Diety a hubnutí

31. července 2018 07:30

Anna Kopečková

Cvičíte zumbu, TRX nebo HEAT? Máme pro vás ukázkový jídelníček

Aerobic, zumba, HEAT, TRX, břišní pekáč a další všemožné skupinové lekce mají spoustu výhod. Mimo jiné si na nich dokonale vyčistíte hlavu a nemusíte moc přemýšlet. A abyste nemuseli přemýšlet ani nad tím, co si dát před a po cvičení, máme pro vás tipy, co jíst.

Na aerobic, zumbu, HEAT, TRX, břišní pekáče a na další všemožné lekce můžete zavítat, pokud zrovna venkovní počasí outdoorovému sportování nepřeje. Takové studiové lekce jsou vhodné také v případě, že se vám nechce vymýšlet, co máte dělat a jak máte cvičit – instruktor vám dá pokyn, vy se jím řídíte a hlavu můžete nechat odpočívat. U kvalitních lektorů máte navíc záruku, že vám nedovolí provádět cviky chybně.

Výhodou skupinových lekcí ve fitness centrech je bezesporu síla skupiny – ta vás hecuje a motivuje, takže i když na cvičení zavítáte vyšťavení po úmorném dni v práci, taková hodinka pohybu vás jistojistě povzbudí i vám zlepší náladu.

Co se týče jídelníčku před a po skupinových lekcích ve fitness studiích, řiďte se obecnými doporučeními sportovní výživy, ale samozřejmě vždy přihlédněte k vlastní individualitě. Zvažte, zda je lekce silového nebo aerobního typu a podle toho si před ní dopřejte dávku komplexních sacharidů, proteiny, ale také dostatečné množství tekutin. Po docvičení není na škodu dát si něco s podílem jednoduchých cukrů (třeba ovoce, müsli tyčinku nebo v létě klidně zmrzlinu) a poté doplnit živiny, které zajistí obnovu sil (komplexní sacharidy) i budování a regeneraci svalové hmoty (bílkoviny).

Ukázkový jídelníček na celý den pro nadšené návštěvníky studiových lekcí:

Snídaně: 2 kusy celozrnného žitného chleba s arašídovým máslem a zavařeninou

Svačina: Kus ovoce (banán, jablko, hruška) a hrst přírodních ořechů (cca 30 gramů)

Oběd: Kuskus se zeleninou a steakem z lososa

Svačina II: Miska Lesních vloček (viz recept níže) pro doplnění energie po cvičení

Večeře: Zeleninový salát s mozzarellou a lehkými kukuřičnými chlebíky

Večeře II: Skyr s kokosem a lžičkou medu

Dopřejte si sladkou odměnu

Po studiové lekci, na kterou docházíte pravidelně, a kde se s ostatními znáte, se nenabízí nic jiného, než se společně po takové dřině odměnit něčím dobrým. Pozvěte svoje parťáky na zmrzlinu. Dejte si ji v cukrárně, sáhněte po ní do chladicího pultu supermarketu nebo ji zakomponujte do vašich domácích výtvorů. Inspirovat se můžete třeba těmito recepty:

Jahodové mámení

Do misky naservírujte několik lžic jahodové zmrzliny. Spojení jahod a tvarohové zmrzliny, která je zjemněná smetanou, dokonale vynikne, když na ni nakrájíte spoustu čerstvých jahod a dílko posypete strouhanou hořkou čokoládou. Teď už jen lžičku a dobrou společnost!

Lesní vločky

Asi 50 gramů ovesných vloček zalijte vodou a nechte přes noc nabobtnat v lednici. Ráno do nich přidejte lžičku domácí zavařeniny nebo medu a navrch položte kousek jogurtové zmrzliny s příchutí nějakého ovoce. Porce komplexních a jednoduchých sacharidů spolehlivě doplní glykogenové zásoby po namáhavém cvičení.

Kontrastní lívance

Připravte celozrnné lívance podle osvědčeného receptu. Dejte si záležet, aby byly nadýchané a měkoučké. Hotové, ještě teplé lívance proložte těsně před servírováním čokoládovou zmrzlinou. Spojení světlých horkých lívanců a chladivé tmavé zmrzliny bude zážitkem pro všechny smysly.

Zdroj: Fithall.cz

Mohlo by vás taky zajímat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.