párů dvojčat, to znamená, že dvojčetem je přibližně každé čtyřicáté novorozeně. Je ale velmi vzácné, aby se dvojčata narodila s různým měsícem i rokem narození, což se stává právě během silvestrovské noci. Podle spisovatele Louise Campbella je šance, že se dvojčata narodí v různých letech, zhruba 1 ku 60 000.

Zdá se, že právě v Kalifornii mají na tuto raritu štěstí. Dvojčata s různými daty narození tu přišla na svět i na přelomu roku 2017 a 2018. O čtyři roky dříve se takto narodila dokonce na dvou místech v USA, ve Washingtonu a v Torontu. A během silvestrovské noci na přelomu let 2019 s 2020 přišla v americké Indianě na svět dvojčata, která se narodila nejen ve dvou různých dnech, měsících a letech, ale i dekádách.

Zdroj: Daily Mail, Human Reproduction

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.