7 problémů, které vás mohou potkat při hubnutí

7 problémů, které vás mohou potkat při hubnutí

Shazování přebytečných kilogramů s sebou nenese jen příjemné „potíže“, jako je nutnost nakupování menší velikosti oblečení nebo častý přísun komplimentů – můžete se potýkat s problémy, které vaše hubnoucí úsilí dokážou velmi znepříjemnit nebo dokonce zhatit. Při správně nastaveném redukčním režimu je riziko těchto obtíží minimální, ale i přesto se vyskytnout občas mohou.

Bolest hlavy

Při hubnutí se soustředíte na příjem kvalitního a dietního jídla, ale pitnému režimu možná nevěnujete takovou pozornost. Právě nedostatek tekutin má na svědomí palčivé bolesti hlavy i poruchy soustředění.

Pijte čistou stolní vodu, minerálky, ale také slabé bylinkové a ovocné čaje. Na sycené limonády, byť bez cukru, alkohol a kávu úplně zapomeňte.

Zácpa

Než se organismus popasuje s novým jídelníčkem, chvilku to trvá. Jídla je méně a střeva potřebují trošku popohnat. Abyste předešli zácpě, jezte potraviny s vlákninou (ovoce, zeleninu, otruby), hodně pijte a nezapomeňte se hýbat. Projímadly si rozhodně nepomáhejte – střeva by akorát zlenivěla a zácpa by se v konečném důsledku zhoršila.

Průjem

Opačný problém, než je zácpa, nastává v případě, kdy do diety zařadíte větší množství zdravých tuků, na které není tělo zvyklé. Ořechy, semínka, avokádo i ořechová másla jsou sice zdravá, ale při nadměrné konzumaci vám dokážou zrychlit krok.

Nadýmání

Za nafouklé břicho může vláknina, žvýkání žvýkaček, perlivé sodovky, ale také některé zdravé a dietní potraviny, jako je celozrnné pečivo, luštěniny, kapusta či cibule.

Zjistěte, jaké potraviny vám nadýmání způsobují a zkrátka je omezte.

Únava

Únava při hubnutí není vůbec řídký jev. Bříško bylo zvyklé na příjem spousty kalorií a v okamžiku, kdy o ně přijde, se právě únavou hlásí o slovo. Nedohánějte ztracenou energii rychlými cukry, ale zaměřte se na komplexní sacharidy a pohyb na čerstvém vzduchu. Kofeinové nápoje ani kávu na překonání únavy nepoužívejte – spíš se jděte na chvilku natáhnout.

Padání vlasů

Řídnutí kštice, ale i lámání nehtů a suchá pokožka jsou při hubnutí zapříčiněny nedostatkem důležitých vitamínů a minerálů. Je tedy nezbytně nutné doplnit přísun těchto živin z přirozených potravin nebo zobat multivitamínové a multiminerální přípravky. Při zdravém hubnutí by k těmto nepříjemným jevům docházet rozhodně nemělo. Suchá pokožka potřebuje vyživovat pleťovými krémy zvenčí, ale také zdravými tuky zevnitř. Určitě proto z jídelníčku tuky nevypouštějte.

Chutě na sladké

Když vás honí mlsná, málokdy je to skutečně signál nedostatku živin. Spíš vaše psychika potřebuje pohladit a podpořit. Klidně si dopřejte něco sladkého, co ale neohrozí vaše snažení – zralou hrušku, hrst sušených brusinek nebo proužek hořké čokolády.

Zdroj: Fithall.cz

Sdílejte článek
Štítky jídlo hubnutí

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.