Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Co o nás vypovídá naše silueta?

1/4: Přesýpací hodiny – tvůrčí typ
Co o nás vypovídá naše silueta? hodiny

Charakteristika:

Dominuje štítná žláza. Postava typu přesýpacích hodin. Přibírají od břicha a boků. Končetiny jsou štíhlé i při nadváze.

Psychologický portrét

Veselí, aktivní snílci, pro slovo nejdou daleko a okouzlí všechny a všechno.

Výhody

Pokud nemá sklony k tloušťce, bude postava této ženy prakticky ideální: 90–60–90.

Nevýhody

Slabým místem je svalstvo, které jen velmi těžko vytvářejí, a velmi křehké kosti. Pokožka je tenčí, suchá, snadno ztrácí tonus. Sklony k celulitidě.

Doporučení

Výživa

Zelená zelenina: salát, brokolice, zelená nať cibulky, zelené fazolky – dodají energii a odvedou toxiny. Dále netučné živočišné bílkoviny, mléčné výrobky. Ovoce, chleba, alkohol, kofein a cukr se nedoporučují.

Sebekontrola

Jejich energetická soustava vyžaduje ustavičné „zahřívání“. Horká sprcha nebo sauna pomohou stabilizovat krevní oběh, zbaví neklidu a únavy na konci dne.

Fitness

Velmi vhodné jsou skupinové sportovní aktivity, tanec, běh. Tyto typy jsou potenciální sovy, proto efektivní bude sportovní aktivita ve druhé části dne.

2/4: Jablko – šlachovitý typ
Co o nás vypovídá naše silueta? jabko

Charakteristika

Dominují nadledvinky. Horní část těla je oproti spodní mohutnější. Široká ramena, výrazné poprsí, drobné hýždě, silné ruce a nohy. Od přírody pružná kůže, neprojevují se sklony k celulitidě. Přibírat začíná v oblasti prsou, rukou a břicha. Lehce nabírá svalovou hmotu.

Psychologický portrét

Vůdčí typ, rychle se rozhoduje, nesnáší poučování a rady a vždycky bere zodpovědnost na sebe. V ničem nezná míru: v práci, při sportu ani v jídle.

Výhody

Vypadají štíhle, i když mají sklon k tloušťce. Plus žádná celulitida a pružná kůže

Nevýhody

Při nadváze nabývá tento typ rysů bojovníka – mohutný hořejšek, úzké boky a krátký krk.

Doporučení

Výživa

Optimální je vegetariánská dieta. Nedoporučují se smetana, máslo, omáčky, čokoláda.

Sebekontrola

Nezbytné je pravidelně se odpoutat od práce a povinností a užívat si tak prostých věcí, jako je šustění listí nebo šum deště.

Fitness

Adrenalin, produkovaný nadledvinkami, vyžaduje ustavičnou aktivitu. Optimální jsou běh, aerobic, lyžování. Ovšem ze všeho nejlíp pomáhá udržet formu plavání, kterým tělo udržujeme, aniž bychom zatěžovaly svaly.

 

3/4: Hruška – přitažlivý typ
Co o nás vypovídá naše silueta? hruska

Charakteristika:

Dominují vaječníky. Klasické ženské tělo s úzkou horní částí, okrouhlými boky a hýžděmi, které jsou při nabírání váhy první v pořadí.

Psychologický portrét

Starostlivé, soucitné a vnímavé. Rychle a snadno se shodnou s otstatními, jejichž přání a snahy dokážou intuitivně vycítit. Zpomalená výměna látková je důvodem vnější pomalosti, která je však klamná a kryje vnitřní emocionální bouři.

Výhody

I když silně přibere na váze, přitažlivá dáma neztrácí pas a břicho přibývá až jako poslední.

Nevýhody

Velký sklon k nadváze a celulitidě. Od mládí působí jako „baculka“, nikoli křehce nebo šlachovitě. Většina silně přibere v těhotenství.

Doporučení

Výživa

Ovoce pomůže stabilizovat látkovou výměnu, užitečné jsou všechny druhy zeleniny, zvláště brokolice a sója, plus bílkoviny netučného původu. Zapomenout musí na smetanu, máslo, omáčky, čokoládu, rohlíky a těstoviny. Špatně snáší ocet a citronovou šťávu. Ráno pracuje trávicí soustava jen slabě, snídani tedy mohou vynechat. Pocity hladu jsou největší mezi 17. a 22. hodinou.

Sebekontrola

Životně důležitá je pro tento typ komunikace. Samotu je třeba vyloučit, stejně jako kontakty s agresivními lidmi. Zbavit se negativní energie pomohou dýchací techniky a jóga.

Fitness

Kvůli zpomalené látkové výměně je vhodné maximum cviků na výdrž. Při sportování je důležité být na nohou, proto plavání se nehodí. Nejvhodnějším časem pro sportování je časné ráno nebo druhá část dne.

4/4: Obdélník – elegantní typ
Co o nás vypovídá naše silueta? obdelnik

Charakteristika:

Dominuje hypofýza. Tělo výrostka s úzkými boky, bez výrazného pasu. Malé ruce a nohy, velká hlava. Kosti jsou tenčí, hýždě malé a okrouhlé. Těžko nabírají váhu, nejdříve přibývají v oblasti břicha.

zdroj: prokondici.cz


Psychologický portrét:

Introvertní, sklony k umění a vědám, často uzavřené, nikoli z nevraživosti, ale protože si vystačí samy. Někdy se natolik pohrouží do myšlenkového světa, že zapomínají nejen na naléhavé potřeby okolí, ale i svého vlastního těla.

Výhody:

Díky rovnoměrnému rozmístění tuku vypadají dlouho štíhle. I když jsou hubené, nepůsobí vyzáble nebo kostnatě.

Nevýhody:

Když přibírají, tloustnou v pase. Slabý lymfatický systém je příčinou otoků a mdlé pokožky.

Doporučení

Výživa:

Doporučuje se méně jednoduchých sacharidů a více bílkovin. Dobře využijí zeleninu, výrobky z cereální mouky a různé přísady. Dobré je omezit mléko, sladkosti, kynuté výrobky, syrové potraviny. Trávení je citlivé na biorytmy, snídaně má být bohatá, večeře minimální.

Sebekontrola:

Citlivé na detail, na okolní vůně, zvuky, odstíny. Doma musejí mít hodně květin, aromatické svíčky a voňavé sáčky.

Fitness:

Silový trénink postavu vytvaruje, zmenší břicho, zdůrazní pas a ženy pohroužené do sebe vrátí „zpátky do světa“.

Reklama