Největší dietní omyly! Kvůli tomuhle spíš tloustneme

Největší dietní omyly! Kvůli tomuhle spíš tloustneme

Rozhodli jste se vylepšit si postavu a shodit nějaké to kilo? Pokud zapátráte v paměti, jistě se vám vybaví různé rady a tipy co máte, musíte a nesmíte dělat během redukční diety. Ne všechno je ale zaručeně pravda.

Omyl č. 1 – Jezte každé dvě hodiny

Toto opatření se obvykle doporučuje lidem, kteří stále trpí hladem a jí velké porce jídla najednou. Pokud vám ale stačí jíst 3x až 4x denně, aniž byste pociťovali hlad a vyhýbali se velkému energetickému příjmu najednou, bohatě vám to stačí.

Omyl č. 2 – Nejlépe zhubnu při jednodenní hladovce

Při jednodenním hladovění můžete sice snížit svou hmotnost až o 2 kg, z toho je ale asi 1,5 kg je voda, kterou při prvním větším ídle opět zadržíte a tím se dostanete na stejnou váhu, jakou jste měli před hladovkou. Na podobném principu jsou založeny právě tzv. „zázračné“ redukční diety. A co víc, při opakovaných hladovkách se váš organismus přizpůsobí nižšímu příjmu potravy, varují odborníci z fithall.cz.

Omyl č. 3 - Dieta je redukční maximálně do 5000 kJ

To není vůbec pravda, neboť redukční dieta je každá, při níž dojde k redukci hmotnosti vlivem omezení energetického, resp. kalorického příjmu. Pro někoho může být její hodnota na začátku i 10 000 kJ. Pro určení počáteční hodnoty redukční diety potřebujete zanalyzovat zápisky vašeho dosavadního jídelníčku.

Omyl č.4 – Jídelníček zapisuju každý den

Nevadí ale, že až večer. Chyba. I při co největší poctivosti v zápisech se budete lišit od reality zhruba o 30%. S velkou pravděpodobností tak zapíšete jen největší prohřešky, často vám ale uniknou ty menší, které také mají svůj význam pro správné nastavení vašeho redukčního režimu.

Omyl č. 5 – Hlavně nesladit

To neplatí tak úplně. Slazení nápojů nemusí být vůbec škodlivé, vždyť 5 g rozpuštěného cukru je pouze asi 100 kJ. Na druhou stranu jedna oplatka s čokoládovým krémem může obsahovat až 700 kJ, a to především v tucích. Takže pozor! Oslazené nápoje ale zase mohou snížit pocit hladu.

Omyl č. 6 - Nezáleží na tom, jak zhubnu...

Nezáleží na tom, jak zhubnu, protože váhu už si nějak udržím. Udržet si sníženou hmotnost je ve skutečnosti daleko težší, pokud jste během diety nedodržovali žádný režim.

Omyl č. 7 - Pilulky to zachrání

To není tak úplně pravda, protože většina z nich nepatří do kategorie „léky“, a tudíž u nich není účinek prokázán žádnými klinickými studiemi. A pokud by opravdu dokázaly to, co tvrdí v letácích, pak by lidí s nadváhou běhalo po světě podstatně méně.

Zdroj: fithall.cz

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 6. 12. 2023

Tento den je vhodný pro vyjádření vašich pocitů. Tím, že o problému budete mluvit nahlas, se nakonec domluvíte na řešení. Tím, že to, co se vám honí hlavou, externalizujete, se problém nějak snáze zvládne. Držet vše v sobě mu dává jen velmi málo prostoru k pohybu. Jste blíž řešení, než si myslíte. Najděte svůj hlas a odpověď si najde vás.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.