zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Cvičím jen o víkendu. Je to chyba?

Vyběhnout jednou týdně a užít si to je pořád lepší, než se každé ráno za každou cenu snažit cvičit a stresovat se
Autor: Thinkstock Vyběhnout jednou týdně a užít si to je pořád lepší, než se každé ráno za každou cenu snažit cvičit a stresovat se
anna kopečková , Vydáno: 11.09.2016
Říká se, že všechno je lepší než sedět doma za pecí – a o pohybu to platí také. Jestliže cvičíte jen o víkendech nebo v určité dny v týdnu, kdy máte čas, je to určitě lepší, než kdybyste necvičili vůbec. Pak se naskýtá otázka, proč je tomu tak?

reklama

Životní styl je součtem rozhodnutí a priorit. Pokud si myslíte, že nemáte čas, ve skutečnosti se jedná o to, že si ho neumíte nebo nechcete na danou aktivitu udělat – je to zkrátka jen věcí volby. V případě, že si v pracovním týdnu pomalu ani nestihnete dojít na záchod, je jasné, že se cvičení do programu bude vměstnávat těžko.

8 tipů, jak se bez cvičení zbavit tuku na břiše

Výzkum naznačuje, že naše vnitřní hodiny, které nám ukazují, kdy je čas jíst a kdy spát, jsou mnohdy úplně vyhozené z rovnováhy, protože jim celý den vysíláme matoucí signály tím, že jíme nevhodné jídlo.

Když se naladíte na přirozené rytmy spánku a jídla, můžete s tvrdohlavým břišním tukem skoncovat.

Trápí vás špíčky na břiše? Už nemusí! Foto:

1. Pořádně se vyspěte

Dlouhodobá spánková deprivace je zodpovědná za řadu změn uvolňování hormonů a metabolismu, především za zvýšený pocit hladu a chuti k jídlu. Mnoho lidí si myslí, že více kalorií spalujeme, když jsme vzhůru, jenže tak to není. Když méně spíte, tempo metabolismu se zpomaluje.

 

Rozhodnutí za každou cenu obden trénovat už od brzkých ranních hodin nebo pozdě večer by vašemu zdraví i psychické pohodě spíš ublížilo než pomohlo. Když tedy není jiná možnost, cvičte když čas máte a nestresujte se tím, že to je jen v sobotu a v neděli.

Zde je několik tipů, které pomohou vydolovat z vašeho víkendového tréninku maximum:

Cvičte celé tělo

Pokud se k posilování dostanete jen jednou týdně, nemá cenu zaměřovat se na izolované skupiny svalů nebo trénink nějak dělit. Snažte se procvičit celé tělo a upřednostněte základní cviky, jako jsou kliky, shyby, dřepy, výpady či mrtvé tahy.

Tihle dva určitě dělají komplexní cviky...

Chcete posilovat efektivně? Cvičte komplexní cviky!

 

Zařaďte kardio

Abyste pálili tukové zásoby, je vhodné zařadit po každém silovém tréninku aerobní aktivitu nebo intervalový trénink. Ten se, vzhledem k omezeným časovým možnostem, hodí víc. Ani s běháním to ale nepřehánějte – celý týden jste nesportovali, tak ať si neublížíte!

Na to, abyste se pořádně zapotili, nepotřebujete velký prostor

Kardio cvičení aneb Jak se zapotit v obýváku

 

Protahujte se

Strečink by se měl stát neoddělitelnou součástí vašeho snažení. Kvůli tomu, že je trénink po týdenní pauze pro organismus velkým náporem, mu dopřejte aspoň možnost důkladně se na aktivitu připravit pomocí protahování. Po docvičení zařaďte strečink také.

 

Nevynechávejte

Po týdnu fyzické zahálky a psychického vypětí se člověku někdy hýbat nechce. Překonejte svou lenost a svému tělu pohyb dopřejte. Uvidíte, že vám udělá dobře a nastartuje vás do nového pracovního týdne.

Najděte si parťáka 

O víkendech, kdy máme konečně čas na naše rodiny a kamarády, by byla škoda sportovat o samotě. Vezměte si proto na pomoc kamaráda nebo partnera – jednak tím prospějete i jeho zdraví, ale také utužíte vztahy díky společným zážitkům i úsilí.

Pohyb i v týdnu

Pokud celý týden sedíte na židli, hodina sportování v sobotu odpoledne vás už nevytrhne. Snažte se proto co nejvíc hýbat i v týdnu – choďte po schodech, omezte popojíždění autem či dopravními prostředky, během práce se protahujte – zkrátka využijte jakoukoliv šanci k pohybu.

 

Dobře jezte

Když už v týdnu nestíháte sportovat, aspoň dobře jezte, aby vaše tělo netrpělo navíc špatným stravováním. Zdravý jídelníček vás naladí na fyzickou aktivitu víc, než celotýdenní jedení sladkostí, fast foodu či polotovarů.

Zdroj: Fithall.cz

fithall banner nový 2 Foto:

reklama

Související témata: běh , posilování , hubnutí , cvičení o víkendu

reklama

Přečtěte si také

reklama