Věk je opravdu jen číslo. Babička porodila v 61 letech svou vlastní vnučku!

Američanka Cecile Reynek Eledge porodila 25. března svou vlastní vnučku. Malá Uma Louise se narodila díky umělému oplodnění, spermiím svého otce a vajíčkům své tety.

Uf, je to trochu zamotané, že?

Vezměme to tedy pěkně po pořádku. Cecilin syn Matthew je gay a žije s manželem Elliotem. A dospěli k tomu, že by rádi založili rodinu. Jenže jak to udělat? A tady přichází na scénu hlavní aktérka celého příběhu, Matthewova maminka Cecile, která bez váhání řekla, že bude oběma mužům dělat náhradní matku. Podle jejích slov to byl naprosto přirozený instinkt.

Jenže v tomto případě nestačilo jen něco říct a pak to udělat. Bylo třeba v zít v úvahu ještě jednu důležitou věc – věk Cecile. Je jí totiž 61 let.

Cecile proto musela projít řadou testů a vyšetření. Naštěstí je ve velmi dobré fyzické kondici, takže lékaři nakonec rozhodli, že je vhodnou kandidátkou na náhradní rodičku.

Připadá vám, že 61 let je na rodičku už moc? Obavy měla samozřejmě i Cecile, která očekávala, že jí lékaři tento krok budou rozmlouvat nebo jí ho zakážou. „Lékaři mi ale řekli, že není žádný důvod, proč bych dítě nemohla odnosit. Vše hrálo v náš prospěch," řekla Cecile.

Zbývalo najít dárkyni vajíček, kterou se stala Elliotova sestra, 26letá Lea. Spolu se spermiemi Matthewa a díky umělému oplodnění se tak mohla zrodit holčička Uma Louise, kterou odnosila v břiše její babička Cecile.

Matthew i Elliot si nesmírně cení ochoty obou žen, bez nichž by to celé asi nebylo možné. „Máme obrovské štěstí, že máme v rodině tak nesobecké ženy, které to byly pro nás ochotné udělat," řekl Matthew v rozhovoru pro CNN.

Pod dohledem

Celé Cecilino těhotenství probíhalo pod bedlivým dohledem lékařů, z nichž většina jsou specialisté na rizikové těhotenství, a Cecile dodržovala jejich rady do posledního puntíku. „Cítila bych se strašně, kdyby se něco stalo," řekla v rozhovoru pro USA Today.

To hlavní, co se stalo, bylo, že minulé pondělí porodila svou krásnou vnučku vážící 2 637 gramů. Nutno dodat, že šlo o přirozený porod, nikoli císařský řez, což je pro ženu v jejím věku úctyhodný výkon. Na svět miminko spolu s Cecile přivítal nejen tým lékařů, ale i oba šťastní tatínkové a také dědeček, manžel Cecile. A krásná zpráva je, že babička i vnučka jsou v naprostém pořádku.

Podívejte se na fotografie pořízené během porodu:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 4. 2024

Berani, spojte se dnes se svou vlastní hodnotou a řekněte nahlas: Jsem úžasný! Jste dobří v tom, že dokážete rozšířit své srdce pro druhé a pomoci jim s jejich problémy. Nyní si vezměte trochu této lásky a péče a zaměřte ji na sebe. Problémy týkající se lásky a romantiky jsou na prvním místě. Měli byste si udělat čas na zhodnocení toho, kde se v této fázi nacházíte, a vyživovat tuto část své bytosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.