Hostitel chce u večeře zabodovat exotickým menu. Soutěžící ale neznají ani mango

Prostřeno! XXVI (16) – Mangový salát

Pondělní hostitel František nebude mít lehkou pozici. Zvolil menu, které každého nemusí oslovit – a může na to krutě doplatit. Jeho soupeři nejsou zrovna odborníci na gastronomii a někteří neznají ani mango. Osloví hosty asijskou kuchyní, nebo bude večer propadákem?

Soutěž amatérských kuchařů se tento týden uskuteční v Pardubickém kraji. Jako první se v pondělí do kuchyně postaví František, kterému přátelé říkají Fany. Má přítele, s nímž žije přes čtyři roky. Do pořadu se přihlásil sám, protože chtěl vyzkoušet vaření před kamerou. František vařit umí, často s přítelem pracují z domova, a tak je to i nutnost. Jídla pro své menu si vybral, protože miluje asijskou kuchyni a všem známým toto menu chutnalo. Podávat se bude mangový salát s krevetami, dýňová polévka, Bún bò Nam Bộcheesecake.

Asijskou kuchyni se František naučil vařit od svého strýce, který je Vietnamec. Úskalím je ale její pikantnost. S tím si ovšem hostitel ví rady a bude se snažit chuťové buňky soupeřů příliš nepotrápit. Bohužel už při předkrmu přijdou první stížnosti, že je jídlo ostřejší. Jakub, který pikantní chutě nemusí, se dost zpotí. Navíc úplně poprvé ochutná mango. „Já zase nevím, co to je to mango,“ přizná se rozpačitě.

„Trošku mě překvapilo, že Jakub nevěděl, co je mango. Opravdu neznám nikoho, kdo nezná mango,“ diví se Kateřina. Jakub přitom není sám. Třeba Lukáš ochutná krevety a mango potřetí v životě. Premiérou pro hosty bude i nudlový salát s hovězím masem Bún bò Nam Bộ. Nejprve se soutěžící odvážně pustí do pokrmu hůlkami, po chvíli ale všichni přiznají, že by se takto nenajedli. Příbor je zkrátka jistota. Co dalšího se během hlavního chodu semele, uvidíte vpodvečer. Hosté budou každopádně dost kritičtí.

Podívejte se, jak soutěžícím půjde Františkova zábava:

Vědomostní hra s nevyzpytatelnou bombou

Protože František žije s přítelem, při šmejdění bude Kateřinu nejvíce zajímat, jak vypadají čistě klučičí skříně. Hostitel má ale naklizeno a vybavení bytu je moderní, soutěžící tak nebudou mít moc připomínek. Zaujmou je příliš tenké přikrývky na posteli a velké množství květin v bytě. Výzvou pro některé bude zábavná hra.

Soutěžící mezi sebou nechají kolovat tikající „bombu“, kterou mohou poslat dál při správném zodpovězení vědomostní otázky. Někteří jsou ze hry vykolejení a neumějí odpovědět ani na to, jak se jmenují moderátoři pořadu, ve kterém vystupují. Ani když dojde na přísloví, žádná sláva to nebude. Bomba bude navíc chvílemi stávkovat, takže hra bude velmi nevyzpytatelná. Pobaví se soutěžící, nebo by chtěli raději nějakou jinou aktivitu? Jak František uspěje s dortem, který se ukáže být málo sladký?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.