Dětská výživa místo polévky a domácnost bez proudu. Kritické Kateřině se nedaří

Prostřeno! XXVI (18) - Nejde elektřina

V soutěži amatérských kuchařů se ve středu představí hostitelka Kateřina z Pardubického kraje. Tu při vaření potrápí výpadek proudu, nervy pracují a hostitelka bude mít obavy, jak vůbec večeře dopadne. S výsledkem pak není úplně spokojená. Nebude krkovice příliš ostrá?

Sedmadvacetiletá Kateřina vychovává s přítelem roční dceru Karin. Je na mateřské dovolené a do soutěže se přihlásila sama po výzvě od kamarádky. S přítelem plánují svatbu, takže případnou výhru by použila na ni. Svoje menu si vybrala, protože jde o oblíbená rodinná jídla. Polévku kupříkladu miluje její dcera. Budou mít soupeři stejné chutě? Kateřina ve středu připraví plněné žampiony, polévku z červené čočky, krkovičku v pikantní marinádě a řepovočokoládový koláček.

Při čtení menu bude pro hosty záhadou, co dělá řepa v dezertu. Podobně je pro někoho neznámým pojmem červená čočka. Nikola prý nejí houby, František nemá rád rajčata. Začne se na přelomu týdne taktizovat? Dívejte se už vpodvečer.

Proti Kateřině se při vaření všechno spikne. Přípravu menu bude mít naplánovanou přesně na čas, zdrží ji však jedna nepříjemnost. Vypadne totiž proud a přestane fungovat sporák. Kateřina si nejdřív uleví sprostými slovy, pak ale zkušeně nahodí pojistky. Dvě plotýnky budou ovšem nadále stávkovat. „Doufám, že to už nevypadne. To bych mohla jít vařit k sousedům,“ bude si zoufat hostitelka. „Lehce asi nebudu stíhat,“ dodá a vrhne se do krájení zeleniny na polévku. Co nestihne, dodělá se, až přijdou hosté.

Podívejte se, jak hosté hodnotí kořeněnou krkovici. A poznali úkol týdne?

Podává Kateřina hostům dětskou výživu?

Ve středu se bude začínat zábavou. Kateřina si pro hosty připraví možnost projet se na koni. Většina z nich má z koní respekt a budou mít z jízdy strach. O to větší pak bude radost, když svoje obavy překonají. Poté se přesunou do bytu hostitelky, kde je ještě nečeká večeře, ale šmejdění. Během něj ostatní zjistí, že má Kateřina dítě, objeví její medaile ze sportu a ocení nápaditou postel u stropu v ložnici.

A jak splní očekávání večeře? Kateřina byla v minulých dnech poměrně kritická, takže budou všichni zvědaví, s čím se vytáhne. Po rozpačitém houbovém předkrmu se bude servírovat velmi hustá polévka. Někomu ovšem bude připadat spíš jako dětská zeleninová kaše. Něco pravdy na tom asi bude, když podobnou laskominu dává hostitelka k jídlu roční dceři. Zapomněla, že má dnes u stolu dospělé? Reputaci si napraví hlavním chodem. Ten bude naopak kořeněný až dost. Kečup, hořčice, slanina, cibule, česnek a spousta chilli pasty v marinádě na krkovici se postarají o to, že o nudný zážitek rozhodně nepůjde. Bude to ale k jídlu?

„Myslel jsem si, že mě to, když to řeknu naplno, urve hubu, protože mě to fakt pálilo,“ přizná Jakub. Obavy z moučníku z červené řepy se naštěstí nenaplní a dortík většině zachutná. Jak se Kateřině podaří splnit úkol týdne, kterým je příprava chodu z quinoy? Odpustí hostitelce chyby, nebo se projeví jejich soutěživost?

Sdílejte článek
Štítky trapas Prostřeno! recepty bydlení FTV Prima vaření Pardubický kraj

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.