Nejlepší dietní triky pro znamení Býka: Jak si udrží štíhlou linii, zdraví i kondici

Žádné jiné znamení prý nemá větší sklony k pohodlnosti a bohužel i k přibírání na váze než znamení Býka. Žádné si také neumí tak vychutnat požitek z dobrého jídla a pití. Kila navíc u něj naskakují více než snadno.

Z astrologického hlediska za to tak trochu může vládkyně znamení Býka planeta Venuše, která je sice proslulá krásou, ale i poněkud kypřejšími tvary. Bylo by sice fajn svádět tendenci k rychlejšímu přibírání na váze na hvězdné nebe, ale nakonec vám stejně nic jiného nezbude než vzít osud, v tomto případě své zdraví a štíhlou linii, do vlastních rukou. Hvězdy ale mohou poradit, jak na to.

Nejdůležitější dietní tipy pro zdraví a štíhlou linii pro znamení Býka:

  • Vyhýbejte se tučnému jídlu, pečivu a sladkostem. Měli byste raději volit zeleninovou stravu a méně příloh. Zdraví prospěšné jsou pro vás ryby a různé mořské plody – krevety, mušle – protože ty obsahují velké množství jódu. Dobrou volbou je grilované kuře a všechny druhy libového masa. Sladké byste měli nahradit ořechy a nepřislazovaným sušeným ovocem.
  • Ze zeleniny byste měli do svého jídelníčku zařadit především rajčata, okurky, mrkev, ředkvičky, špenát, salát čínský a ledový.
  • Mezi bylinkami vybírejte ty, které podporují trávení – pelyněk, tymián, hořec žlutý. Dále je pro vás vhodná řeřicha, měsíček, jitrocel a pampeliška.
  • Dietu volte takovou, která vám umožní sníst velké množství správného typu zeleniny. Doplňte tmavou rýží a celozrnným pečivem.

Fitness tip:

Mezi sportovními aktivitami volte ty, které můžete provozovat pravidelně a dlouhodobě, i kdyby to měly být jen dlouhé procházky se psem.

Čemu se určitě vyhýbejte:

Kalorickým potravinám, omáčkám, kachnímu a husímu masu.

Býk souvisí s krkem a hrdlem

Býk je obvykle choulostivý v rovině nos–hrdlo–uši a je často vystaven všem nemocem ohrožujícím tyto orgány. (Někdy se v literatuře nos přiřazuje ke znamení Štíra.) Býk se vyznačuje velkou odolností, ale odmítá se starat o své zdraví, což často vede ke zhoršování jeho vrozených indispozic.

  • Citlivá místa: Nos, hrdlo, uši. Sklon k angínám, zánětu hrtanu. Lidé narození v tomto znamení mají také potíže s vylučováním látek, příliš je „zadržují“ v těle. Časté potíže s cholesterolem nebo sklony k jaterním poruchám.

Zvláštní tip na povzbuzení:

Skvělý tip podle webu Prima Living: Potřebuje-li být požitkářský Býk fit, měl by se zaměřit na čerstvý závor lékařský, který v sobě skrývá nejen pikantně štiplavou chuť. Může být skvělou prevencí i účinnou první pomocí při chřipce a nachlazení, podporuje pocení, prohřívá tělo. Zázvor také podporuje trávení a zklidňuje podrážděný žaludek. Zázvorový čaj prý postaví na nohy i mrtvolu.

Mohlo by vás také zajímat:

Autor: Věra Várady a askastrology.com

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 8. 12. 2023

V průběhu dne se situace bude vyvíjet ve váš prospěch. Atmosféru ovládne lehkovážná a citlivá energie. Bude pro vás snazší být sami sebou. Zvýrazní se vaše milující a pečující vlastnosti. Možná budete mít chuť nakoupit potraviny a uvařit sobě i ostatním skvělé jídlo. Rádi otevřete svůj domov a nabídnete svou pohostinnost.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.