Prima maminka

17. května 2019 10:00

Anna Kopečková

Prázdniny se blíží! 5 tipů na letní dobrodružství, které bude děti bavit

Naplánovat pro děti na celé dva měsíce program, který je bude bavit, není jednoduché. Pokud ještě stále nevíte, kam děti během července a srpna poslat, máme pro vás několik tipů, jak s nimi naložit.

Prázdniny u dědy s babičkou

Vzpomínáte si ještě na časy, kdy jste jako dítě trávili bezstarostné dny u babičky na venkově? Dopřejte takový zážitek i svým dětem. Prarodiče jsou pro dítě velice důležití, především proto, že zprostředkují dětem nový pohled na svět, nabídnou dětem svoji zkušenost. Děti se díky nim naučí toleranci a úctě ke starším lidem. To, že děti u nich mohou často porušovat pravidla, které mají doma striktně nastavená, by nemělo být překážkou. Jsou přeci prázdniny a vnímají prázdniny u prarodičů jako dobrodružství, které ve svém věku potřebují prožívat.

Prázdniny u známých

Pokud nemáte „hlídací" babičku nebo dědu, domluvte se s přáteli nebo příbuznými, kterým vy i dítě důvěřujete, a pošlete ho alespoň na několik dní do prostředí, na které není zvyklé. Pro děti je to obrovské dobrodružství a zároveň si rozšíří obzory o tom, jak žijí lidé jinde.

Letní tábor

Pro většinu dětí je tábor nejoblíbenější aktivitou. Může mu přinést nové zážitky, zvýšit sebevědomí, umožní mu navázat nové kontakty a najít si nové kamarády, naučí se tam nové věci, zažije spoustu legrace a dobrodružství. Nabídka táborů a jejich zaměření je opravdu široká a určitě se dá vybrat takový, který dítě bude bavit.

TIP: Možná vás to překvapí, ale jedním z velmi oblíbených táborů je prověřený paintballový Tábor Hutě, kam se děti přihlašují opětovně samy, protože jet zkrátka chtějí. Akční prostředí, maskáčová výstroj, paintballky i skvěle propracovaná celotáborová hra složená z mnoha akčních misí dodá každému účastníkovi na sebevědomí a důležitosti. Společné plánování, jak přelstít protivníka, pobyt v přírodě, pohyb a nezbytná veselá nálada, to je náplň každého dne. Vůbec nevadí, že dítě nemá žádné zkušenosti s paintballem, vedoucí tábora ho naučí zacházet se zbraní i pravidla paintballových her. Vsaďte se, že tento tábor si vaše dítě užije a příští rok bude chtít jet zase.

Příměstský tábor

Jsou ale děti, které na tábor připravené nejsou. Často se obávají být delší dobu bez rodičů. Mají strach z neznámého prostředí, z toho, že je ostatní děti nepřijmou. Často pomůže, když dítě na tábor doprovází někdo z jeho kamarádů, spolužáků nebo sourozenců. Pokud se dítě na tábor ještě necítí, určitě ho nenuťte a přihlaste ho třeba na některý z příměstských táborů. Ty jsou vhodné i pro malé děti už od čtyř let. Ráno kolem osmé hodiny dítě do tábora odvedete a večer si jej kolem páté hodiny opět vyzvednete. Ideální tedy je, pokud najdete tábor někde ve svém okolí. Tábory se nejčastěji pořádají v týdenních cyklech a jsou tematicky zaměřeny. Syna nebo dceru můžete přihlásit na výuku tenisu, plavání, zapsat na tancování nebo se bude starat o zvířátka, kreslit a tvořit, hrát si na indiány či poznávat život hmyzu. Doporučenou věkovou kategorii najdete vždy u tematického popisu táborů.

Výměnné pobyty v zahraničí

Zajímavou možností jsou i pobyty v zahraničí, během nichž mohou děti studovat letní školu, místní jazyk nebo si přivydělat. A to vše s dohledem hostitelské rodiny. Vycestovat takto mohou již děti od 12 let a vrátí se nejen se zážitky, které jim bude závidět každý spolužák, ale především se zkušenostmi, které by ocenil i nejeden dospělý. Výměnný pobyt je perfektním tréninkem samostatnosti do života.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.