Diety a hubnutí

5. června 2016 04:15

Martina Čerňanská

8 triků, jak nepřibrat během dovolené

8 triků, jak nepřibrat během dovolené

Dovolená je obdobím odpočinku, kdy si dovolujeme více než jindy, a to platí i o jídle. Obzvlášť prgramy all inclusive, kde máme neomezený přísun jídla a pití, mohou být pro naši postavu nebezpečné. Z týdenní dovolené se tak můžeme vrátit až s 3 kilogramy navíc, je možné se tomuto neblahému efektu all inclusive vyhnout? Přinášíme Vám pár tipů, díky kterým si kila navíc z dovolené vozit nemusíte.

Stravujte se pravidelně

I když programy All inclusive poskytují téměř neomezený přístup k jídlu, snažte se i o dovolené dodržet pět porcí denně. Nevynechávejte snídani, tu si dopřejte královskou. Nezanedbávejte ani svačinky, místo chlebíčků nebo sladkostí ale dejte přednost jogurtu, ovoci nebo salátu. Pokud jste si zvolili polopenzi, není nic snazšího než sbalit do kufru nějaké instantní pokrmy, které připravíte jen za použití horké vody. Spíše než čínskou polévku si raději přibalte chutné dietní bílkovinné pokrmy a proteinové tyčinky, které jsou lepší, než sladkosti.

Porce ovoce a zeleniny

Nastartujte se už snídaní bohatou na bílkoviny (libová šunka, drůbeží maso, vejce na tvrdo, atd), kterou doplňte čerstvou zeleninou. K obědu si jako přílohu dejte třeba dušenou nebo grilovanou zeleninu a k večeři zase přidejte salát. Pokud budete mít během dne chuť na sladké, sáhněte raději po ovoci, které je samo o sobě sladké dost. Omezte v maximální možné míře sladkosti a tučná jídla.

Dodržujte pitný režim

...a neholdujte tvrdému alkoholu. V letních parnech je nutné dodržovat pitný režim víc než kdy jindy. Mějte s sebou neustále láhev s minerální vodou, abyste se mohli kdykoliv osvěžit. Sladké limonády a džusy pijte jen výjimečně, ty obsahují spoustu zbytečných cukrů. Alkohol si na dovolené nemusíte úplně odpírat, dejte si však raději sklenku vína nebo piva, než abyste holdovali kalorickému tvrdému alkoholu.

Zúčastněte se sportovních aktivit

Ať už byste si měla s dětmi házet míčem, s manželem zkusit plážový volejbal, nebo se připojit k animačním programům a vyzkoušet hodiny tance nebo aqua aerobiku, nebraňte se jakékoliv formě pohybové aktivity. Pokud se Vám přeci jen povede na dovolené přibrat a chcete se získaných kilogramů navíc zbavit, měli byste dodržovat následující pravidla životního stylu.

Nepanikařte a nezačínejte drastické diety

Není třeba hned zpanikařit a naordinovat si hladovku či tvrdý dietní režim. Lépe je začít se znovu koncentrovat na pravidelné stravování, na výběr pestrého jídla a v neposlední řadě i na to, jak jíst pomalu, s rozvahou, tedy hlavně ne ve chvatu. Do svého jídelníčku zařaďte více zeleniny, ke každému jídlu si přidejte třeba zeleninovou oblohu, salát nebo dušenou zeleninu. Dodržujte dobře známé rady týkající se omezení smažených jídel a vyřazení fastfoodů z jídelníčku.

Nejezte sacharidy

Snadněji se vám bude hubnout, pokud z repertoáru na nějaký čas úplně vyřadíte sacharidy. Hubnutí bez chleba, brambor, rýže nebo těstovin, je totiž vždy mnohem snazší. Díky vysokému přísunu bílkovin za současného snížení přísunu sacharidů, se organismus dostává do zvláštního energetického režimu, ve kterém se ochotněji odbourává tuková tkáň a současně není – jako zdroj bližší zásobní energie – využívána tkáň svalová.

Zařaďte do svého každodenního programu pohyb

Na dovolené u moře člověk často zcela bezděky zařadí do svých aktivit každodenní pohyb, který doma opomíjí. Přitom pohyb vás nejsnadněji odvede od myšlenek na jídlo či mlsání. Proč tedy po příjezdu z all inclusive nepokračovat dál v plavání, které bylo na denním pořádku nebo nezavzpomínat na vlahé noci protančené v salsa klubu během lekcí latinskoamerických tanců? Není třeba chodit sportovat každý den, ale zařazením už dvou hodinových sportů do běžného pracovního týdne přinese své ovoce. Budete se cítit svěží a vaše tělo bude spalovat rychleji.

Mlsejte zdravě

Sladkosti můžete nahradit zdravější variantou – proteinovými tyčinkami nebo sušenkami, které neobsahují tolik sacharidů a přitom jim to neubírá na chuti. Vyzkoušejte třeba tyto:

Vanilkové oplatky Fast diet

MAX Sport Protein Bar (příchuť vanilka, čokoláda, jahoda)

Proteinová tyčinka WellMix SPORT – drogerie Rossmann (příchutě vanilka, čokoláda, banán)

Proteinová tyčinka Sportness - DM Drogerie (různé příchutě – vanilková, banánová, brownies…)

Sdílejte článek
Štítky jídlo ovoce zelenina sacharidy salát Rossmann cukrovinka all inclusive Dm-drogerie markt

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.