6 letních drinků, po kterých nepřiberete ani gram

6 letních drinků, po kterých nepřiberete ani gram

Ideální je pít neperlivou vodu pokojové teploty, jenže její chuť je trochu nudná. Zkuste něco lepšího a zároveň dietního.

Okurková limonáda

Salátovou okurku zbavte slupky, půlku nastrouhejte na jemném struhadle a nakrájejte si také pár koleček bokem. Nastrouhanou okurku zalijte litrem vody, klidně i perlivé, nechte asi půl hodiny v lednici, přeceďte přes jemné síto a limonádu doslaďte několika kapkami tekuté stévie. Do hotového osvěžení vhoďte několik koleček okurky pro ozdobu, můžete přidat i citron a čerstvou mátu. Pokud si budete chtít vyhrát, vykrojte z okurkových koleček pomocí vánočních vykrajovátek různé tvary.

Citronáda

Nejjednodušší letní osvěžení získáte, když vymačkáte do litru vody šťávu z půlky citronu, druhou polovinu dobře omyjete, nakrájíte na kolečka a vhodíte dovnitř. Přidejte led a citronádu doslaďte podle svého - medem, třtinovým cukrem nebo opět stévií.

Jahody s mátou

Natrhejte lístečky čerstvé máty, omyjte je a zalijte ve džbánku vodou. Jahody nakrájejte na poloviny, aby se z nich uvolnila šťáva a vhoďte je do džbánku k mátě. Ovoce vodu jemně osladí, takže nebude nutné přidávat žádný cukr, a máta jí dodá svěží nádech.

Místo máty můžete pro změnu vyzkoušet třeba meduňku nebo bazalku, případně přidat i pár plátků citronu nebo okurky.

Zázvorová limonáda

Připravte si horký zázvorový čas s medem (nebo stévií) a citronem: nastrouhaný nebo nakrájený čerstvý zázvor přelijte vroucí vodou a nechte chvilku vylouhovat, přidejte citron, med nebo stévii a počkejte, dokud čaj nevychladne. Pak přihoďte kostky ledu, tenké plátky zázvoru a citronu na ozdobu, zapíchněte brčko a usrkávejte velmi zdravý a přitom osvěžující drink.

Melounové osvěžení

Nakrájejte na kousky vodní i žlutý meloun, přelijte je perlivou vychlazenou minerálkou a je hotovo. K nápoji si vezměte na pomoc dlouhou lžičku - s ní se vám budou kousky melounu lépe lovit a jíst.

Ledová káva

Čekat, než obyčejná káva zchladne, je zdlouhavé. Přelijte proto rozpustnou kávu rovnou studenou vodou. Překvapivě se rozpustí stejně dobře, jako v horké. Oslaďte ji tím, co máte rádi (a je to zároveň zdravé), přimíchejte mléko i led a ledová kávička je na světě.

Můžete zkusit připravit si kávu i z ledových kávových kostek – uvařte silnou kávu a po vychladnutí ji rozlijte do tvořítek na led a nechte zmrazit. Kostky stačí zalít mlékem nebo jen vodou a nápoj podle chuti zdravě přisladit.

Zdroj: Fithall.cz

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.